Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cheatergs

    senior tag

    válasz pengwin #28 üzenetére

    Úgy írod, mintha a jövőben kötelező lenne a mai lőporos lövedékekkel meg Star Wars-féle "lézerekkel" lőni.

    Több ezer km?
    Az űrben az igazi lőtávolságokat csillagegységekben kellene mérni; olyan pusztító erőket szabadon engedni, amikhez képest a Cár bomba egy petárda; miközben a sebességek és pontosságok megalázzák a lézert is (precíziós támadás a jövőbemutató). Azokat már jövőbeli fegyvernek nevezném.

    Ekkora távolságok miatt szükséges lenne a kamerakezelés kidolgozása, akárcsak a felsorakoztatható aktív és passzív védelmek, az álcázás, a megelőzés, a kijátszás (fizikai törvények kihasználása, anomáliák az űrben, aszteroidákkal kidobósozni, "űrpor a szembe"; a lista végtelen).
    Ennyifelé, ilyen sebességekre ember nem fog reagálni, így az automatika itt lép érvénybe->kuka a több emberes, hangsebességű parancsnoki lánc, ergo a "híd" fogalma.

    Ilyen körülmények között a közelharcnak sincs létjogosultsága, és végre eltűnhetne, mint vsz az egyik legmaradibb és -hiteltelenebb elem.

    De ha ennyire nem akarunk elrugaszkodni, akk lehet egészen másfelé venni az irányt. Manapság terjednek az "okos"-cuccok, akk reagáljanak arra a készítők "okos"-fegyverekkel!
    V legyenek távirányításúak a hajók/lövedékek, mert az is egy mai trend.
    V ott a VR, onnan meg pár lépés a gondolatolvasó szkenner, és máris azzal lehet irányítani egy kényelmes szobából a fénynapokra robotoló hajót mindenféle fizikai kezelőfelület (és élet kockáztatása) nélkül.

    Én tudatlan proliként szoktam efféle futurisztikus fegyókon és járműveken filózni, és tök jókat lehet kiagyalni. Akk elhigyjem, h ez a játékkészítő cégeknek meg sci-fi-esztétáknak nem megy?
    Persze, h nem hiszem, csak tudom, h a biznisz és a lustaság lenyomja az egészet.

    Gondolkodni kell, próbálkozni, kísérletezni, ok-okozatokat futtatni, mert épp erről szól a kreativitás.
    Ma a sci-fi nem a jövőt, hanem a múltat mutatja.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig minden mindegy

Új hozzászólás Aktív témák