Új hozzászólás Aktív témák

  • ,

    addikt

    válasz Chaser #225 üzenetére

    Nem a VGA-khoz nem tudnak elég chipet gyártani, hanem semmihez, globális chiphiány van, és ez már ősszel is látható volt, legalábbis több (autógyártás területén dolgozó) ismerősöm emlegette már ősszel is a chiphiány miatti akadozó gyártást, amikor a kriptovalutáknak még eszük ágában sem volt szárnyalni. Tudom, korábban linkeltél egy grafikont, na de olyan szintű mozgások teljesen szokványosak a kriptovaluták piacán akár fölfele, akár lefele irányban. Az igazi ugrás idén kezdődött meg, az már valóban "veszélyes" mértékű emelkedés volt.

    VGA valóban sehol, és valóban a bányászat érte az egyik fő felelős a sok közül. Nem írtam olyant, hogy ne játszott volna közre benne, sőt. Viszont ha nem lenne bányászat, az árak akkor is drágultak volna, mert drágult mindennek az ára (nem csak a számítógépalkatrészeké), csak legfeljebb nem ennyire magas árak lennének jelenleg (hanem majd csak később).
    Bruttó kisker árak: amit tavaly vettem G.Skill Aegis RAM-ot (2x8GB kit) 15ezer Ft körüli áron, az most kb 30ezer Ft. i3-10100F volt 30ezer Ft körül nem is olyan régen, most 44ezer Ft-tól indul. 128GB SSD-k 4-5ezer Ft környékén kezdődtek, most 7-8ezer Ft körül mennek. 20ezer Ft alatt kicsivel már voltak H410-es alaplapok, most 25-30ezer Ft körül mennek ugyanezek. Az általad említett GT 1030-ak is kb hasonló mértékben drágultak, 29600 Ft-tól kezdődnek jelenleg, de 40ezer Ft-ig bezárólag már több típus közül is lehet válogatni. (Lesz majd 60ezer Ft környékén is, de csak majd ha ezekből sem lesz már elég elérhető példány.) Mindennek folyamatosan ment fölfele az ára tavaly óta. A VGA-k ára valóban aránytalan mértékben drágult, amiért szerintem is a bányászat a felelős. Nem a drágulásért, mert az egyébként is lett volna, hanem a többi alkatrészhez képest aránytalan drágulásért.

    Ezt írtad:
    "ha bezuhanna az eth árfolyama, pontosan úgy zajlana le a vga-k "visszatérése", ahogy eltűntek"

    Én azt mondom, legyen igazad, bárcsak így lenne. Szerintem viszont ha a többi alkatrész kb 1,5-2-szeresére drágul(t), akkor a VGA-k ára is max erre a szintre fog visszaesni, és nem tovább.

Új hozzászólás Aktív témák