Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Killing

    addikt

    válasz #40553216 #22 üzenetére

    Ilyesfajta cenzúra nyugaton sincs, mégis jól megy a soruk.
    Nem kell túlspilázni a dolgot, a szénhidrogének, zajszennyezés a technológia velejárója, amit ma már törekednek kordában tartani. A génmódosított termékek elég ritkák. Nos az atombomba... attól félsz hogy ráddobják? :D Van atom (sugár) szennyzés, de ennyi erővel akár csernobilt is ide sorolhatjuk.

    Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #40553216 #35 üzenetére

    Jellemzően nem a demokrácia van számonkérve, hanem pl az alapvető emberi jogok, vagy pl a cenzúra.
    vagy épp a törénelemhamisítások...

    "Guantanamo"ra pont azért csinálta az örült mert kellett neki egy hely ahol Kínai modra tarthat embereket. És Guantanamo ha jól tudom már be is zárt.

    2006ban Járai és sok más közgazdász is elmondhatta és el is mondta, hogy mekkora szar van. Az, hogy a nép nem érti mi az áht hiány ráadásul az nem is jó bulvár a "szingli hordázást" meg igen egy másik kérdés.

    Az, hogy egy ország hány éves tök8. Egy kis ország is lehet példamutató és utalhat rá, hogy nálunk nem hazugságokkal traktáljuk a népet, nem lehet azért mert igazat mond vkit 10-20évre börtönbe zárni, nem lehet azért mert pl hívő 10évre munkatáborba küldeni....

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #40553216 #36 üzenetére

    kicsit visszanéztem, Kína 1992ben GDP ügyileg majd eléri Pakisztán és Ghána szintjét, kicsit feljebb mint Rwanda és Csád. Éves egy főre vetitett GDPje 360$ volt.
    (Csak viszonyítás képp ekkor a hudeszegény Magyarország 3600$ körül járt az 10*több...)

    Ruanda és Csád azóta is azon a szinten vannak ahol Kínával voltak: A világ legszegényebb országai közt.

    Innentől a mindenkinél hifitorony "kicsit" érdekes.

    szerk: "A kommunista berendezkedés pedig magától nem fog eltűnni." Mért kommunizmus van Kínában?

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #40553216 #35 üzenetére

    na, végre valaki, aki világtörténelem címszó alatt nem csak európai történelmet tanult/olvasott. :R
    én egyébként kicsit drukkoltam így utólag is Sun Yat-sen és társaságának, mert ha ők nyernek, akkor ma nem a mandarin lenne a hivatalos nyelv Kínában, hanem a baihua, ami sokkal de sokkal szebb (szerintem) :B

    egyébként ha már feljöttek ezek az elnyomások, meg vallási üldözések, akkor hozzáfűzném, hogy ilyenek voltak többször is a kínai történelem folyamán. némelyik szekta ártatlan volt a maga nemében (nem okozott nagy kárt), de némelyik igen komoly problémát jelentett. elég felhozni a vallásos taoista irányzatokat, de legkirívóbb példa talán a taiping felkelés lehet, ami szintén egy "ártatlan" szektából indult. na, az ilyen dolgok azok, amik nem hiányzonak az embereknek. lehet elfogultnak gondolni, de attól tartok, hogy (most minden személyeskedés nélkül) a nyugati emberek nagy részének egy ilyen csak egy "újabb hírfolt a tévében", ahogy péládul a közel-keleti lázongások, háborúk, meg az afrikai események. persze, be kell avatkozni... mégis milyen jogon? ki döntheti el, hogy ott mi a jó? hogy kinek a pártján álljunk egy éles konfliktusban? addig jó, amíg nem próbálja meg eldönteni egy-egy önjelölt hatalom, hogy a világ másik részén mi a jó, mert ebből vannak az értelmetlen háborúk...

    szerk: elnézést, lehet, hogy egy kicsit erősre sikeredett a megfogalmazás, de nem írom már át inkább utólag...

    zetecR: lehet szélsőségekkel dobálózni, de akkor mondjuk a nyugati világ jövőképe nagyjából valahol a W. Gibson: Burning Chrome környékén lehet. de továbbra sem fekete-fehér a világ.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz #40553216 #35 üzenetére

    az, hogy aki rosszat mond kínára, maga is sáros, elég gyenge érv amellett, hogy kína milyen nagyszerű...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #40553216 #97 üzenetére

    hát, akkor én még messze el vagyok maradva, de majd igyekszem behozni :)

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz #40553216 #86 üzenetére

    "emberi jogok vs Guantanamo"

    Guantanamo a NY kultúra/jogrend megcsúfolása volt. De már maga a megvalósítás is jól mutatja itt nem ez az alapkultura/jog. Külön sziget kelett hozzá. em amblokk müködött mint Kínában ÉS már be is zárták.
    A difi óriási.

    "cenzúra vs hírek, információk célzott formájú tálalása"
    Csak itt elmondhatom, hogy Gyurcsány fasz és Orbán cigány, Vona meg náci. Ha igazat mondok nem zárnak be. Kínában kritizáld folyamat maout meg a pártot és kapsz 10-20évet. A difi óriási.

    "történelemhamisítás vs történelemhamisítás"
    Ó volt nálunk is ilyen van régi tankönyvem amiből kimaradt 1956. Kínában ez most is alap.

    ""Hazudtunk reggel, éjjel, meg este.""
    Na igen, a difi megint óriási. A nép elkergetti őket, talán 10% összekaparnak. Kínában minden marad a régiben.

    "4000 éve folyamatosan van, minden körülmények dacára, minden csapást kiheverve, az azért már az életképességét minimum bizonyítja."
    Nem azt mondtam nem életképes.

    Gazdaságilag én nem hiszek a szocializmusban. Erősek Keynes követői. Az pedig az USA és Kína.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Alchemist

    addikt

    válasz #40553216 #117 üzenetére

    Találkoztam két másfajta amerikaival is, egyébként mindkettő hazafinak tartotta magát, ugyanakkor mindkettő kritikus volt az USA kormány tevékenységeivel kapcsolatban.
    A mérsékeltebb nagyjából a szokásos "kritikus értelmiségi" vonalat képviselte, többé-kevésbé Nader óvatos híveként. Azért is érezte jól magát Magyarországon, mert amikről itt társaságban nyíltan beszélgettünk, e témák nyilvános emlegetése odahaza "nehézséget okozna neki a társadalmi kapcsolatokban". Vagyis az FBI nem vinné el, de az "agymosott" kockás gondolkodású honfitársai kiközösítenék, mint egy "járványterjesztőt".

    A másik jóval radikálisabb volt, szerinte az amerikai kormány és a Wall Street érdekkörei a "sátánnal cimborálnak", nem hagyott békét, amíg rám nem tukmált egy csomó fájlt, a Zeitgeist filmtől Irving írásaiig... elmesélte, hogy volt már két olyan tüntetésen, ami után bevitték őket... és remélte, hogy nálunk nem követi őt az FBI.
    :)

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Új hozzászólás Aktív témák