Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Simid #92 üzenetére

    Könnyen előfordulhat ilyen. Sőt nem egyszer előfordult már. Pl. a tesztek során olyasmi derül ki, amit a szimulációk nem jeleztek előre. Vagy éppen gyorsabban halad az újabb fejlesztés és megéri bevárni. Vagy a kettő együtt. A korábban említett "Kaveri2.0" fejlesztés mindenesetre valami ilyesmit mutat. Az eredeti Kaverinek már ki kellett volna jönnie. Reméljük, ami év végén jön, az egy jobb változat lesz. Talán éppen a lapkafotón látható modulok lesznek benne...

  • juzer78

    tag

    válasz Simid #92 üzenetére

    (#92) Simid: Kezdük ott, hogy ők maguk elismerték, hogy nem jók a Bullok. De nem is ez a fő probléma az AMD korábbi vezetése hozott egy kalap rossz döntést, erről már korábban írtam, de megteszem újra nem gond, egyrészt nem álltak be a fejlesztéseik mögé, a jelen vezetés ezt megteszi (végre), másrészt egy lépésben akartak mindent, lásd pl Swift nevű processzor (APU), nem gondoltak arra, hogy azt nem csak megtervezni kell, hanem legyártani is, az Intel meg megcsinálta azt, (nagyon okosan) hogy először csak külön a CPU melléépített egy iGPU-t... és láss csodát működött az elképzelés. Az AMD legnagyobb gondja az, hogy túl sokat akart egyszerre, ez igaz a Bullra is. Szerencsére a jelenlegi vezetői már gondolkoznak mielőtt döntéseket hoznak.

    (#93) Abu85: Nem arról van szó, hogy a Flex FP rossz lenne, megfelelő környezetben, de az nincs, a megfelelő környezet, a PS4 lett volna, a PS3-as Cell után, bár ott meg érdekes nem jelent meg. Ennek a CPU-kban csak, mint a jövőbeni iránymutatásként szabadott volna megjelenni.

    (#94) dezz: Előzmények, olvasd vissza. De röviden ideírom HATÉKONYSÁG!!! Ezért jön a Kyoto!!! Igazodnak a piaci igényekhez.

    Amúgy nem pályázom semmilyen nagyvállalati vezetői posztra, ahhoz még kevés (nem elég tapasztalt) vagyok, de ici-piciben ezt csinálom. :) Úgyhogy bocs, ha elemzői és kicsike vezetői szemmel szemlélem a dolgokat, vizsgálom meg a kérdéseket és nem vásárlói szemmel.

    (#96) Simid: Ott a pont a konzolok miatti változtatás. Azt gondolom (ÉN GONDOLOM), hogy eredetileg a Bullt képzelték a PS4-be, de ez később megváltozott.

    (#98) P.H.: Én nem vagyok tervező, de azt világosan tudom, hogy nem csak fekete és fehér létezik. Értem én a célt és hosszútávon ez jó is lehet, de ahogy írtad te is, a pénzügyi lehetőségekre figyelemmel kell lenni, igen-igen, teljesen egyetértek, ezért kell a stratégiát úgy felépíteni, hogy az egy folyamat mentén haladjon és ne egy lépésben próbáljuk megvalósítani. (túl magas a kockázat) Az AMD, nem egy Intel, nem egy IBM, nem dúskál a pénzben. Ennek a folyamatnak egy jó lépése volt a Llano, de egy nagyon nehezen megszületett lépése. És egy jó lépése a Kabini is. És talán jó lépése lesz a Kaveri is.

    Vásárlói szemmel persze hogy nem foglalkozunk azzal, hogy kinek mekkora a piaci részesedése, ha sört veszek előzőleg én sem végzek elemzést, hogy kinek mekkora a piaci részesedése, az általam kedvelt fajtát veszem, aminek az ízét, zamatát szeretem. :)

    A mobil példa sem a képességekről szól, hanem a piaci elfogadottságról, a képességeinek a használatáról/használhatóságáról... Senki sem vitatja, hogy pl a Nokia telefonok maguk a készülékek fizikai értelemben (nem csak a hardver, hanem az anyaghasználat, felépítés, összeszerelés minősége) piszok jók (én is Nokiát használok), a gond a Symbiannal volt (bár épp olyat használok :D), most meg a WP-al (na ezért is be fog találni valaki, úgyhogy inkább ideírom, hogy NEKEM NEM JÖN BE A WP)

    Hallottál már a kapcsolati mátrixról? Az egy olyan szépség, ahol a vevői igényeket, az igények vevőknek való megfelelőségét, a konkurencia vevőknek való megfelelőségét és a saját termékünk műszaki paraméterei közötti összefüggéseiket, kapcsolatukat, kapcsolatuk erősségét, felmerülő ellentmondásokat (mert hogy ez is lehet benne) vizsgáljuk... csúnya szegény, de nagyon hasznos. :)

    Különösebben engem sem izgat (nem vagyok részvénytulajdonos sehol sem), de egyrészt jó lenne ha lenne egy kis árverseny (és ezt vásárlói szemmel mondom - kivételesen -), az Intel piszkosul nincs erre kényszerítve, másrészt, én (és ez tök én vagyok) szeretek a döntések miértjeivel foglalkozni, egy döntés hogy lesz "jó" (nincs jó döntés, csak kellően megalapozott), de hogyan tudok kellően megalapozott döntést hozni, egy folyamatosan változó környezetben, amit történjék bármi, én meg tudom védeni, hogy akkor abban a piaci helyzetben igenis az egy "jó" döntés volt, figyelemmel voltam az aktuális piacra, és a piac vélt jövőbeni alakulására is. És az AMD ilyen szempontól nézve igazi csemege! :)

Új hozzászólás Aktív témák