Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    válasz arnyekxxx #30 üzenetére

    Az vicces, hogy a politikusaink nem is olyan rég közösen kiálltak azért, hogy ne "listázzák" az embereket, közben, meg a technikai cuccokon keresztül ezerrel megy a dolog...

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • Foglalt név

    addikt

    válasz arnyekxxx #30 üzenetére

    Biztos azért nem értem, mert nem használom a facebook-ot, de nekem az eddigi hozzászólásaitokból az látszik, hogy ezen az oldalon véletleszerűen jelöl az ember ismerősnek másokat, akik még véletlenül sem hasonlítanak hozzá. Ez tényleg így van? Eddig egész más miatt kerültem, de akkor ezt is felveszem a listára.

  • daczkó

    aktív tag

    válasz arnyekxxx #30 üzenetére

    Ismerősrasszizmus [teszem viccesbe] és náci ideológia. Mond csak, te tisztában vagy a náci ideológiával és a rasszizmus jelentésével? Mert biztos vagyok benne, hogy egyikkel sem.

    De akkor az is "ismerősrasszizmus és náci ideológia", hogy a biztosító társaságok nem biztosítják, vagy csak magasabb áron azokat (életbiztosítás), akiknek van a családjában egy visszatérő krónikus betegségük? Itt ugyan az a helyzet, csak más irányból mérik fel az egyént és a nagyobb valószínűséggel előforduló eseményeket.

    [ Szerkesztve ]

    /ignore wwenigma

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz arnyekxxx #30 üzenetére

    Ezt a bizonyos ismerősrasszizmust kollektíve úgy hívják társadalomtudomány, s igen nagy múltra tekint vissza, még ha a mai Magyarországon igencsak lenézett dolog is. Ki lehet mutatni például, hogy a brit királynő ismerettségi körében sokkal okosabb emberek vannak, mint a nyomornegyedekben. Meglepő mi? :P Innen már csak egy lépés, hogy a brit királynő környezete adott összegre hitelképesebb, lévén az is szinte alap társadalomtudományos összefüggés, hogy az okosabb embereknek több pénzük és magasabb jövedelmük van. Nem mindig, de az esélyek messze jobbak. S ha 95% esély van arra, hogy rendesen fog törleszteni a tag, az még mindig jobb, mint ha csak 75%. A bank pedig számokkal dolgozik,
    Hogy ezekhez a felmérésekhez a kikérdezettek beleeggyezése szükséges? Facebook EULA személyes adatokról szóló része tömören arról szól, hogy bárki azt csinál az oldalon található tartalommal, amit nem szégyell, te pedig a regisztrációval beleeggyezel. Fejvadász/toborzó/munkaközvetítő cégek, HR-esek is megnézik, kivel sörözöl péntek esténként. De újabban a rendőrség is legfeljebb udvariasságból kérdezi meg, hogy ismeri-e XY-t, ha ott van FB-n feketén-fehéren, hogy ismerőse.
    Lehet, hogy ez a bankos sztori így nyersen kiveri a biztosítékot, de szerintem ez csak egy sima társadalmi szituáltságra/anyagi jólétre vonatkozó elemzés. A megfelelő info segítségével biztos lehetne olyat is csinálni, hogy mennyi valakinek a várható élettartama, hajlandósága bizonyos betegségekre (egészségbiztosítási pénztárak örülnének egy ilyennek), ne adj Isten milyen karriert fog befutni vagy hogy mennyire hajlamos a radikalizálódása. S még napestig sorolhatnánk a közösségi háló sokrétű felhasználásait (Spektrum készített egy saját gyártású sorozatot a témában, ajánlom mindenkinek).

Új hozzászólás Aktív témák