Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Killing #23 üzenetére

    1. én nem is cenzúráról beszéltem. hanem a manipulációról. ami van, csak észre sem veszed.
    2. amire bizonyíték, hogy azt hiszed:
    a) "A génmódosított termékek elég ritkák">szóját nem termelnek nagy mennyiségben az EU-ban, akkora mennyiségben semmiképp, hogy lefedje a szükségleteket. és itt nem a te szükségleteidre gondolok, bár azok is benne vannak, ha eszel tofut, csirkét, disznót vagy marhát. mivel utóbbi 3 egyik fő tápanyaga nagyüzemi hústermelésnél évtizedek óta a szójagranulátum, jópár éve ennek génmódosított verziói. Magyarországra évente pár millió tonna.
    b) attól, hogy a technika velejárója, még vannak negatív hatásai. konkrétan elpusztítjuk a Földet. a zajszennyezéshez meg látszólag hozzászokik az ember, mert egy idő után úgy tűnik, ágyúdörgés közben is el tud aludni. aztán majd pár év múlva jön ki a haszna. de pl. a cukorfalatka légszennyezés, amiben a bp-ieknek naponta együtt kell élni, biztos nem tesz jó. tudom, ott éltem 41 évig. amióta nem, azóta nem krákogok minden nap, pedig sosem cigiztem. 2 hónapja nem éltem ott, mikor egyszer a BME-re mentem a Nyugatitól metroval a Ferenciek terén át (7es busz). felmentem a felszínre, és mire a buszhoz értem, már csípte a szememet a "levegő" . na, ez is a "technológia velejárója". és az elmúlt 20 évben egyáltalán nem úgy tűnt, hogy a legkisebb mértékben is igyekeznek kordában tartani. sőt, a klímamegállapodásokon sem úgy tűnik, mintha igyekeznének. (a legutóbbi pl. kudarcba fulladt.) nekem inkább úgy tűnik, hogy az ipari lobbi érdekeit képviselve tesze-tosza módon semmittesznek, a fenntartható fejlődés érdekében.
    c) nem félek az atombombától. ez különben sem olyan nagy poén, amin ennyire mosolyogni kellene. igen, a sugárszennyezés lehetősége komoly gáz.

    de mindehhez hozzájön még, hogy azt sem tudjuk, mit okoz a szervezetnek, hogy folyamatosan különböző erejű és frekvenciájú elektromágneses erőtérben élünk. ez sem természetes állapot. persze, valamiben meg kell halni. nekünk meg ezt dobta a gép. :)

Új hozzászólás Aktív témák