Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • max-pain

    senior tag

    válasz #24737024 #16 üzenetére

    Meg nincs 50% felett, kb a harmada allt at eddig. A 10.4 pedig meg mindig a gepek otoden van. Egyaltalan nem fut jobban egy 4 eves Mac-en egy Leo mint egy 4 eves PC-n egy Vista/7, azert mindketto ala tisztesseges gep kell (nem veletlenul maradt sok PPC tulaj 10.4-en, hiaba erik el a 10.5 minimalis gepigenyet).
    Egyebkent a Windows eseteben legalabb nem kell olyan gyakran magat az os-t frissiteni valamint a tamogatasi rendszere is sokkal egyertelmubb mint az OSX-nek, hiszen ott nincs egy konkret idopont amig egy verzio supportalt. Komolyabb frissitesek a kovetkezo OSX megjeleneseig vannak, biztonsagi frissitesek pedig az aztkovetoig. Tehat a 10.4-et az Apple mar fel eve nem tamogatja! Vagy mondjuk az XP-vel szinte egyidoben megjelent OSX 10.1, ami ket ev mulva mar nem volt tamogatott os. Szoval OSX eseteben ha a felhasznalo lepest akar tartani, akkor mindig csengetheti ki a 129 dollart a kovetkezo verzioert (kiveve 10.1 es 10.6), ez egy hardverhez akar 4 frissites is lehet, mert a progik is igen gyorsan ujabb verziot igenyelnek. Ma mar egy 10.4-el se megy sokra az ember (jo, eleve a PPC halott)...

  • max-pain

    senior tag

    válasz #24737024 #32 üzenetére

    Kelleni nem kell, hogy tamogasson nem friss osx-et, csak megemlitettem mint erdekesseget:)

    Ez nem 6-7 ev, hanem alig tobb mint 4 ev:) Es regebben meg ennyi se volt...

    Ha 3 eve vett az ember Mac-et, akkor az mar ugye siman Intel procis volt ugye (sot, 64 bites is (kiveve Mac mini)), viszont meg OSX 10.4-el jott. Na meg lehet nezni, hogy a mai progik kozul milyen aranyban van meg 10.4 tamogatas (es ahogy irtam az ma mar egy nem is tamogatott oprendszer az Apple reszerol).

  • D4rkAv3ng3r

    senior tag

    válasz #24737024 #37 üzenetére

    Ez igaz, de nem ugyanolyan súlyú a kettő. Ha le akarod cserélni az IE-t frissebbre semmibe sem kerül, ingyenes, ugyanez nem mondható el egy OS-váltásra. Vállalati környezetben édes mindegy milyen OS van ha azon elfutnak a szükséges programok, így nem fognak egy csomó pénzt kidobálni váltásra ameddig van rá support. Én megértem. Amelyik gépeken csak Office fut meg alapvető programok oda nem kell 7. Ingyenes tűzfalat/vírusírtót is fel tudnak rakni, így a biztonság sem gond. A termelékenységet nem növeli egy új esetleges Windows csere.

    Összefoglalva aki játszik vagy akinek hobbija a PC az kicsengeti a 7-re a pénzt (khm már aki :U ), de vállalatoknak tök mindegy, nem beszélve az esetleges géppark cseréről ami további plusz pénz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák