Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #447 üzenetére

    Attól ez még ugyanolyan spekuláció.
    Attól, hogy nem veszed, hanem termeled, még a jövőbeni árfolyamtól függ, hogy mennyit keresel, egy sziget árát vagy 5Ft-ot ér majd 10 hónap áramzabálás után.

    Én ott választanám el ahol a tőzsdei spekulációt is elválasztják a befektetőtől:
    befektető: hosszú táv, fundamentumot néz, üzleti terveket. Tehát ha ingadozik is az ára, akkor is tartja, mert a célja az, hogy pl. 10 év múlva duplát vegyen ki, arra alapozva, hogy az adott cég jó terméket állít elő, jól marketingel, szükség lesz rá, stb...
    Spekuláns: rövid táv, csak a nyerő számít, az oka irreleváns. Sőt a legjobb ha nincs konkrét oka: az emelkedés oka maga az emelkedés. Hülyén hangzik, de ugye tök alap mechanizmus, hogy ha vesznek valamit akkor megy fel az ára és ha megy fel az ára akkor veszik mivel jónak tűnik.

    A coinok mögött reál fundamentum nincs, ingatlan, gyár, titkos know-how, szabadalmak, stb... Van viszont elvi...
    és ez valószínűleg érhet is valamit, majd egyszer. De erre alapozni aligha lehet nem spekulatív módon jelenleg. Ezért is hullámvasút az ár. Nem a fundamentum mozgatja, hanem a játékosok. Szó szerint értve.

    @t72killer:
    Offoff, de talán ennyi még belefér: árf-nyer adó is van, tehát rv ármozgás után is csengethetsz. Külföldi után is, tök mindegy. Osztalékra már vonja a kibocsátó, meg sem kapod, külföldi papír után se.
    Amúgy meg minden bevétel adóköteles. Egy zokni is amit az utcán találsz. Bizonyos értékhatár (600k/év?) felett, lásd vatera eladások... Itt a beszerzési költséggel csökkentheted max. Tehát ha nem veszed a coint,
    hanem termeled akkor is tutira az. Külföldi itt se számít: egyéb külföldi jövedelem. Esetleg adózhatsz utána Cipruson és akkor nem kell duplán itthon is. De valahol kell. Erről szólnak az adóparadicsomok.

    De a bányászattal továbbra sem ez a gond szvsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák