Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #74018560 #17 üzenetére

    A befektetések 90%-a ilyen. Már alapból is.
    És erre jön rá, hogy ráadásul a jövőt árazod, aminek még kevésbé van egzakt, fundamentális értéke.

  • sb

    veterán

    válasz Samott #259 üzenetére

    Sajnos a digitalizált világban sok a könnyen elérhető hülyeség befektetés. A "nem okos" egyén meg nem kevesebb.
    szerk: Bár az is igaz, hogy "befektetésnél" néha kifejezetten jó dolog, ha kevésbé körültekintő a user. Átlagban persze nem jön be, de részsikerek lehetnek. :D

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz rii #277 üzenetére

    ha bányásznék - elismerésem akik értik ezt az egészet - nem adóznék ... minek?
    még egy kisvasútért? még egy stadionért?

    Az ugye világos, hogy az ellopott 20(-30-40..??) %-on kívül a maradékból megy az is ami még épphogy megy.
    Tehát így a többieket lopod meg, mindenkit.

    Mondom ezt úgy, hogy szerintem évek óta nem tudtam ingyenes egészségügyben elintézni valamit, csak külön fizetve.
    De a megoldás nem az, hogy senki nem fizet. Ilyen alapon a következő lépés mi lesz? Nem fizetsz valamiért... amiért meg fizetsz azért pisztollyal mész majd be? Kórházba vagy mondjuk állami iskolába a gyerekkel? Mert fizettél valamennyit és nem annyit adtak vissza?

  • sb

    veterán

    válasz rii #293 üzenetére

    Fentebb írtam, hogy az adófizetéses sztori nem a bányászat függvénye.

    És, hogy meddig sarkítsuk? Nem és sarkítom, ez legtöbbször általános hozzáállás kérdése. Fentebb lehet böngészni a hsz-eket - nem az enyémeket - hogy ki hogyan gondolkodik: volt itt már minden, de az nem, hogy megállunk 1db be nem fizetett adónál. Leginkább az ellenkezője: minek bármit fizetni, nincs semmi ellenszolgáltatás. Mindenki ott ügyes ahol tud, a többi meg megb*szhatja. Kb. összefoglalva ez volt a lényeg: a szlovákrendszámos, áfa nélkül vett szigeten ülő bányász- és egyéb jómunkásemberek önigazolása. A többi meg csak irigy, lúzer, szomszédtehenes magyar. :D

    De elég ha szétnézel a saját szemeddel hány önigazoló, valójában minden szabályra szaró emberrel találkozol nap mint nap. Én sokkal.

    Ez szerintem gáz.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz gbors #324 üzenetére

    Az a gond, hogy ekkora mozgásokkal ez nem jó vagy rossz, hogy fel/le megy. Szimpla rulett.
    Legalábbis én tőzsdén, kis áttétellel sem tudtam örülni ennél kisebb intenzitású nyerőknek se. Esetleg daytradeben. De az is rulett. :D
    Tedd el és fuss érzés.

    Erre alapozni bevételt elég nehéz, ha 5 óra múlva tök máshogy néz ki a grafikon.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz gbors #338 üzenetére

    Hit... és kiülés.
    Aki tőzsdézett az tudja, hogy ezeket kerülni kell. Legalábbis ha kontrollált befektetést akar az ember, mert amúgy nyilván mindkettő működik a gyakorlatban elég sokszor. Csak ott az akkor a rulett-ima kérdéskör, nem egy jól átgondolt befektetés. :)

    De egyébként értem mit írsz. Csak itt tényleg nincs más, mint a hit, hiszen holnap ugyanúgy lehet 2 usd az árfolyam ahogy 1200 is. Akkor is, ha meg tudod támogatni valami konkrétummal, pl. látszik a technológiai, társadalmi haszna. Nem véletlen ez az árfolyamingadozás sem. Sajnos sokkal jobb és konkrétabb fundamentumú eszközöknél is lehetett már látni ilyet. Az is érhet nagy büdös semmit, ami előtte 50-100 évig valós értéket képviselt. Pedig azért ott valami alap mégis van/volt amire lehetett építkezni.

    A kiülés meg ugyanez, csak pozícióból. :D

    szerk: Egyébként - ha befektetés - akkor ugyanott kezdődik 0. lépésben, mint mindegyik: risk-reward. Akármennyire hiszek benne, nem tolom be a ház árát, mert kockázat mindig van. Itt meg főleg. Ha összedobok egy 400e-es gépet, megy 5 hónapig a végén pedig max ezt bukod + a villanyszámlát (legrosszabb esetben) és ettől még lesz hol laknod akkor lehet a továbbiakat boncolgatni ki miben és mennyire hisz. nyilván rig nélküli vásárlással is hasonló a helyzet, 1-2 kivonással kevesebb az alap matek az elején. :)

    Na és ez az amúgy, ami itt a szigetvásárló bányászok 1-2 beírásából nem jött át. Mert ez nem a sziget nagyságrendű befektetés ebben a formában. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #447 üzenetére

    Attól ez még ugyanolyan spekuláció.
    Attól, hogy nem veszed, hanem termeled, még a jövőbeni árfolyamtól függ, hogy mennyit keresel, egy sziget árát vagy 5Ft-ot ér majd 10 hónap áramzabálás után.

    Én ott választanám el ahol a tőzsdei spekulációt is elválasztják a befektetőtől:
    befektető: hosszú táv, fundamentumot néz, üzleti terveket. Tehát ha ingadozik is az ára, akkor is tartja, mert a célja az, hogy pl. 10 év múlva duplát vegyen ki, arra alapozva, hogy az adott cég jó terméket állít elő, jól marketingel, szükség lesz rá, stb...
    Spekuláns: rövid táv, csak a nyerő számít, az oka irreleváns. Sőt a legjobb ha nincs konkrét oka: az emelkedés oka maga az emelkedés. Hülyén hangzik, de ugye tök alap mechanizmus, hogy ha vesznek valamit akkor megy fel az ára és ha megy fel az ára akkor veszik mivel jónak tűnik.

    A coinok mögött reál fundamentum nincs, ingatlan, gyár, titkos know-how, szabadalmak, stb... Van viszont elvi...
    és ez valószínűleg érhet is valamit, majd egyszer. De erre alapozni aligha lehet nem spekulatív módon jelenleg. Ezért is hullámvasút az ár. Nem a fundamentum mozgatja, hanem a játékosok. Szó szerint értve.

    @t72killer:
    Offoff, de talán ennyi még belefér: árf-nyer adó is van, tehát rv ármozgás után is csengethetsz. Külföldi után is, tök mindegy. Osztalékra már vonja a kibocsátó, meg sem kapod, külföldi papír után se.
    Amúgy meg minden bevétel adóköteles. Egy zokni is amit az utcán találsz. Bizonyos értékhatár (600k/év?) felett, lásd vatera eladások... Itt a beszerzési költséggel csökkentheted max. Tehát ha nem veszed a coint,
    hanem termeled akkor is tutira az. Külföldi itt se számít: egyéb külföldi jövedelem. Esetleg adózhatsz utána Cipruson és akkor nem kell duplán itthon is. De valahol kell. Erről szólnak az adóparadicsomok.

    De a bányászattal továbbra sem ez a gond szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #457 üzenetére

    Hülyeség. Már bocs.
    Próbáld meg elolvasni, hogy mit írtam. ;)

    Mitől függ a dinnye és az olaj ára (a termelőnek, meg akárkinek) és mitől függ a kriptopénz árfolyama?
    Értem mire gondolsz, de akármennyire is "termelésnek" tűnik a kriptopénz, a valóságban egy nagy spekuláció a jelen tudásuk szerint.

    A dinnye, olaj ára meg nem az mivel reál fundamentumok mozgatják, nem csak a bányászfantázia. Viszonylag kicsi az esély rá, hogy 3 hónap múlva 100Ft lesz a brent hordója és 50 USD a dinnye kilója.

    A többi amit írsz, sima matek, nem nagyon változtat a lényegen, hogy ki mibe és miért fektet.
    Az egyikben eladási árf - vételi árf (-adók :D).
    A másikban eladási árf - gép beker árf + gép kiker árf - üzemeltetési költség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák