Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zzoltan2014

    tag

    válasz Overlocker #157 üzenetére

    "1. Hivatalosan nincs csőd még.."

    Ja, csak hiányzik 380 m USD. Mégis miből fogják ezt pótolni? A japán kormány kisegíti őket? Vagy mégis hogyan?

    "2. Senki nem hibáztatja itt Obama-t és Putyin-t."

    Csak azok, akik szerint amiatt tűnt el a Mt.Gox, mert az oroszok betiltották a BTC-t. (mellesleg az oroszokat sohasem érdekelte az állami tiltás, így ennek még ott sem lehetett volna semmilyen hatása)

    "3. Ki mondta hogy bármikor is vegyél fel ilyen-olyan hitelt.."

    Pénz egyik legfontosabb funkciója a felhalmozás és betétgyűjtés/hitelnyújtás. Enélkül és nem nevezném pénznek.
    EURHUF 10 éve kb. 275 +-15% között mozog, mégis mekkora rinya van miatta és mennyi problémát okoz a gazdasági szereplőknek. Mi lenne ha 1 és 1200 között mozogna? A gazdasági élet totálisan kiszámíthatatlan lenne. Ebből következik, hogy senki sem azért veszi a btc-t hogy abból legális dolgot vásároljon, hanem azért, hogy majd másnak drágábban eladja vagy illegális dolgot szerezzen be rajta.
    Nemhiába használták szinte minden komolyabb tranzakcióhoz pl. Jugoszláviában, Romániában a márkát és eurót a magasabb inflációs időszakban, de még ma is pl. ingatlannál vagy gépjárműnél. Pénz fő feladata a stabilitás.

    "4. Bármikor beszállhatsz nem piramis játék, ezerszer leírtuk."

    Hiába írjátok le ezerszer, attól még nem igaz. Aki elején beszállt, az kaszál, aki nemrégen, az vesztett, és csak reménykedhet benne hogy majd más megveszi tőle drágábban.

    "inkább megse szólaltál volna.."

    Igazad van, jobb ha meg sem szólaltál volna.

  • zzoltan2014

    tag

    válasz Overlocker #162 üzenetére

    "2. Ezt nem tudom honnan vetted, semmi köze az oroszoknak hozzá, "

    a bitcoin-hívőktől kérdezd:

    "pakriksz
    (őstag)

    Hát végül is a bitcoin is mitől dőlt be? Betiltották oroszországban, fontolgatják a tiltást máshol is, végül is nem az történt amit mondtam? De igen, az államok nekiestek még mielőtt túl nagyra nőhetett volna, és veszélyezthette volna a pénzügyi egyeduralmukat. Én nem paranoiás vagyok, te viszont naiv. Ajánlom figyelmedbe az USA történelmét a 2. vh óta ;)"

    ""az mt.gox-ban egy alapvető hibát nem javítottak ki, amit "elvileg" már 2011-ben felismertek..Én sem értem miért nem..""

    Kérdés hogy a hiányzó összeg hol is lehet? Mert semmi sem vész el, nem kizárt hogy a tulajnál, vagy valamelyik strómanjánál van. Hisz az anonimitás miatt simán meg lehet csinálni, hogy az "elszámolási hibák" nyeresége a felhasználók egy csoportjánál képződjön. Sok kötésnél a minimális eltérés is óriási összeget jelent, automatizálva átpörgeti a tulaj pár ezer számlán, majd kipiheni a fáradalmait egy Csendes-óceáni szigeten.

    "4. Előbb írtam, hogy aki elején kezdte, azokból is sok olyan ember volt, aki adott el..Szóval ez nem annyira triviális.."

    Ez miben cáfolja a piramisjáték-jelleget? Abban is vannak olyanok, akik beszállnak 1 m ft-tal, kiszállnak pár hónap múlva 2 m-val, pedig egy év múlva 5 m-t is kaphattak volna. Aztán összedől a rendszer, és aki a vgéén benntvan, nem kap semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • Menthirist

    veterán

    válasz Overlocker #212 üzenetére

    sorry, de nem hiszek abban, hogy egyetlen, a pénzpiacot és működését ismerő szakember se tudná felfogni se, hogy hova vezethet ez, illetve hogy mik lehetnek az előnyök / gondok vele, ha lesznek. mármint globálisan nézve. fizikusok 100 éve megjósoltak és levezettek olyan részecskéket, amiket még csak mostanában találunk meg. kétlem hogy ne lennének már forgatókönyvek végigjátszva hogy milyen területen hasalhat el a dolog, különben már minden nagyjátékos bejelentette volna hogy bitcoinozik (márpedig ez jótékony hatással lett volna az árfolyamingadozásra is, tehát nem hinném hogy elhallgatandó példa lenne, kivéve ha direkt ők is csak spekulációra alkalmasnak tekintik, másnak nem)

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • zzoltan2014

    tag

    válasz Overlocker #268 üzenetére

    Minek több hetet belefektetni valamibe, amiről néhány sarokszám ismeretében is látszik, hogy nem működik?
    Ha látok egy fejnélküli embert, akkor orvosi könyvek olvasgatása nélkül is tudom, hogy meghalt.
    Ha látok egy pénzt, amely árfolyama óriásiakat hullámzik, akkor tudom, hogy ez nem alkalmas funkciójának betöltésére.

    A bitcoin-hívőknek meg azt javaslom, hogy a bitcoin tanulmányozása helyett a monetáris rendszereket és a gazdaság működését tanulmányozzák.

  • Menthirist

    veterán

    válasz Overlocker #272 üzenetére

    vannak érdekes mondatok benne:
    "A Mt.Gox és Bitstamp a legnagyobb váltók, de kevésbé népszerűek Angliában kiskereskedelmi szinten a nemzetközi banki átutalások díjai és hosszú időtartama miatt. "

    ööö... most komolyan, akkor nem ingyenes?

    Azt látom hogy barterelés megy.

    "És a többi virtuális pénzzel szemben a Bitcoin lényege pont az, hogy általánosan elfogadják bárhol."
    Kivéve ahol nem.

    "A Bitcoint felhasználhatjuk bárhol és bárkinél, aki cserébe ad valamit."
    Jah, a féltéglát is :)

    "A Bitcoin ötlete egy tanulmány ("whitepaper") formájában jelent meg 2008-ban, melyet egy névtelen programozó írt."
    Nem Nakamoto, mint ahogy fentebbi képen van? Komolyan kérdem, mert én is az ő nevével találkoztam először.

    "2010-ben az egyik programozó (László) előállt egy ötlettel. Egy fórum bejegyzést írt: "Érdekes lenne, ha elmondhatnám, hogy Bitcoinnal fizettem pizzáért". Megállapodott valakivel, hogy egy pizzarendelésért cserébe küld neki 10,000 Bitcoint."

    Aha, tehát kitalálták, hogy figyi, nem adnál valamit a semmimért? Miért is ne... Ez a tőke?

    "Hamarosan tőzsdék nyíltak és megkezdődött a kereskedelem."
    Klasszikus lufi kezdet.

    "Öt nap alatt majdnem megtízszereződött a Bitcoin árfolyama. "
    Az ilyen kontrollálatlan növekedés honnan is ismerős? Jah igen, dotCom lufi, stb.

    "A Bitcoin megoldást nyújt a pénz-bizalom problémára, mellyel már a kezdetek óta küzdünk."
    Valahogy nem ezt látom.

    A végére pedig elég gyorsan eljutott ahhoz a fals következtetéshez, hogy csak és kizárólag az arany lehet fedezet, és jön a klasszikus következtetés, hogy a semmiből lesz pénz, nincs fedezet, stb. Az olyan hangyányi dolgok figyelmen kívül hagyása mellett, mint azok a tranzakciók, amikor egy későbbi időpontra megbeszélt összeggel szerződtök egymással mondjuk árnál, vagy épp hogy garantálom hogy neked olcsóbban termel a vállalatom, stb ... ezek mind fedezetek lehetnek a másik fél számára, de csak úgy mondom.

    "rányosan oszlik el, mint az arany"
    aha, arányosan. Akik korán kezdték, azoknak van, a többiek meg már csak nagyon drágán tudnak becsatlakozni. Nem jobb ez annál, mint amikor valaki erőszakkal újraosztja a pénzeket úgy, hogy neki jusson, míg eddig másnak volt.

    "A Bitcoin világában te magad döntöd el, mekkora díjat fizetsz."
    Mondjuk 0-át? mi ok lenne nagyot fizetni?

    "Ezt szeretem leginkább a Bitcoinban. A közösséget. Ha van egy online üzleted, normál esetben sok pénzt kell költened reklámra, és sok időbe telik, míg lesz belőle valami. A Bitcoin világában csak listázod a weboldalad mint elfogadó helyet, és jönnek a vásárlók. "
    Egész addig, amíg csak annyi van, amennyi. Amint beindulna, ez bukta.

    Szóval ezeket látva, valaki kitalálta hogy gyártok egy fiktív valamit, brahiból azt mondom a másiknak, hogy figyi, 10 000 valamiért nem adsz egy pizzát? De! innentől nevezhetem pénznek. Figyi már, akkor mostantól adok érte 10 pizzát is. Tehát 10 pizza 10 000 valamiért, ami mögött nincs érték, azaz hát 10 pizzát mondanak értékként. És így fokozta egymást, amíg nem adtak végül 1200 dollárt is egy olyan valamiért, amit a levegőből kalkuláltunk ki, nincs mögötte semmilyen biztosíték, hogy mondjuk 1 év múlva fog-e valamit még érni. És igen, még egy csődben lévő ország milliárdos inflációjánál is viszik a gyárat vagy a gyártási jogokat, ha nem tudsz fizetni. Ez a fedezet.

    Megnyugtató :)

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • ZollR

    tag

    válasz Overlocker #426 üzenetére

    Senki nem beszélt a protokoll hibájáról... értsd már meg.
    Nevetve olvasom, mindig, hogy amint valamilyen fiaskó kiderül mindig visszakanyarodunk ahhoz, hogy: kellene valami licence, valami reguláció, valami kis szabályrendszer stb stb.
    Azt hittem ez a szabadságról szól....

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Menthirist

    veterán

    válasz Overlocker #449 üzenetére

    én már nem szólok semmit, a véleményem ki lett fejtve, le lettem tolva a hülyeségem miatt, és ott is ugyanaz a pár ember mondja pro-kontra a dolgokat :) Én csak szépen csöndben mosolyogva nézem a folyamatot, amerre tart. :)

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák