Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz dezz #52 üzenetére

    Igazad van, sry. :K

    Főként a 939-es időszakra emlékszem, akkor már több helyen is elkalapálta az akkori procim 1-1 vetélytárs.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • And01

    aktív tag

    válasz dezz #56 üzenetére

    Elvileg a bulldózer megjelenése óta fejlesztik a cuccot! Idejük tehát volt rá!
    A kérdés alapvetően az hogy mennyi helyet nyernek a 32-28nm váltásnál,
    illetve a jelenlegi fejlesztések, duplázások mennyire hízlalnák meg a chip-et!
    Én nem tartom hihetetlennek ekkora lépés megtételét, ugyanis az Amd szerver-részesedésének úgy kellene egy ütőképes processzor mint egy falat kenyér!
    Egyébként realitása van a rajznak, mert a Kaveri jön összel ez biztos, a szerver Steamrollerról nincs adat de, valószínű jövőre!
    Tehát véleményem szerint a Kaveri egy gyorsított fejlesztésü, de a tényleges Steamrollernél gyengébb változat lesz!
    Egy javított combosabb kiadás meg picit késöbb érkezne,hasonlóan mint a Piledriver-Richland váltás.
    Ráadásul te írtál, hallottál pletykát akár 30% os gyorsulásról,ami így meg is lenne magyarázva!

    [ Szerkesztve ]

  • P.H.

    senior tag

    válasz dezz #60 üzenetére

    A képen látható módosítások nehezen lehetnének fake-ek (ha az lenne, a kép készítője akkor is ügyelt arra pl., hogy a megduplázott - azaz 256 bites - FPU helyesen 1 ütemezővel legyen ellátva, ahogy a megduplázott /core integer egységek is 1-1-gyel, a jobb szélen alig látható L2-részlethez képest is arányaiban magasabb mag és szembetűnően az FPU a Bulldozerhez képest, áthelyezett és kétszeresére növelt L1I, dupla utasításdekóder mellett közös elágazásbecslés, stb).
    Az viszont igaz, hogy az Steamroller és még az Excavator sem ezt ígéri - a Software Opt Guide sem -, és van néhány logikátlan elem: a 128 KB-os L1I-nek kevés értelme van a méretéhez képest (kb. a modul 10%-a), egy uop cache-nek több haszna lenne, és a duplázás általi magonkénti 2-ről - minimum - 4-re bővített végrehajtásiegység-szám is eléggé hirtelen bővítés.

    SZVSZ ha ez az AMD-től származik, akkor ezt az Excavator utáni generáció 28 nm-es tesztpéldányának tudom elképzelni.

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • stratova

    veterán

    válasz dezz #60 üzenetére

    Ha ez és az ábra is stimmelne, FPU-ban igencsak el lenne eresztve a kicsike. (Ezzel nem cáfolom a valóságtartalmat, csak nem vennék minden infót elsőre készpénznek, bár egyik sem látszik kacsának, ez nem holmi összetákolt blokkdiagram).

    P.H.: mi értelme van egy, két generációval későbbi fejlesztés információit ilyen szintén szivárogtatni?

    [ Szerkesztve ]

  • juzer78

    tag

    válasz dezz #83 üzenetére

    (#83) dezz: Nem tetszik a hozzászólásom, ok, de azért gondold végig miről is van szó.

    Nem jött volna a Bull? Miért ne jött volna? Évek óta tervezték a váltást. Az Intelnél a P4 megjelenésekor is lassabb volt a P3-nál, mégis érkezett! A embereknek és így a vállalatoknak megvan a természetes igényük a továbbfejlődésre, vállalatoknál ez hatványozottabb, mert ott vannak a befektetők, akik profitot akarnak, minél többet. Ilyenkor már nem csak igény, hanem kényszer is. Csak az nem mindegy mire váltjuk le a már meglévőt. Azt látniuk kellett, és mostanság derül fény rá, hogy néhányan látták is a vállalatnál, hogy ez az út nem lesz jó, sőt kifejezetten rossz lesz, de ha erről a felette állókat nem lehet/tudja meggyőzni, nincs mit tenni...

    (#84) stratova: Valóban a K10 eleinte csalódás volt, de mégis volt benne fejlesztési potenciál, és az általános teljesítménye sem volt annyira rossz és ingadozó. A Deneb magra pedig sikeresen kijavították a hibákat, ott a gond a Thuban volt, ami azt gondolom már egy kényszerszülte processzor volt, hiszen akkor már ha minden jól alakul a Bull-nak piacon kellett volna lennie.

    "de már nem futotta meg olyan könnyen a magasabb órajeleket, mint a legutolsó Phenom II." Na ezt felejts már el, NE HAJSZOLJUK AZ ÓRAJELET! Ki nem sz.rja le, hoyg nem tud magasabb órajelen járni, ennek szükségességét kell elkerülni, hatékonyságon kell javítani. Korábbi példa, Athlon 64 procik, a 2GHz-es verte a 3GHz-es Inteleket! Az órajel volt a döntő? NEM!!! A hatékonyság!!! Ugyanúgy erre kellett volna gyúrni! A FX-ek jók? A fenét jók, hiába a magas órajel, mellette nézd meg a fogyasztásukat. Gondold el, ha 2GHz-en lenne képes arra amire 3.6-on vagy felette...

    "kifejezetten több szálra optimalizált alkalmazásban c2c veri meg i7-2600K-t" Kifejezetten... erre írtam korábban, hogy hiába a 8 szál, ha az alkalmazások többsége még csak 4-et sem biztos hogy használ. Nem arra kell tervezni, milyen lesz majd, hanem arra hogy mi van, a jövőre nézve pedig iránymutató fejlesztések kellenek, de a jelen igényeit kell figyelembe venni, hogy versenyképes termék kerüljön a piacra.

    A Kaverinek már a piacon kellett volna lennie tavaly ősszel, ha tartják az eredeti fejlesztési ütemet! Igen ott a tempó, mert a nyakukon meg ott a kötél, ami szorul, csökken a vállalat piaci részesedése, csökkennek az eladások, a vállalat lejtőn van, de az is látszik, hogy a jelen vezetésnek feltett szándéka ezt megfordítani, viszont ezt csak ütőképes termékkkel lehet, Richlanddel nem! Illetve azzal hogy többfelé nyitnak, ARM (itt aztán jöhet szerver, mobilba - bár valamelyik fejes azt nyilatkozta, hogy nem akarnak mobilokba procikat, pedig elég komoly piac... talán a HSA-s partnerek miatt, ezt nem tudom) Visszatérve a Richlandre, az nem elég, az is egy kényszertermék, azért mert tudták, hogy a Kaveri magjainak áttervezése annyi időt vesz igénybe, hogy szükség lesz egy köztes termékre a Haswell megjelenése miatt.

    A konzolok megnyerése nem egyszerűen jó vagy legjobb, hanem k.b.szott jó dolog, egyrészt 8 mag, így a konzolportoknál is feltételezhető lesz, hogy legalább 8 mag használatára képesek lesznek, másrészt az alapvetően Compute irány, a PS4 tartalmaz is plusz tömböket, amit bármire felhasználhatnak... a 7xxx is már a sok komplex számítás hatékony feldolgozására épül. Ez nem egyszerűen azért jó, mert bevétel, hanem egy iránymutatás a jövőre nézve, iránymutatás a hardvergyártónak merre fejlesszenek tovább, és iránymutatás a szoftverfejleszőknek is, és itt a lényeg, a szoftverek fejlődésére lesznek komoly hatással.

    Megnézed az nvidiát, Fermit majd Keplert. A Keplerek komplex kódok esetében a Fermik szintjén vannak jó esetben, nekik a jövőre nézve nem volt/nincs is igazából koncepciójuk, csak valamerre lengedeznek, pedig ha lenne eszük, akkor az AMD iránymutatását követnék (de azt gondolom nem fogják).

  • juzer78

    tag

    válasz dezz #90 üzenetére

    "Ha valami nem tetszik, az az, hogy dől belőled a szó, de amit a másik ír, azt meg sem látod..."

    Ha nem tetszik, lépj tovább, senki sem szorít fegyvert a halántékodhoz, hogy reagálj bármire is.

    Hol írtam én olyat, hogy a P3-at vették elő??? Itt sem történik meg az, hogy a K10-et veszik elő, viszont ésszerűbb lett volna azt továbbfejleszteni, a Bull tervezése helyett!!! És ezt az AMD-nél is látják ezért nyilatkoznak úgy, ahogy! Ha már ott is látják, hogy elcs.szték, akkor talán mégicsak neked kellene inkább a gondolkodás mezejére lépned!!! No, de visszatérve, minden vállalat azzal főz ami a konyhában van, így a következő (Steamroller) processzort erre (Bullra) alapozzák, de felépítésében sokkal közelebb lesz a korábbi processzorokhoz, mint a Bullhoz. A féloldalas sántikálós felépítés kuka! (Abu bármennyire is védi ezt, nem jó)

    Amúgy ha belegondolsz kicsit az AMD is a mobil fronton (Jaguar) kezdi az újjáépítést! (mellesleg nem is rosszul)

    Szerver vonalon nem a szálakkal van a gond, hanem a közel 0 (5% körüli) piaci részesedéssel! Ébresztő!!!

    Másik a fogyasztás, vajon melyik processzornak lesz alacsonyabb a fogyasztása, ami 4GHz-en megy vagy ami 2GHz-en? Lehet a 4GHz-es processzor fogyasztása is alacsonyabb, de sokkal nehezebb a megvalósítása. Ismét egy Inteles példa, a Pentiumokból soha nem készült 4GHz-es változat hivatalosan. Nem a képesség miatt, hanem az eszelős fogyasztás miatt!

  • Simid

    senior tag

    válasz dezz #95 üzenetére

    Akkor viszont nem lehet, hogy az új konzolokhoz kapcsolódó megrendeléseik miatt változott az elképzelésük? Tegyük fel 8 hónapja még nem tudták, hogy pontosan milyen hardverre van igénye a konzolgyártóknak. Egy olyan ütemtervük volt amivel több lábon állhatnak és tényleg olyannak tervezték a rollert amilyennek bemutatták. Az elég valószínű, hogy az a - méretükhöz képest - tetemes bevétel amihez a konzolok révén juthatnak az évek során nagyban átírhatta a hosszútávú terveiket. Az pedig, hogy ekkora igény mutatkozott a nagyfokú integráltságra, rövidtávon előrébb hozta azt ami felé egyébként az egész iparág tart.
    Emiatt mondjuk úgy gondoltak, hogy a tervezettnél előbb és nagyobb mértékben is igény lehet nagy teljesítményű APU-kra. Ezért ennek vetették alá a magok tervezését, csúsztattak néhány hónapot és áttervezték. Legyen teljes mértékben az 1-2 modulos APU-k igényeire szabva, akkor is ha emiatt nem lesz alkalmas szerver frontra vagy 4 modulos hagyományos CPU-kba (esetleg a szűkös 28nm-es gyártókapacitás miatt is). Ez nagyon naiv elképzelés részemről?

    Részvényes vagyok ezért is érdekelnek mostanában az ilyen AMDs találgatások. :)

    [ Szerkesztve ]

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz dezz #94 üzenetére

    "Az IBM POWER procijainak top órajele 2007 óta 4 GHz fölött van, volt 5 GHz-es is."

    Na jó, de te is pontosan tisztában vagy vele, hogy ennek nagyon megvan az ára. :) Mind a procigyártásnál/válogatásnál, mind a fogyasztásnál/hőtermelésnél.
    Power7-nél: "Last is the impressive 45nm POWER7, an 8-core monster that dissipates 250W at 4GHz." [link]
    És a gyakorlatilag in-order, csak 2 magos, 4.7 GHz-es Power6 is belenyalt a 160W-ba.

    [ Szerkesztve ]

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz dezz #99 üzenetére

    Arra akartam utalni, hogy (különösen desktopon) az egekbe tornázott órajel nem igazán járható út és ez látszott a P4-nél, ugyanígy a Powereknél és most a Bullnál és a Piledrivernél. Az IBM persze megengedheti magának, mert nincsenek jelen a desktop piacon és nem is árulnak külön procit, hanem csak egyberendszereket egy olyan piacra, ahol, ha le tudják hűteni, a fogyasztás már nem igazán számít és ahol ők lövik be a hűtést, stb. de desktopon egy 160+ wattot bekajáló proci nem opció, szóval ebben a részben szerintem igaza van juzer78-nak.
    Az már más kérdés, hogy az AMD nem véletlenül döntött a modul/FlexFP-s felépítésről, hanem valószínűleg a távolabbi jövő felé vezető úton indult el, mert ez a felépítés jobban kedvez a későbbi APU-knak, a "mélyebb" rendszerszintű integrációnak. Csak ugye megint kicsit a jövőben jár a cég, a jelenben meg ez visszaütött az egyszálas teljesítménynél és a magas órajel miatti fogyasztásnál... Aztán majd kiderül, hogy helyes volt-e efelé indulni, vagy zsákutca lesz...

    [ Szerkesztve ]

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz dezz #103 üzenetére

    Én már ezt tegnap előtt láttam és nem hiszem hogy nem érti csak felrakott egy lemezt és az hallgatjuk.

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz dezz #101 üzenetére

    Persze, ezzel én is egyetértek, nem úgy sült el (még most?), ahogy szerették, szerettük volna...
    Csak (igaz, ez már a személyes nyomorom) kicsit többet vártam tőlük... Nem tudom, emlékszel-e, amikor még a Trinityről beszélgettünk, jóval a megjelenése előtt, hogy esélye lehet-e majd cpu oldalról megközelíteni az Ivy-ket (különösen a négymagos mobil változatokat), aztán az eredmény nagy csalódás lett számomra... Most meg itt a Steamroller, amiről azt sem lehet biztosan tudni, hogy mikor jelenik meg (vagyis mennyit csúszik még esetleg :( ) és mire lesz képes... Jó, a GCN-nel nagyot durrantott a cég, nekem igencsak tetszik és az integráció szempontjából is jó lépés volt. Na mindegy, kíváncsian várom a Kaverit, remélem, ott már tényleg beérik az AMD koncepciója.

    [ Szerkesztve ]

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

  • stratova

    veterán

    válasz dezz #138 üzenetére

    Ez a vita azért is vicces, mert már korábbi hasonló felvetésben is kiemelésre került Fiery hozzászólása, miszerint FM2+ APU FM2 kompatibilis lesz. Ő pedig mint az Aida64 vezető fejlesztője, nyilván nem találgatásokra, hanem NDA-s anyagokra és gyártói információkra tud alapozni.

  • Simid

    senior tag

    válasz dezz #138 üzenetére

    Úgy tűnik, az angol sem az erősséged. Ez hangzott el:
    "that will include all the way into next year in the next generation products too, we're sticking with fm2" = ez magában foglalja a következő év jó részéig az új generációs termékeket is, maradunk az FM2 mellett.

    Lehet, nem vagyok perfect angolból de ezt azért megértettem. Ez a fél mondat sokat sejtet, de hivatalos megerősítésnek, hogy pl Kaveri mindent tudni fog egy FM2 lapban amit FM2+-ban is, kevés.

    "A következő évben jövő, következő generációs termék az tuti nem a Richland, hanem nagyon is a Kaveri és ami még jöhet 2014-ben (jó részében)."
    Mondtam én bármit is ami ezzel ellentétes?

    "Némi ellentmondás, hogy a hivatalos slide-okon FM2+ szerepel a Kaverinél, de a fentiek arra vallanak, hogy minimális különbség lesz közöttük, amit tudhatnak a jobb FM2 lapok is."
    Na pontosan ez a lényeg! Ez az ami engem is érdekelne, de erre vonatkozólag nem volt semmi érdemi info.
    Ehhez képest fatallerror így értelmezte:

    "az már 100%-ig fm2, megvan erősítve"

    Ezzel nem értettem egyet, mert azt, hogy bizonyos FM2 lapokba bele megy az Kaveri eddig is sejthető volt, de foglalat az szinte biztosan FM2+ lesz. (Én is Fiery hozzászólásaira hagyatkoztam ez ügyben.) Ugyanis videoban végig Richlandről van szó a foglalattal kapcsolatban és kövi generációkról csak egy fél mondat van.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #161 üzenetére

    Ja, még valami: a bal oldali 32nm, a másiknak elvileg 28nm-esnek kell lennie. Ezzel nem konzisztens a méretek változása.

  • And01

    aktív tag

    válasz dezz #162 üzenetére

    Az igazat megvallva semmit sem tudunk, de azt jól megvitatjuk :D

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #161 üzenetére

    Itt van nagyfelbontásban. Itt jobban látható, hogy sok rész szinte teljesen megegyezik. (A különbséget az eltérő eredeti felbontás okozhatja.)

  • stratova

    veterán

    válasz dezz #165 üzenetére

    Erről elfeledkeztél?
    Mellesleg ez is szóba került korábban.
    P.H. szerint is logikus a felépítés. Nem értem mitől véled most hamisnak.

Új hozzászólás Aktív témák