Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz sh4d0w #101 üzenetére

    Hja, igaz.

    A másik pedig, hogy néhány kommentet olvasva azt szűröm le, hogy a többség azt gondolja, hogy mindenki aki "jól keres" az úgy indult, hogy csak úgy az ölébe hullot a jó állás, holott masszív protekció nélkül inkább életpálya szaga van a dolognak:

    A fiatal kezdőként a szakmán belül elhelyezkedik egy alapfizetésért, aztán ahogy múlnak az évek jó esetben egyre többet tanul, egyre nagyobb felelőséget lehet rábízni, egyre többet ér a munkája, ezért a reálbére kis ugrásokkal de évről évre nő. Ez az ember pedig minden egyes fizetésemelésnél azt fogja nézni, hogy a növekvő bérköltségből mennyi jön át netto béremelkedés formályában, mégpedig egy sávos adózásnál egyre kevesebb fog átjönni, ergó egyre kevésbé éri meg tekerni.

    Sőtt továbbmegyek, a példa extrém, de van igazság benne.
    Ha X a nettó keresetem és Y a bérköltségem, és tegyük fel, hogy valami extrém sávos adórendszer miatt
    X+0,2X-ért a munkáltatómnak Y+0,5Y-t kellene kifizetnie.

    Találóskérdés:
    Jól járok-e, ha addig verem az asztalt, amíg kifizetik nekem az X+0,2X-et?

    A vicc az, hogy szerintem a legtöbb esetben nem, mert olyan mértékben dobja meg a bérköltségemet (a példában +20% nettóért +50% bérköltség), amely már veszélybe sodorja a pozíciómat, hiszen a munkáltatóm sokkal jobban azt fogja nézni, hogy mikor vehet fel valakit kevesebb pénzért az utcáról a helyemre, mintha csak +20%-al nőtt volna a bérköltség, annál is inkább, mert keveseket motivál +20% nettó +50 hatékonyságnövekedés elérésére.

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák