Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Narxis #3 üzenetére

    nagyrészt a te gondolataid is irányítva vannak, csak ezt nem veszed észre, annyira kifinomultak az eszközök. ;) hány hírt vagy kommentet hallgatsz meg több csatornából? és nem az rtl/tv2 szentkettősségre gondoltam. ;]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Killing #15 üzenetére

    atombomba? génmódosított szarok? szénhidrogének a levegőbe? zajszennyezés? "fenntartható fejlődés"?
    +Gammahoz csatlakozva: agresszív, népirtó hittérítők?
    "Tény hogy a kínai cenzúra alapvetően az államrendszer érdekeit szolgálja">részben. részben az életben maradást. majd sheratan kifejti, mit jelent a 乱 szó.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Killing #23 üzenetére

    1. én nem is cenzúráról beszéltem. hanem a manipulációról. ami van, csak észre sem veszed.
    2. amire bizonyíték, hogy azt hiszed:
    a) "A génmódosított termékek elég ritkák">szóját nem termelnek nagy mennyiségben az EU-ban, akkora mennyiségben semmiképp, hogy lefedje a szükségleteket. és itt nem a te szükségleteidre gondolok, bár azok is benne vannak, ha eszel tofut, csirkét, disznót vagy marhát. mivel utóbbi 3 egyik fő tápanyaga nagyüzemi hústermelésnél évtizedek óta a szójagranulátum, jópár éve ennek génmódosított verziói. Magyarországra évente pár millió tonna.
    b) attól, hogy a technika velejárója, még vannak negatív hatásai. konkrétan elpusztítjuk a Földet. a zajszennyezéshez meg látszólag hozzászokik az ember, mert egy idő után úgy tűnik, ágyúdörgés közben is el tud aludni. aztán majd pár év múlva jön ki a haszna. de pl. a cukorfalatka légszennyezés, amiben a bp-ieknek naponta együtt kell élni, biztos nem tesz jó. tudom, ott éltem 41 évig. amióta nem, azóta nem krákogok minden nap, pedig sosem cigiztem. 2 hónapja nem éltem ott, mikor egyszer a BME-re mentem a Nyugatitól metroval a Ferenciek terén át (7es busz). felmentem a felszínre, és mire a buszhoz értem, már csípte a szememet a "levegő" . na, ez is a "technológia velejárója". és az elmúlt 20 évben egyáltalán nem úgy tűnt, hogy a legkisebb mértékben is igyekeznek kordában tartani. sőt, a klímamegállapodásokon sem úgy tűnik, mintha igyekeznének. (a legutóbbi pl. kudarcba fulladt.) nekem inkább úgy tűnik, hogy az ipari lobbi érdekeit képviselve tesze-tosza módon semmittesznek, a fenntartható fejlődés érdekében.
    c) nem félek az atombombától. ez különben sem olyan nagy poén, amin ennyire mosolyogni kellene. igen, a sugárszennyezés lehetősége komoly gáz.

    de mindehhez hozzájön még, hogy azt sem tudjuk, mit okoz a szervezetnek, hogy folyamatosan különböző erejű és frekvenciájú elektromágneses erőtérben élünk. ez sem természetes állapot. persze, valamiben meg kell halni. nekünk meg ezt dobta a gép. :)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz MichaelSD #24 üzenetére

    1. az emberek többsége ma sem tud olvasni, még azokban az országokban sem, ahol pedig elvileg megtanulnak. funkcionális analfabéták.
    2. a demokráciát Kínán pedig azok az országok kérjék számon (legyen szó az EUról is, akár), amelyek tiltakoztak az USA-nál Guantanamo miatt, és azt a szart, amit ezzel okozott, hagyják nekik elsunnyogni, azzal, hogy a semmilyen konkrétummal meg nem vádolt, így gyakorlatilag jogtalanul fogvatartott emberek életének "rendbetételét" átvállalják. vagy számon kérik az USA-t az ENSZ-ben a Irak ellen indított háború miatt, és mindenféle szankciókat vetnek ki rá. a háború "indokaira" emlékszel: pl. tömegpusztító fegyverek. tudod, amiket sosem találtak meg. na ezekben van itt az agymosás, meg abban, hogy nem a "demokrácia védelme" miatt mentek oda. egyszerűen az olajért. ahogy Kínával szemben a 19. században az ópiumháborúk elindításának az indoka az volt, hogy akadályozzák a szabad kereskedelmet. csak mert néhány hajórakománnyi becsempészett ópiumot a tengerbe dobálták, miután évtizedekig folyt a csempészés. és nyilván nem csak a kereskedelem volt a céljuk, hanem pl. a gyarmatosítás. (más kérdés, hogy Kína egy gyarmatosítónak túl nagy falat volt, ezért végül is ez nem lett.) a brit közvéleményt pedig az ilyen kis zavaró részletekről nem tudósították. ahogy 2006-ban sem a magyar közvéleményt a választások előtt a valós helyzetről, nehogy megzavarja őket a döntésben. (ez még visszautal killingnek adott válaszomra is, cenzúra vs manipuláció témára)

    és nehogy már egy olyan ország (jelesül az USA) kérjen számon bármit is Kínán, amelynek alig 240 éves története van, ennek majd' felében rabszolgatartás volt, több, mint 3/4-ében nem vették emberszámba a nem-fehéreket! mikor Kína történelme 4000 éve folyamatos, azóta bír államisággal.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz dabadab #29 üzenetére

    '90ben, mikor kint voltam (turistaként, LOT jeggyel 100$/fő oda-vissza :) ), a városi átlagpolgárnak már simán volt japán hifitornya az egyébként szutyok egyen betonbérkaszárnyákban. '92ben az egyetemen modern kínai történelmen mondta a tanár, hogy mire nálunk "módszerváltás" volt, addigra Kínában a magántulajdonban lévő ipari aránya már meghaladta az államit.
    a "vékony gazdag réteg"ről:
    1. több kínai dollármilliomos van, mint az USA-ban
    2. kb. 500millió kínai anyagilag legalább annyit engedhet meg magának, amennyit egy EU-tagállamban élő átlagpolgár.

    és az általad leírt kép ugyan ilyen lenne, ha nem diktatúrában élnének, hanem "demokráciában". sőt, valószínűleg sokkal rosszabb lenne. csak nézd meg Kína történelmét 1911 és 1949 között. ;)

    DonElvis
    +1

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Dare2Live #39 üzenetére

    "Jellemzően nem a demokrácia van számonkérve, hanem pl az alapvető emberi jogok, vagy pl a cenzúra.
    vagy épp a törénelemhamisítások..."
    emberi jogok vs Guantanamo
    cenzúra vs hírek, információk célzott formájú tálalása
    történelemhamisítás vs történelemhamisítás

    "Az, hogy a nép nem érti mi az áht hiány" vs "Majd bele szakadtunk, hogy úgy tegyünk, mintha kormányoznánk. Közben meg nem csináltunk semmit." "Hazudtunk reggel, éjjel, meg este."

    mindig és mindenhol "hazugságokkal traktálják a népet". ha nem így gondolod, naiv vagy.

    "Az, hogy egy ország hány éves tök8.">meglehet, csakhogy ha egy ország alapvető rendszere (egyszerűsítve a "tekintélyelv") 4000 éve folyamatosan van, minden körülmények dacára, minden csapást kiheverve, az azért már az életképességét minimum bizonyítja.

    és szó sincs arról, hogy én visszakívánnám a komcsi rendszert. a hátam közepére nem kívánom, pont azok miatt a dolgok miatt, amit pl. Kínán kérnek számon a nyugati "demokráciák". ha tetszik, ha nem, én komcsinak hívom az előző módszert, mert ők így definiálták magukat. még ha szocialista munkáspárt is volt a neve '56 óta. ugyan úgy nem szocialista volt, ahogy a mostani szocialista párt sem az, az elmúlt pár évben legalábbis inkább a párt meghatározó milliárdosainak gazdasági érdekeit képviselő szélsőségesen liberális értékeket követte. ebből lett ez a nem kicsi belső feszültség és válság. szerintem.
    apám most szélsőségesen szemellenzősen védi a szocik minden hülyeségét. de '89 előtt jó párszor elmondta, hogy a nyugati országokban mennyivel jobb az emberek helyzete, a szociális ellátás szintje mennyivel magasabb, mennyivel jobb helyzetben vagy egy szaros munkás (a kizsákmányolás közepette), mint a szocializmusban, ahol a vezető szerep a munkásosztályé. [persze, ez utóbbi is csak maszlag volt, mert egy kis - még származásában is csak töredékében munkás-paraszt - értelmiségi elit ideológiáját erőltették fegyverek hatalmával népekre.[

    a 乱-ról meg annyit: a legnegatívabb tartalmú, értelmű kifejezés a kínaiban. káosz a jelentése. ehhez pedig az kapcsolódik, hogy ha káosz van, nincs csatornakarbantartás, nincs rizstermelés, tömeges halál van. a Ming-Csing dinasztiaváltás idején pár évtized alatt 100 millióról 40 millióra csökkent a népesség. na, ezt még a nyugati értelemben vett demokratikus jogok nem engedélyezése révén is el akarják kerülni. gondolom, ez érthető.

    többit később, dolgom van

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #16820480 #49 üzenetére

    és most, hogy van időm, neked is válaszolok: kb. 30 éve foglalkozom a keleti kultúrákkal, ebből 4 év egyetem is volt, bár a beszélt nyelvet nem sikerült magamévá tenni akkor (piacozni nem volt kedvem, sem Kínába menni, bár ez akkor magánéleti okok miatt volt :) ). és valóban, az európai szemszögű történelemlátás finoman szólva is torzít. de a fegyverek erejét mindenképp mutatja.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Dare2Live #102 üzenetére

    "Guantanamo a NY kultúra/jogrend megcsúfolása volt. De már maga a megvalósítás is jól mutatja itt nem ez az alapkultura/jog. Külön sziget kellett hozzá. em amblokk müködött mint Kínában ÉS már be is zárták.
    A difi óriási.
    ">igen, a difi óriási. én is szívesebben élek így, mint úgy. DE az, hogy 1. előfordulhatott Guantanamo, 2. senkit nem vontak felelősségre érte, 3. az EGÉSZ nyugati világ hallgatott, mint szar a fűben. sőt, most most mi fogadjuk be azokat, akik - mit is csináltak? na ez viszont gáz. és semmi garanciád nincs rá, hogy ne lehetne bárhol újra, ha úgy diktálja az érdek. de hagyjuk inkább!

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #16820480 #115 üzenetére

    kollégámnak hasonló tapasztalata volt a sógornőjével és annak férjével. ők is magyarok, és kint élnek x éve. ugyan ilyen rizsát (na jó, inkább kukoricát :) ) nyomtak.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz bocsika #128 üzenetére

    "A gazdagoknak kell az olcsó munkaerő, aki még örül is hogy rabszolgaként dolgozhat.">de azt te is tudod, hogy ezek a "gazdagok" mi, azaz a nyugat vagyunk?
    "a kerítésen túl">中國 így hívják magukat. azaz (köztudottan :) ) a Közép(en, bent lévő) Állam. mikor a 19. sz. végén egy küldöttség járt Németországban, az utcagyerekek (mint mindig mindenhol) ujjal mutogattak a kínaiakra, és kiabálták: "Ausländer! Ausländer!" a küldöttség vezetője kicsit tudott németül, és önérzetesen megszólalt (persze kínaiul :) ): "我不是外國人! 我是中國人! 你是外國人!"

Új hozzászólás Aktív témák