Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #57 üzenetére

    De akkor azt hiszem nem voltak olyan szinten sznobok a jogtiszta szoftvervásárlók sem, mintha ők valami felsőbbrendű faj lennének, amiért nekik a (feltehetőleg több százezres fizetésekből) telik szoftverekre, vagy lehet hogy ugyanúgy warezol, csak fél kimondani, ezért írja, hogy ő a becsület mintaképe.

    Nézd, már természetes kompenzációnak számít, mivel vérpistával van tele minden fórum.

    Plusz ennek (akár elfogadod, akár nem), a magyar gazdasági válság is az oka. Nyugatabbra, vagy az USA-ban van pénz, kicsi az adó, jó a megélhetés, ott természetes, hogy az ember megveszi a szoftvereit, ott az ilyesmi nem tétel.

    Most ki ne találd, hogy csak a csóri magyarok warezolnak, mert ez szemenszedett hazugság. Mellesleg lehet, hogy tahón hangzik, de attól, hogy mondjuk neked nincsen annyi pénzed, még nem jár ugyanaz, mint annak, akinek van rá pénze. Lehet nyivákolni, hogy ez igazságtalan, meg anyámkínja, de jelenleg így van, és pont.
    Mellesleg egy-egy szoftvert vásárolni itthon sem tétel. Hetente két játék, 10 film meg pár giga mp3, na az már tétel lenne, de ez nem is egy normális fogyasztói magatartás.

    Nézd meg, még az oroszok is megoldották, amikor az MS már nagyon sírt, hogy leveteti az iskolai gépekről a kalózpéldányokat, akkor mondták neki, hogy király, mert nekik nagyon jó a Linux is.

    Na, hát ha van ingyenes alternatíva, akkor miért nem mész oda? Mert kényelmesebb a warez, ja tudom.

    Patkány ellen patkány módjára kell hozzáállni.

    Nos nézd, ez olyan, mintha szerveznék egy házibulit. Meghívom azokat, akik tudnak hozni 1 pezsgőt. Ha te nem tudsz, akkor leszarom, hogy egyébként nem kerülne nekem semmibe, hogy te nálam vagy, nem fogsz bejönni a házamba, mert az én házam és az én szabályaim.
    Ha egy cég csinál egy szoftvert, majd azt mondja, hogy "ezt az használhatja, aki X pénzt fizet nekem", akkor az a szíve joga (leginkább joga, és ez a lényeg), és ha valaki ezt felülbírálja, az nem jófejség meg lázadás, csak ingyenélés.

    Hogy az MS meg mit mond, az engem nem érdekel, én nem a cégek anyagi helyzetét féltem, és nem is erről vitatkozom. Hanem elvekről és hozzáállásról, Tehát hogy értsd, nem az zavar, ha valaki nem ad Xtízezer HUF-ot a nemtommelyik szoftverért, hanem az, hogy természetesnek és jófejségnek veszik az ingyenélést, ami civilizált emberek között effektíve leköpnivaló.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák