Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #69 üzenetére

    És a Google az mi? Kiscserkészcsapat?

    Én sem akarlak megsérteni, meg őszinte elnézések, de ha te azt hiszed, hogy a Google-nél bármi ingyen van, azzal nagyon tévedsz. A Google egy reklámcég, minden egyes böngészéseddel/emailküldéseddel/Earth-használatoddal, vagy akármiddel statisztikai adatoktucatját szolgáltatod nekik, amit ők mind közvetlenül (pozicionálás), mind közvetetten (reklámstatisztikák és módszertani kutatás) kihasználnak. Attól, hogy neked, mint magánfelhasználónak ez ingyen van, még valójában nincsen ingyen.

    Tehát továbbra is: Sergei Brin és Linus Torvalds miből él

    Nem tudom, a Red Hat és a VA Linux cégek részvényeiből? Mellesleg ebben a témában nem akarok okoskodni, mert nem annyira értek hozzá, tehát majd mondjuk bambano, vagy valaki kijavít, ha egyáltalán még a topic felé néznek, de a standard linux kernel konkrét jogtulajdonosa Torvalds, ahogyan a "Linux", mint márkanévé is.
    Vagy mit hittél, a linuxpróbálgatók 1 dolláros adományaiból él a fickó? Nanemá.

    Én örülnék a legjobban, ha számomra a Linux is kiválthatná a Windowst, akkor nem érezném úgy, hogy én vagyok a legaljasabb tolvaj, amiért egy multitól ingyen szerzem be a szoftvert az általa biztosított kiskapukon keresztül.

    Te sem válaszoltál a kérdésre. Csak a csúnyagonosz MS-től nyúlod a cuccot, vagy a filmeket, zenéket, játékokat, egyéb fizetős szoftvereket is? Vagy igazából minden cég csúnyagonosz multi?

    Igen, ez azért van, hogy féllegálisan üzemelhessen az oldal, ne sózzanak rá halmozott életfogytiglant, amiért erősen rebellis viselkedést mutat a "rendszer" ellen.

    Nem az oldal írja ezeket a szövegeket, hanem az adott team, de nem gond. Másrészről attól, hogy ilyen szövegeket írnak fel, még semmi jogi dolog nem változik. Attól, hogy sírsz és a fegyvergyártókat szidod, miközben illegálisan pisztolyokat adsz el, még pont annyira varrnak be. Ki kell ábrándítsalak, ez valóban a magánvéleménye a csapatoknak. Merthogy ők sem ingyenélők, és tudod, az egész crackelés nem azért van, hogy te ingyen használhasd a szoftvert, hanem azért, hogy ki tudd próbálni rendesen, miért adsz X pénzt.

    Köszi, ezzel megadtad a választ.

    Gondolom nem érted. Ha én üzemeltetek egy céget, ami árul egy szolgáltatást, amire neked nincsen pénzed, akkor én hibás vagyok bármiben is? Már ne haragudj, de szarok én a te anyagi helyzetedre, pont úgy, ahogyan te szarsz az enyémre.

    de tény, hogy nem vagont takarítasz, amit felhoztál példaként.

    Hát nem. Csak az a baj, hogy te kevered a csóri embert és a fogyasztói társadalom peremén élő középosztályt. Mert akinek számítógépre, internetre van pénze, mindeközben egy lakásban vagy házban lakik, ahonnan nem is rúgják ki holnapra, és éppen ezért ráér azon háborogni, hogy egy tőle többezer mérföldre levő cég vezetői vajon el tudnak-e menni Dubai-ba, vagy nem, az nem csóró.
    A csóró, komám, az az, akinek gondja van a létminimum megteremtésével, amibe sem az internetkapcsolat, sem a warezolás nem tartozik bele. A csórót nem érdekli, hogy letöltheti-e az MS Office legújabb változatát.

    Mellesleg felteszem a kérdést... számodra mi változik akkor, ha valaki nem mehet Dubai-ba nyaralni? Mert pölö az én életem se rosszabb, se jobb nem lesz akkor, ha Steve Jobs-nak el kell adnia a jachtját, ergo szarok rá.

    A másik meg az egész Linux-témás hozzáállásod. Tehát isteníted a Linuxot, mert dejólenneátállni, meg húdekiválthatná, és nagyoningyenvan et cetera, de nem váltasz, mert számodra kényelmesebb a warez. Mivel konkrétan kijelentetted, hogy ha nem tudnád lopni a Win-t (illetve warezolni), akkor vagy Linux, vagy no gép, ebből azt ítélem meg, hogy neked nincsen is otthon szókséged konkrétan számítógépre, mert akkor már fújnád a "nem tudok Linuxra váltani, mert nem megy a 15 évvel ezelőtt írt számlakitöltő appom".
    Na, hát pont ezért nem terjed a magánszektorba sehová a Linux: mert oda nem a warezpisták mennek. Ilyen téren azért felnézek a Linuxos közösségre, már amennyire lehet általánosítani, persze.

    Tehát ezzel megint visszakanyarodtunk az eredeti témához.

    Sajnos nem, mert én már a legelején megmondtam, hogy nem érdekel, hány cégnek nem fizetsz. Én emberileg tartalak kevesebbnek emiatt, nem jogilag. Hatalmas különbség. Persze ez nem kell. hogy számítson neked.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák