Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz sb #279 üzenetére

    De a megoldás nem az, hogy senki nem fizet. Ilyen alapon a következő lépés mi lesz? Nem fizetsz valamiért... amiért meg fizetsz azért pisztollyal mész majd be? Kórházba vagy mondjuk állami iskolába a gyerekkel? Mert fizettél valamennyit és nem annyit adtak vissza?

    senki nem beszélt arról, hogy senki nem fizet

    ne essünk már pisztolyos apokaliptikus végletekbe ...

    élni és élni hagyni ...
    neked most jobb lesz ha a bányászok befizetik az adót?
    a.) osszuk le 10.000.000 főre azgt az összeget amit ők adóznának
    b.) kb. semmit sem fogsz megérezni belőle annyira bankóéhesek akik fent állnak ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • gbors

    nagyúr

    válasz sb #327 üzenetére

    Bevételt szerintem nem a pillanatnyi árfolyamokra kell alapozni, hanem 1-2 alapfeltételezésre és sok számolásra.
    Alapfeltételezésként kénytelen vagy kimondani, hogy hiszel vagy nem hiszel az ETH hosszú távú stabilitásában, növekedésében. Ezt meg lehet támogatni utánaolvasással, de a végén akkor is egy hitbeli kérdés lesz.
    - Ha hiszel, akkor ez a visszaesés nem gond, csak tranziens állapot a befektetésedben, csak ülni kell az eddig kibányászott / megvett coinokon, és bányászni, amíg lehet. Sőt, ha hiszel, akkor ez jó pillanat az ETH vásárlásra.
    - Ha nem hiszel, akkor át kell állítani a riget valamire, amiben hiszel, vagy el kell adni. A meglévő coinok eladása nehéz kérdés, mert még akkor is felmehet jóval magasabbra átmenetileg, ha hosszú távon már nem teljesít.

    Közös a két esetben, hogy a difficulty miatt riget venni már nem érdemes.

    (#325) t72killer: ld. feljebb. Nem reménykedni kell, hanem gondolkodni és számolni. Utóbbiból jó sokat, több scenariora.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • AAntii

    őstag

    válasz sb #340 üzenetére

    Van a btc topikban ha nem is sziget, de családi ház vásárló, vagy új audi vásárló. Ők ide nem írtak be, mert pont le***pottyantják a hardverpiacot, nem pár videokártyával bohóckodnak, hanem vagy kereskednek vagy még akkor kezdték a bányászatot, amikor egy laptop procival többre mentek, mint ma 500 videokártyával. Jelenleg ha az ember nem tol bele pármilliót csak zsebpénzt lehet vele keresni, ami persze szuper, de a jacht, sziget, lakás, autó nem realitás.

    Ha beleolvasott valaki az altcoinos topikba, akkor láthatta, hogy a többség próbálta mindig is felhívni a figyelmet a kockázatokra, hogy ne csak a napi profitot lássa, ami még az adott napon belül sem érvényes, így három hónap esetén beszorozva 91/92-vel nem állja meg a helyét. Ha valaki ennek ellenére belevágott és most ki akar szállni, akkor még nagyobb bukta nélkül megteheti, a videokártya árak miatt. A videokártya árait nem a bányászok kezdték el emelni, így ha haragudni akarunk valakire, akkor bővíteni kell a kört, mert ugyan a bányászok megnövekedett igénye miatt emelkedtek meg az árak, de a kiskerek és a használtpiaci eladók sem sokat gondolkodtak a dolgon, már az első hetekben záporoztak a 110-120 ezres rx 480-as ajánlatok a gamerektől. Drukkolok annak, hogy végre normalizálódjon a vga piaci helyzet, bányásznak és gamernek is ez az érdeke. és visszataszítónak tartom azt a fajta megosztottságot ami az országban uralkodik és amelyet akár egy ilyen témába is bele tudunk vinni.

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • gbors

    nagyúr

    válasz sb #340 üzenetére

    Én nem értek a tőzsdéhez, ezért nem is abból a szempontból néztem. Viszont pont ez az egyik fő gond számos hobbi-bányásszal, hogy keveri a termelést és a tőzsdézést egymással. Ha termelek, akkor azt szeretném, hogy ETH-em legyen, és az árfolyam vagy hosszú távon érdekel, vagy egyáltalán, mert ahogy megterem, eladom, és örülök, ha éppen jó áron megy el. Ha tőzsdézek, és az árfolyamra spekulálok, akkor pont az az első döntésem, hogy x pénzből bányászriget veszek vagy ETH-t. Már jó ideje jobban jár, aki az adott pénzből ETH-t vesz.
    Nyilván a kettőt lehet kombinálni egymással, de akkor azt tudatosan kell, jobb esetben tőzsdei hozzáértéssel, és nem összevissza csapongva attól függően, hogy éppen mit szeretne a kicsi szívem látni.

    Az árfolyamingadozás szerintem (laikusként) egyáltalán nem meglepő. Ami szárnyalás volt január óta, az lenne a csoda, ha nem ment volna falnak. Én nem hiszem, hogy ebből lehetne következtetni akármelyik irányra (ie. felmegy / lemegy) a jövőben.

    (#339) t72killer: ld. fent, itt is keveredik a termelés és a tőzsde. Ha bányászol, akkor számolni azt kell, hogy adott befektetéssel mennyit termelsz, és csinálsz pár scenariot a várható árra (vagy egyszerűen számolsz egy target árat, hogy honnan éri meg). Amitől ez nem triviális (ie. kalkulátorok), hogy a difficulty függvényt figyelembe kell venni, különben hülyeség lesz az eredmény.
    Ha tőzsdézel, akkor a tőzsde szabályai érvényesülnek, és mondjuk nem árt, ha értesz hozzá.

    (#344) orbano: ... és ugyanaz még egyszer.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • AxBattler

    félisten

    válasz sb #454 üzenetére

    Ezek szerint a dinnyetermelő is spekuláns cápa, mert amikor megműveli a földet, még nem tudja, hogy mennyit fognak adni nyáron a görögdinnye kilójáért. Persze még arról is dönthet, hogy mikor szüreteljen, hol adja el a terményt, mennyiért rakja ki az árut, stb. ;)

    Az árutőzsdén jegyzett termények gazdáiról meg már ne is beszéljünk, Gordon Gecco hozzájuk képest ámátőr... :))

    - Bányász: aki hardver-t vásárol, üzemeltet, a megtermelt saját kriptopénzét tetszőleges időpontban beváltja, és örül (vagy nem).
    - Spekuláns/befektető/cápa (megfelelő rész aláhúzandó): aki a kriptopénz-árfolyam jövőbeli alakulását előre véli látni, és ennek megfelelően tőkét áldoz (másképpen: kockáztat) a későbbi (alkalmasint jóval) nagyobb haszon reményében.

    A ROE elég más lehet mindkét esetben, a bányásznak elég sok tőkét bele kell fektetnie, míg a spekuláns gyak. csak az opció értékét kockáztatja.

    Én tuti nem üzemeltetnék bányászgépet, sokkal kockázatmentesebb, és kevesebb macerával járhat a tőzsdézés....

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • AxBattler

    félisten

    válasz sb #461 üzenetére

    Oké, abban az értelemben spekuláció, hogy a coin mögött nincs "tartalom".
    Viszont a valódi deviza árfolyamokat is sokszor már inkább hiedelmek mozgatják / befolyásolják, és nem a mögöttes teljesítmény... pedig ezek mögött egyes országok gazdaságai állnak.

    Az egyikben eladási árf - vételi árf (-adók). - csak tedd hozzá, hogy itt a legnagyobb veszteség az opció ára.

    A másikban eladási árf - gép beker árf + gép kiker árf - üzemeltetési költség. - itt meg akár a földbe is állhat a családi "bányászbété".

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák