Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #68 üzenetére

    "Te figyelj, öcsi, jobb lenne nem kitalálnod, hogy én miben éltem"

    Nem találok én ki semmit, de tény, hogy nem vagont takarítasz, amit felhoztál példaként. Én csak arra céloztam, hogy könnyű úgy fújni a száraz jogot, ha az ember jó anyagi körülmények között él. De bocs, ha ezzel megsértettelek, nem ez volt a cél.

    "Most őszintén, koccolj már le az MS-ről. Csak az MS cuccokat lopod? Akkor mit túrázol itt?"

    Mint mondtam, nem vagyok warezolós Pistike, nem divatból teszem, amit teszek. Én örülnék a legjobban, ha számomra a Linux is kiválthatná a Windowst, akkor nem érezném úgy, hogy én vagyok a legaljasabb tolvaj, amiért egy multitól ingyen szerzem be a szoftvert az általa biztosított kiskapukon keresztül.

    "Mellesleg milyen nagybetűs emberről beszélsz? Aki veszi a szoftvereket, az már nem ember, vagy mi?"

    És még te vagy felháborodva, az azt írom, hogy nem érted meg mit akarok vele mondani. Köze nem volt ehhez. Én az MS (és hasonszűrő üzletpolitikájú cégek) vezetőségében pöffeszkedő férgekre céloztam, akik a magasabb profitért az anyjukat is megdugnák.

    "A crackerek, akik minden cuccuk mügé beírnak, hogy nem azért törik fel, hogy te lopjad, hanem azért, hogy kipróbáld, és ha tetszik, akkor a pénzeddel támogasd a fejlesztőket?"

    Igen, ez azért van, hogy féllegálisan üzemelhessen az oldal, ne sózzanak rá halmozott életfogytiglant, amiért erősen rebellis viselkedést mutat a "rendszer" ellen.

    "Kit érdekel, mit éreznék?"

    Köszi, ezzel megadtad a választ.

    "A spórolás és a törvény megszegése két különböző dolog."

    Ez igaz, de mivel a multik sem törődnek az emberek anyagi helyzetével és ennek ellenére ŐK szerinted nem kapzsik, így eszerint az eszmefuttatás szerint, azért, mert nincs alám rakva egy cég, én is kihasználom a számomra kínálkozó lehetőségeket. Ahogy egy multi a profitmaximalizálásra törekszik, én arra, hogy ingyen megszerezzek magamnak olyan dolgokat, amikre amúgy nem lenne pénzem. Az, hogy törvényt sértek és hány cégvezető és jogi aktakukac önbecsülésén gázolok át vele, miért érdekeljen? A multit sem érdekli, ahogy te is megadtad az imént a választ: "Kit érdekel, mit éreznék?". Engem meg csak az érdekel, hogy ne essen olyan jogi elbírálás alá, mint mondjuk a bankrablás, illetőleg ne foglalkozzanak vele. Ezt mondanám kölcsönösen előnyös együttélésnek. Tehát ezzel megint visszakanyarodtunk az eredeti témához.

    "Ha dolgozol, akkor teszek egy javaslatot: holnaptól ússz szembe a kapitalizmus gusztustalan fostengerével, és add ingyen a munkádat! Apellálj arra, hogy a főnököd/kuncsaftod hálából majd adakozik a PayPal-en. Ne csak pofázz, ha mindenkit pofánköpsz, akkor menj be szépen a tükör elé, és nyomj egy kis nyálat a saját szemeid közé is."

    Ezzel nem adtál választ a kérdésemre. Tehát továbbra is: Sergei Brin és Linus Torvalds miből él, illetőleg milyen lét -és kényelmi szükségletet nem engedhet meg magának, amit mondjuk Gates vagy Ballmer igen?

    "Mivel elmúltam 10 éves, nagyjából tisztában vagyok vele, hogy egy cég nem egy ember, meg nem is kettő, hanem sok (az MS esetében emberek ezreinek) ember, illetve ezek munkájának összessége."

    És a Google az mi? Kiscserkészcsapat?

Új hozzászólás Aktív témák