Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roachy

    senior tag

    válasz hibavissza #3330 üzenetére

    Ezzel meg az a helyzet, hogy én pl foglalót szoktam csak kérni előre.
    Amúgy mindig mondom, hogy elég a képek átadása után kifizetni a többit. Már csak azért is, mert ilyenkor utalással kérem és rögtön a számlámra kerül, nem szeretem a kp-t.
    Ehhez képest a gyakorlat mégis az, hogy az esküvő napján, az egyik apa, vagy a vőlegény, esetleg a tanúja, egy borítékban odacsúsztatja a kezembe, mindezt olyan színjátékkal mintha kenőpénzt adna. Még szerencse, hogy boríték és nem nokiás doboz. :DD
    Ez valahogy beleivódott a magyarokba, a többség így intézi.
    Amúgy ez azért lehet így, mert az esküvői szolgáltatók többsége előre, vagy aznap kéri amúgy is a pénzt, és akkor már a fotóst is lerendezik.

  • cOxeR

    Ármester

    válasz hibavissza #3330 üzenetére

    Azt nem számolod, hogy ha valaki legálisan akarja csinálni, akkor ezek az árak egyáltalán nem túlzóak. Vegyünk egy kerek példát: 400k, 2 emberre, évi átlag 25 esküvő
    10M - relatív nagy szám és akkor a költség része picit:
    Havi kiadások: 2*50k Kata, 2*10k könyvelő, 50k autófenntartás (gumi,matrica,amortizáció)
    Fontos rész, felszerelés, feldolgozó eszköz: 1,5-2M (2-3 év alatt kikopik egy átlag prémium váz, és akkor még új üveget nem vettél, 3 év alatt az asztali gépet is szinte teljesen ki kell cserélned)
    Pikk pakk összejön 4M kiadás
    Marad: 6M - elosztod 2 főre, 12 hónappal ->250k / fő
    Szerintem a mai világban, ez egy vállalkozói keresethez a vicc szintet ütögeti.
    Azt meg tegyük mellé, hogy idehaza 400k-n értékesíteni évi 25 esküvőt, azért nem könnyű. :)
    Persze munka mellett, céges autóval, belépő felszereléssel, feketén...elég a 200k is meg a 15 esküvő...

    Visszatérve a teljes díjas részre, 20-60-20 mi így oldottuk meg a fizetési rész kérdéskört és ez teljesen bevált és kellően biztosítva érezte magát mindkét oldal.

Új hozzászólás Aktív témák