Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz , #35 üzenetére

    1-1.5 milla koltseg havonta egy mernok, nehogy mar ennyiert nem lehet vga-t venni...

  • Szakbarbár

    aktív tag

    válasz , #35 üzenetére

    Ha nem is VGA, de nálunk is egyre nagyobb gondot jelent beszerezni az új embereknek a munkaeszközt. Van olyan laptop amit januárban rendeltünk és a mai napig nem érkezett meg. Bár ebben a vezetőség keze is benne van, mert sikerült egy borzasztó rossz céggel szerződniük, és csak onnan rendelhetünk. Jelenleg ott tartunk, hogy a gyakornokoknak a 9-10 éves Core 2 duo gépeket szedjük elő amiket ki akartunk selejtezni.

    [ Szerkesztve ]

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

  • floatr

    veterán

    válasz , #121 üzenetére

    Erre gondolom forrásod is van, mert ez így csak egy sacc. December óta 700+ egy 3080-as, és már 1M felett jár. A külföldön élők is folyton panaszkodnak, hogy nemhogy MSRP közelében nem tudnak venni kártyákat, de lassan 2000$-ért is elérhetetlen, mert nem érkezik - "elfogyott". Pedig a gyárak nem álltak le a gyártással, de azok a fránya eladási számok az egekben, miközben lassan már a nagykeres havernak sem jut scalper kártya, még a 20-as szériából sem.

    Az imént a kolléga még ki is számolta (#115 Reggie0), hol vannak a kártyák, de ha neki nem hiszel, akkor itt van a diagram hozzá. Ide mennek a kártyák január óta folyamatosan, nem tudnak a bányászoknak eleget gyártani, mert ki van maxolva a kapacitás növekedése.

  • Chaser

    titán

    válasz , #122 üzenetére

    izé...kuglizz' rá ( : beszállt a businessbe a tesla is röviden - kb mindegy mibe, btc-eth követi egymást ingában -
    ha egy ilyen kategória beszáll és akár csak szóba hozza akkor ilyenek történhetnek - amivel ő 100%-ig tisztában van -

    az is fizetőképes gamer akinek 50e ft-ja van/volt vga-ra, vagy lett volna akár 200 is, de nem akart rá többet költeni
    csak most 1650 helyett 1030-at kap annyiért
    ha 100e ft-ja volt 1660s helyett kap 1650-et
    afölötti kategóriát hagyjuk is, 200e felett mennek a 1660s-ek

    sztem a fizetőképes nem azt jelenti, hogy bármennyit képes kiadni valaki egy termékért
    most rákényszerül aki nagyon "nem bír magával" és játékra kell neki
    ugyanakkor biztos nagyon sokan vannak akiknek lenne 500e+ ft-juk is egy 3070-re, de nem hajlandóak annyit kiadni érte
    sokan meg kompromisszumot kötnek, kiadják azt a 100-200e közötti összeget amit egyébként is kiadtak volna
    csak most nem 5600xt-5700xt-ig, meg 2070s-ig válogatnak, hanem 1650 vagy 1650 super, nagyon jó esetben sima 1660, ami épp jut

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • floatr

    veterán

    válasz , #133 üzenetére

    Nem baj, ha nem akarod érteni, de akkor nincs miről beszélni.

  • Chaser

    titán

    válasz , #132 üzenetére

    attól hogy musk bácsi nem vga-val bányászik a pincében, az ő "jelenléte" is generálja a folyamatot
    aki coint ad/vesz ugyanúgy bányászik, mivel élteti a folyamatot
    teljesen mindegy, hogy milyen formában van benne ha benne van
    mint a fenti linken láthatod, csak böffintett egyet az egyik coinról és mi lett az eredménye

    a fizetőképes kereslet és az msrp-ről álmodozás pedig nagyon sánta ebben a formában
    sokan nem hajlandóak kiadni a beharangozott és bányász-mentes áraknál többet egy vga-ért akkor is ha lenne rá dupla zsetonjuk, ami teljesen érthető
    nekik nem lesz vga-juk, vagy ugyanannyiért sokkal kisebb tudásút tudnak venni
    és van aki hajlandó nagy felárat is fizetni
    de aki fizeti a nagy felárat az is hozzájárul a folyamat fenntartásához akarva-akaratlanul is
    és nyilván ilyen pénzekért amikért rtx 3070-ek repkednek nem a gamerek szegmensbe vándorol a legtöbb vga, megint bányánál tartunk
    azért picit álljunk már meg az áraknál, eleddig' a 2080ti volt talán a vga történelem legdrágább játékosa a maga 4-500e ft közti árával, és igen rétegtermék is volt, nem csak nálunk
    most meg lassan standard, hogy egy combosabb vga 500e fttól indul, és aki nem akarja kifizetni az nem fizetőképes? ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • floatr

    veterán

    válasz , #137 üzenetére

    Nézd, én megértem a nagykeres havert, akinek jól jön a fizetéskiegészítés. Megértelek téged is, végülis eladod a kártyát triplaáron is, hülye lennél nem kihasználni. Sőt még azt is megértem, aki lehúzza aput, vagy forever alone ITsként megveszi magának ajándékba 6-7-8 kilóért, amit augusztusban piaci alapon töredékéért áraztak be. Még az is ok, hogy ha valaki horgol magának otthon egy antminer "replikát", még mindig túl olcsó az áram. Engem csak ez a tagadás, meg az arc zavar az egészben.

  • nexplo

    őstag

    válasz , #157 üzenetére

    De eddig el lehetett vegetálni egy olcsóbb géppel. Per pill nincs olcsó gép... Az alkatrészek emelkedése miatt ugye. Az olló most még jobban kinyílt szerintem a két platform között..

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz , #140 üzenetére

    ha nem lenne coin adás/vétel, nem lenne bányászda sem
    szóval de, aki adja/veszi bányászik közvetve, csak nem úgy mint aki vga-val vagy bármivel tolja közvetlen :P
    - akkor is ha nem igaz a közvetett bányászás sem, csak olyan ártatlanul rákérdeztél mi köze muszklinak ehhez, na ugyan mi, ugyanúgy generálják a ilyen hülyék, sőt, ők nagyon generálják -
    ez lehet nem közgazdasági alapfogalom, de bárhogy csűröd-csavarod így van
    a fizetőképes kereslettel kapcsolatban legyen igazad :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #189 üzenetére

    tudom, hogy értetted, azért csodálkoztam min értetlenkedsz ( :
    édes mindegy, hogy szó szerint "bányászik" valaki vagy adja-veszi
    már mindegy

    egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy a gyártók valamennyi vga-t nem fognak be bányászni, honnan tudjuk? de lehet hogy nem
    egész biztos szépen emeltek már a gyártók is, meglepne ha nv és amd nem emelt volna
    karbatett kézzel nézik, hogy keresik sz@rrá magukat a nagykerek?
    nem hinném ( :
    amit múltkor valaki linkelt us táblázatot az nyilván fe verziókra vonatkozik, amik nem sokat emelkedtek..papíron, csak kapni nem lehet olyan terméket
    tegnap felnéztem az evga-ra, hát olyan rengeteget nem emelkedtek az áraik
    csak kapni sem lehet semmi amit néztem
    még előrendeléssel sem

    szerk:
    ott is lehetne szép grafikont csinálni, a valós kínálathoz képest mennyivel olcsóbb az, ami nem kapható ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Reggie0

    félisten

    válasz , #189 üzenetére

    A kamiongyar miert adja el a kamiont, amikor fuvarozhatna is?

  • Chaser

    titán

    válasz , #200 üzenetére

    azzal nincs is bajom, pénzből élünk, csak nem mindegy milyen ára van annak a pénznek
    itt a baj az, hogy a világmegváltó coin rengeteg ember zsebéből váltja meg a világot, akik úgymond ártatlanok ebben - és persze semmit nem fog megváltani, néhányak zsebe nagyon tele lesz, a környezet meg még nagyobb terhelést kap, azért az is erős, hogy durva áramkimaradások vvan a bánya miatt egyes helyeken -
    miközben majd lehet pc boltok mennek tönkre, mert nem fogják venni a komplett gépeket, meg egyébként a gépeket sem
    ma vagy intel igp-s gép, vagy dvga-s horror áron, amd igp-s megoldás is alig van, nincs olcsó gamer gép, de melós gép sincs
    de ha még erre hdd/ssd is ráfejel pfffffffff
    anno mikor kicsit mókáztam az új rtx-ekkel, mikor kezdett körvonalazódni mért fogynak/drágulnak a régi vga-k és mért drágulnak az újak is, le is lőttem magam, ez így nem buli
    akkor sem ha csak aprókat raktam a kártyákra, sokszor még aprót sem csak árában továbbadtam - persze ugyanannyit le is adóztam belőle mint a bányászok ( : -
    de nem gondoltam volna hogy a bánya megint él, még mindig él, azt hittem már néhány éve rég lecsengett ez az egész hülyeség

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #207 üzenetére

    pont annyi volt, alza fiókban megvan minden ( : több százat veszek ha akarok - no persze nem zsebből, annyit nem tudtam volna úgy -
    rtx-eket kipróbáltam, volt amire raktam némi aprót - amennyiért másnap eladhatta volna a tulaj kártyát -, volt amire semennyit nem raktam
    a legutolsó 3070 ftw3-ból egyikre semmit nem kértem, másikra kértem 10e ft-ot, srác közben rákérdezett van-e még kártya mert bratyónak is kell, kapott felár nélkül 3070 xc3 ultrát, az volt talán 270e már akkor - gondolkozott, mondom neeeee, holnap 20-szal többet ér ha nem teccik', úgy is lett ( : -
    kimentünk, mondja a srác, baxa meg, ez a két kártya drágább mint az autója...
    kb ott döntöttem el ebből a hülyeségből elég volt, még 1-2 kártyám volt rendelve azt kiszórtam és annyi
    sok mindent kipróbáltam, nekem megérte, ilyen lehetőség esélyesen többet nem lesz
    3200g/3400g ára is felment ha épp lehet kapni...
    maradt egy decemberi gt 1030-am, és nemrég vettem erősen drágán már egy 1650-et, azokat kiszórom - és nem apróért -, nekem egy időre elég volt a pc-zésből, ebben semmi élvezet így - nekem legalábbis -
    volt olyan decemberben mikor a 3100-ak tűntek el, rámír a srác, hogy látja fix ár, nem postázok, de az úti kstg-be szálljak bele ha lehet
    nem szálltam, maradt is egy ideig még a cpu
    nem én okozom/okoztam se a vga hülyeséget, se az amd hülyeségét
    de tisztában vagyok vele, hogy van aki egy sz@ros 3100-ra is kuporgat, és most milyen vga árak vannak mellé?
    és ha nem itt, akkor máshol látni hogy emberek nekikeserednek - meg kb csórózzák' azokat, akik nem adnak fél millió ft-ot egy vga-ért -
    hányinger az egész

    nexplo
    én azzal a kis sefteléssel bányásztam közvetve ahogy mondtam anno, nem abból gazdulok' meg
    de mivel én is generáltam ezt a hülyeséget ki is offoltam magam belőle minden téren
    van egy gt 1030 és egy 1650-em, apróért biztos nem fogom eladni, egyiket sem mert kb biztos dealer csapna rájuk - ahogy rtx-ekre is csapott ( : -, meg ha mégis pc-znék ősszel de nem javul a helyzet magammal nem fogok kicseszni, egy kártya marad, másik megy jelenlegi árakon
    volt olyan felajánlottam kártyát rtx topikban, két percen belül olyan írt rám aki 5 másikat árult, de nem aprós felárral mint én ((( : na ezek a legalja dolgok és tényleg szánalmas az egész ahova ez fajult

    Reggie0
    jogos, csak a bánkódást - az irigységet másik 10 ( : -
    ott az rtx 3070 topik, elég szépen ott van benne tavalyról is, én mennyire bánkódtam
    egyet kalkuláltam félre, ilyenkorra már úgy saccoltam kezdenek visszaállni majd a dolgok, ez nagyon félrement, a többi sajnos nem
    azt is megmondtam, ha a gt 1030 felmegy 50e ft fölé akkor nagyon nagy disznóság van, megtörtént - több modellnél is -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • #54625216

    törölt tag

    válasz , #215 üzenetére

    "Veszteséggel miért kéne bányászni? Akkor már olcsóbban megúszod, ha megveszed az adott coint."

    Egyéni szinten ez jogos, de ha az egészet nézed, akkor ha mindenki leállna a bányászattal, amint lejjebb megy az árfolyam, az automatikusan árfolyam korrekciót eredményezne.
    Mivel a bányászat erőforrás igénye folyamatosan nő, hosszabb távon az nyer, aki akár átmeneti veszteséggel is, de még kisebb erőforrás igény mellett kibányássza, amit lehet.
    Ehhez viszont az kellene, hogy a bányászok ne piramisjáték mentalitással álljanak hozzá és azonnal elpasszolják a coinjaikat, hanem komolyan gondolják, hogy a kripto hosszú távon is életképes.

  • Mexildos

    aktív tag

    válasz , #223 üzenetére

    Pontosan meg tudnád mondani nekem, hogy mik lehetnek ezek a tényezők amitől minden drágul. Nem trollkodásból kérdezem. Valahol azt olvasni, hogy a covid-nak ehhez kevés köze van, na de akkor ha nem ez akkor mi miatt?
    A mérnök bácsik nem készültek fel arra, hogy egy idő után szűk keresztmetszet lehet a chipgyátás volumene? Nem tudták megtippelni a matematikusok, hogy ebből baj lesz, vagy valamiért ez volt a cél?

    Tehát lényegében véve mik az okok?

  • Chaser

    titán

    válasz , #223 üzenetére

    tények:
    egészen őszig annyi vga volt mint a szemét, olcsón, sokszor nagyon olcsón a radeonokból, de nv-ből is bőven lehetett kapni covid előtti árakon
    emellett kb bármilyen it alkatrészt kaptál normál áron - covid előtti áron -, aminek zömét mai napig megkapod - voltak amik ho. miatt megdrágultak, pl webkamerák, az tény, de maga a pc komponensek jó árban voltak a tavaszi pár hét kiesés után, akkor valóban drágultak 1-2 hónapra és voltak hiányok, de nem tovább -
    ramok kezdtek drágulni, de az már jóval később, idén
    cpu-ból amd-nél volt hiány a kisebbekből a hülyeségük miatt - jelenleg is van -, ezzel szemben a romló ft ellenére a nagyobbak, pl 3700x/3800x olcsóbbak mint ősszel
    és pont a vga-hoz nem tudnak elég chipet gyártani, azzal párhuzamosan hogy szárnyalni kezdett az eth
    húwáááááááááááó ( :
    nézz már rá egy gt 1030 új árára, már 60e-t karistolja néhány modell - amit nyilván tudsz -
    miközben pl amd-től alzára igen szép adag 5xxx esett be msrp körüli árakon, már lassan egy hete folyamatosan elérhető minden - így fél évvel a behazudásuk után mondjuk nem hatalmas mutatvány :d -, de van, vadászgaáts nélkül, 5950x is...
    de vga?
    sehol
    ha bezuhanna az eth árfolyama, pontosan úgy zajlana le a vga-k "visszatérése", ahogy eltűntek
    több hét, esetleg 1-2-3 hónap is mire kiszolgálná a gyártás a gamer igényeket
    és ahogy terjedne a hír hogy bebukott az eth, egyre kevesebben szeretnének csilliókat adni vga-ért
    és ahogy szépen lassan két hónap alatt arany árába kerültek a vga-k, úgy vissza is kerülnének normál állapotukba néhány hónap után
    persze elárasztaná a használt piacot is a vga dömping, szóval megfordulna a mostani helyzet:
    hatalmas kereslet, ahhoz képest minimális kínálattal
    hatalmas kínlat lenne, kezdetben hatalmas kereslettel...de ahogy múlna az idő a kínálat továbbra is hatalmas lenne, a kereslt viszont egyre csökkenne
    ha holnap bedől az eth, akkor sem lesz őszig itt nagy habzsidőzsi, de onnnantól márnormalizálódnak valamelyest az árak
    úgy saccolom kb 3 hónap egy esetleges krach után az átfutási idő, amíg normalizálódnak az árak - persze ez gyakorlatban derül ki ha lesz krach, ami nem feltétlen lesz, és lehet nem is a közeljövőben -
    ezzel párhuzamosan amd egyre több konzol soc-ot gyárt le, tehát egyre inkább nem akarja fejbelőni őket az ms/sony, egyre többet tudnak saját maguknak gyártani
    de még ott is van bőven elmaradásuk
    az amd hülyesége csak generálta a nagy hiányhoz vezető utat vga-k terén, de bányászda nélkül nv vga-val biztos nem lett volna baj
    nem akarom ráhúzni a bányászokra, de nézzünk már meg egy eth árfolyamot, mi történt ősztől kezdve, és mi történt a "vga piaccal" ezzel párhuzamosan
    és vajon mért veszik mo-n az emberek a 3090-et milla fölött már?
    itt qrva drágának számított egy 200-300e ft-os vga is
    komolyan azt gondolod hogy májusban is a covid miatt azzal akarják itt elütni sokan az idejüket?:) karácsony után hásvét is elmúlt, lassan pünkösd is
    de ha az eth árfolyama nem esik nagyot, jöhet a következő karácsony is, vga az nem lesz
    de gondolom ha tényleg beindul az újabb baromság ssd bányászás és megdrágulnak az ssd-k, ott is chip hiány lesz, meg karácsony meg covid ( : - tegyem már hozzá, milyen szépen estek az ssd árak, még covid előtti árszintekre is, hiába esett a ft-unk, de semmiképpen sem nőtt az áruk, a romló ft ellenére sem -

    szerk:
    top9 mo-n
    manli 3090 rtx 1,300,000,- ft-tól 1,450,000,- ft-ig
    az a qrva covid és karácsony ((( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #223 üzenetére

    tehát ezt a covid okozta és a karácsony, meg a chipek hiánya

    és nyilván azért vettem tegnap 185 ft-ért xsx-et, mert ott nincs chip hiány
    - csak azért nem kapni egyébként, mert de, van, nagyon nem tud belőle eleget gyártani az amd -
    de ez továbbra is eu msrp ár, miközben a ft nagyon sokat romlott premier óta - és olyan helyről vettem amit nyilván ismersz már jól, nem raknak rá felárat -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • ddekany

    veterán

    válasz , #223 üzenetére

    Nem tudna kripó nélkül ennyire elászállni a videó kártyák ára, mivel aki csak játszani akar, az többségben messze sem hajlandó ennyit fizetni érte, tehát a gyártó/kereskedő nyakán maradna az árú. Aki viszont bányászni akar, ha még így is visszatermeli az árát, megveszi ennyiért is.

  • jerry311

    nagyúr

    válasz , #229 üzenetére

    Az autógyártás csiphiányához hozzájárult az is, hogy visszamondtak megrendeléseket, mert visszaesett a kereslet, ami aztán kb. vissza is emelkedett. Azokat a kapacitásokat viszont gyorsan elvitték a csipgyártóktól, tehát az autóipar már nem tudta visszakapni. Így lett az autóipari csiphiány.

  • Chaser

    titán

    válasz , #232 üzenetére

    itt? meKtalálod' ( :
    a pönkösdöt nem, azt én tettem a karácsony után, mivel egy ideig az volt a sláger
    a karácsony okoz drágulásokat, ilyen mértékűeket és hiányokat
    másik sláger volt a covid
    meg a kettő együtt, akár vga, akár kisebb amd cpu-k volt az alany
    de mintha karácsony elmúlt volna egy picikét
    covid is egyre inkább alábbhagy
    és továbbra is a vga az egyetlen pc komponens aminek odab@szott a karácsony és covid:)
    de most lehet lesújtja már az ssd-ket is az a szép ünnep és csúnya vírus...

    szerk:
    jerry311
    pontosan, drasztkikusan nőtt meg a vga iránti kereslet
    de a kínálat nem tudja lekövetni
    egy év múlva sem fogja tudni, ahhoz ma induló gyár kellene ami holnap már termel - amennyiben marad a mostani kereslet -
    ott van az amd, ha a tsmc-nél az x kapacitásukat kizárólag csak vga-ra használnák fel, akkor sem tudnának eleget gyártani vga-ból esélyesen
    és nyilván nem használhatják fel, csak egy kis részét
    és attól nem ad nekik a tsmc többet, mert most 10x annyi vga-t is el tudnának adni, meg 2x ennyi konzol soc is kevés lenne
    ezek a dolgok végesek
    nv csak vga-t gyárt, de nyilván ott is igen véges az a kapacitás amit a samu nekik erre tud biztosítani
    így pedig egyértelműen hiány van, de nem chip, hanem gyártói kapacitás

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #242 üzenetére

    10400f-ek levándoroltak 50e ft alá is
    most fentebb mentek, 56e ft-ért már kaphatóak...:)
    10100f-ek 38-40e-re estek le, most 44e-től vannak
    3100? 35-40e közt ment december elejéig még, utána volt, hogy 55e-ért sem lehetett kapni, most sem lehet 50e alatt - a mutyizott oem nem az, ami a BOX verzió és amit hivatalosan forgalmazhatnak -
    3600-ok ára volt a 90e ft-ot verdeste...tavaly március körül akkor drágán vettem 64e ft-ért - volt bolt ahol 60e-ért is volt -, ősszel 55e-re is besett az árra, decemberre volt 90e is...miközben 3700x/3800x ára maradt ahol volt
    ez mind az amd sara, elszámoltak valamit de nagyon, kisebbeket nem tudták gyártani és hiány lett, ha hiány van felmegy az ár...
    decemberben' mivel felcseszett az amd a nyomiságával, mondok' magamnak veszek egy intel 10700-est, valami 110e lett volna alzán, akkor talán legolcsóbban...most a 10700k IS olcsóbb legtöbb boltban
    új genről kár beszélni intelnél, az új, oda árazták ahová akarták
    olyan meg nincs, hogy a 3100/3600 árakat felfelé érinti az árfolyam ingadozása, a 3700/3800x-eket meg lefelé
    - mert nagyon sokan a karácsonyon kívül ezzel is "magyarázták" a mesét.. ( : -

    karácsony, covid, árfolyam, minden volt, pedig végtelenül egyszerű mi történt a vga paicon és mi történt a kisebb amd cpu kínálattal
    tegyük már mellé, 3900x-ek ára béka hátsója alá is lement 150e környékére, miközben 3100-at nem lehetett 50e-ért sem kapni, most sincs 50e alatt BOX verzió...tudom nem ér a hűtő ezer ft-nál többet és van oem, de az oem, aminek nem ák-n kellene virítania meg a boltokban, hanem az oem-eknél, ég tudja ezeket honnan kukázták össze ( : -

    inkább ne drukkolj, hogy legyen igazam
    azt mondtam HA holnap bedőlne az eth, akkor mi lenne őszre
    jelenlegi felállás szerint nem fog dőlni még egy darabig, tekintettel arra a szép kis grafikonra, idén itt sok minden lesz, de vga az nem - külön köszönet musk bácsinak aki nem bányászik, meg a visa-nak is, akik szintén nem bányásznak, hogy rohadna rájuk az amit most gondolok....szóval inkább ne legyen igazam:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #245 üzenetére

    39e-ért én nem láttam 10400f-et - persze lehet volt -
    de továbbra is igaz amit mondtam:
    volt egy x ár, onnan mentek le a 10400f-ek, nem pedig afölé mentek fel - valami 60e környéke volt mondjuk úgy az "alap" tavaly nyár körül pl -
    eltűntek a kis zenek, vettek az emberek helyettük inteleket, nagyon megnőtt a kereslet, a benn rohadó készletek fogytak - > növelték az árat
    nyilván már nagyon kikoptak, nem raktározzák, hanem némi pótlást vesznek az inteltől hogy készleten legyen mert veszik - ha egyáltalán gyártja még őket az intel és nem kaptak eol státuszt, tehát már csak a legyártott darabok vannak -

    azt tisztázzuk már, hogy nem ph seftes árakról beszélek, hanem kizárólag bolti árakról, hol volt 3100 28e ft-ért és mikor?
    mikor zen drágulásról beszélsz lépj fentebb
    3700x/3800x/3900x....:) azokból volt legyártva bőven, nem drágultak azok semennyit, de olcsóbbak viszont lettek
    ahogy most intelnél a 8c/16t is, de 10600k ára is nagyon megzuhant ha megnézed
    a "nép" nem azokat veszi, hanem a 100e alatti kategóriát, az fogy nagyon, de ugye ha nem tudják gyártani a kínálat lecsökken, ha pedig az igény ugyanannyi hiány lesz
    ha pedig hiány lesz valamiből növekszik az ár
    és intel-amd ilyen szinten kihatással van egymásra, gyakorlatilag az amd-nek köszönheti intel, hogy nagyon megnőtt a 10400f-ek népszerűsége
    ami helyett egyébként sokan 3600-ra költöttek volna, de ugye ha nincs/irreálisan megdrágul, úgy nehéz arra költeni
    mindig van egy ok-okozat, általában nem olyan nehéz kimatekozni
    és látszólag független dolgok közt is lehet összefüggés, csak mondjuk több info kell hozzá hogy az ember meglássa
    ahogy figyeltem a vga-kat és tűntek el egyik a másik után alzából meg a többi boltból, akár amd akár nv, mondom bazz, valami nagyon nem kerek
    aztán ugye "jöttek" a nem létező 5xxx-ek és rdna2-k...akkor ezek nem tudnak gyártani, remek
    "jöttek" a konzolok...na ennyire nem tudnak gyártani, nagyon remek...
    de! akkor sem fogyhatna ennyi vga
    aztán jött valahonnan egy bányász árfolyam hír, akkor mondtam na b+, itt a fekete lyuk...amire már azt hittem több éve lecsengett és ott is maradt
    az meg hogy mért érintett minden vg-at- illetve érint jelenleg is -, körbeért a folyamat, egy idő után mindenki vette ami jut, amennyiért jut, és minden kiporzott

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #245 üzenetére

    arra nem jöttem rá - mondjuk nem is mentem nagyon utána -, mi történt a 12-14nm-es 2xxx/3xxx igp-s amd csodákkal, azok ugye nagyon nem a 7nm-es kapacitást szipkázzák
    de lehet nemes egyszerűsségel, mivel a vga-k ára drasztikusan megnőtt - és mivel az amd integrált megoldásai azért jóval combosabbak az intelénél, még a legújabb 11xxx-eknél is -, így megnőtt azokra is a kereslet
    többek között én is azt mondtam na oké, kibekkelem valamelyikkel..utána meg azt, a qrvaanyját' ( :
    és mivel tudták, hogy 3100/3600 gyártás az leginkább nem lesz, szépen feltolták a régebben apróért kínált 2xxx-ek árát is, legyen mit venni annak aki amd-t akar ( : de ők is keressenek most már rajta rendesen
    egyébként passz, de ezt reálisnak látom
    1600af-et tavaly márciusban 32e ft-ért vettem alzán, most 44xxx legolcsóbban
    2700x-et 55e-ért nem vettem meg az egyik boltból - inkább 3600-ot vettem -, most 90e? pffffffffff:) miközben a 3700x 100e alatt is kapható, és egy kemény tier-rel bizony jobb kb mindenben a 3xxx
    és a 2700x nem kapott elvileg eol státuszt, tehát aktuális kínálatban van
    de itt a hdd helyzet, remek ( :
    valakitől kérdezted milyen károkat okoz a bányászda?
    a bányászoknak semmit...de az "ártatlanok" most a péló rosszabbik végén vannak erősen:)
    no jól eldiskuráltunk, én kiszórom a sz@rjaimat, a pc meg rohaggyon' meg
    még utoljára teszteltem egy faca' tápot, legalább kellemes csalódással zárom a pc-zést egy időre - vagy végleg:) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #249 üzenetére

    no átod akkor én egyáltalán nem néztem árakat :B már
    valamikor június elején eladtam a motyókat, utána ősz elején/közepén kezdtem nézelődni, 3100-ak alja "nimand" boltokban volt talán 34e, értelmesekben 35e-től indult
    valószínűleg már régen nem is gyárottták és fogytak a készletek, december végére teljesen el is fogytak
    egyik srác 3xxx topikban fogadni akart egy 3600-ban decemberben, hogy a karácsony és a covid ((( :
    mondtam neki soha nem fogadok két okból:
    1. csak akkor fogadok, ha 100%-ra tudom, hogy nyerek
    2. tisztességtelennek érzem úgy fogadást kötni, hogy tudom hogy 100% én nyerek ( :
    a fogadás az lett volna, hogy majd januárban húwáááó hullani fognak az olcsó 3100-ak és 3600-ok
    én azt mondtam örülhetünk, ha 50e-ért lehet egyáltalán kapni még 3100-at
    azt hiszem tudod ki nyert volna ha fogadunk:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #253 üzenetére

    a tipik ák-n látja a nimand 10 értékeléses boltot beragadt árral, de nem tudja felfogni, ha valóban meg akarja venni lóPh@szt kap attól a boltttól, nem cpu-t
    nem vita volt
    ő hülyét csinált magából publikban, én jót röhögtem ( : de a végére már untam, van az a szint...
    tudtam, hogy nem fog elmenni annyiért, szándékosan emeltem mindig az áron, de mindig az aktuális bolti alatt maradva
    volt hogy egyáltalán kapni sem lehetett, nem hogy drágábban, semennyiért sem, volt hogy enyém volt használtan is az egyetlen élő ajánlat
    de ha mégis elviszik vettem volna instant egy új 3800x-et
    kis irónia-cinizmus volt amd felé...sz@rjon sünt lisa néni is a kamuzásával, közben jusson eszébe én kívántam neki ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz , #253 üzenetére

    az egyik "karácsonyos" srác
    és arra egy válaszom
    most megint ott tartunk 3100 50e alatt nincs boltban, mutyizott oem se
    azaqrva' karácsony és covid :d
    de volt amelyik azt mondta kivonták a 3600-ot, itt az új széria!!!444
    az nem gond, hogy eleve nem is volt új széria csak papíron, és a legkisebb 5xxx a maga szerény 120e körüli msrp árával nem fogja likvidálni sem a 3100-at, sem a 3500x-et, sem a 3600-ot
    csak ugye ahhoz gondolkozni kellene ( :
    egy "jóslatom" az 5800x-re decemberből...húwáóóó igaz lett
    újabb karácsony :d
    és ő megmondta, nem volt hiány, 70e-ért van - kár hogy qrva drágán tavaly ilyenkor 64e-ért vettem, ősszel meg 55e-ért ment, de beesett akkor egy mutyizott oem adag 70-ért , de igaza van :d
    vagy nekem ;]
    nem tudom melyikükkel fogadtam, de bukott volna egy 3600-ot, és ha fogadunk akkor be is hajtom ( : ezért nem fogadtunk...
    és hány karácsonyos, covidos, karácsony/covid kombós hívő volt
    aszem' pár évet kereskedtem már és nem sikertelenül, de igazából annak is annyi az alapja hogy kettőnél tovább tudjon számolni az ember, és alapvető ok-okozati összefüggéseket tudjon dekódolni
    de én ezzel kiégtem tényleg a pc-ből, ma mondtam gy.b.-nek - tegnap :d -, én megértem ha valaki nem unja, de én igen
    az itt levő 15 évem alatt csillió' meg egy emberrel volt deal, nem egy volt közülök hogy nagyon ki volt számolva a ft, látszott rajta mennyit kuporgat még használt dologra is...de mikor a webshopomat vittem még akkor is találkoztam cégesként mi az átlag magyar ft-ja
    és b+ 100e ft-ért ha szerencsés valaki kap egy 3100-ast meg gt 1030-ast? most, lehet két hónap múlva azt sem, de lehet hdd/ssd is brutálisan elszáll
    inkább nem írom le a véleményem a bányászokról, az amd bal@szkodásáról, az egészről, ha dobbantok én akarom törölni a regemet:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • #54625216

    törölt tag

    válasz , #250 üzenetére

    "A pénztárcámban lévő papírdarab (amit pénznek hívunk) önmagában szintén nem képviselne értéket, hisz csak egy darab papír, viszont mivel lehet vele fizetni, így máris értékessé válik számomra."

    Az a papír nem azért képvisel értéket, mert lehet vele fizetni, hanem azért lehet fizetni vele, mert értéket képvisel, azaz nem csak egy sima papírdarab.

    "az utcán heverő kavicsok is mindjárt értékessé válnának számunkra, ha azokkal is lehetne fizetni, vagy legalábbis pénzre váltani őket"

    Az utcán heverő kavicsok önmagukban nem képviselnek értéket (illetve nagyon minimálisat), azért nem tudsz velük fizetni.

    A kripto kb. olyan, hogy az emberek elkezdik gyűjteni a kavicsokat és megegyeznek, hogy csak egy adott sóderbányából gyűjthetnek, hogy csak véges számú kavics legyen a rendszerben.
    Majd valaki úgy gondolja, hogy ezek a kavicsok egyszer majd sokat fognak érni, így elkezdi felvásárolni őket. Mások azt látják, hogy hoppá, ezek a kavicsok tegnap még 0-t értek, ma meg 1-et, akkor én adok érte 2-t. Megint mások már azt látják, hogy egy nap alatt a kavics értéke felugrott 0-ról kettőre, így adnak érte 3-at és így tovább.
    Csakhogy attól a kavics még kavics marad, mert valójában nem reprezentál önmagán kívül semmit, így nem lehet összevetni a jelenlegi árfolyamát az igazi értékével, mert nincs neki olyan.

    " Bitcoin és társainál mindkét lehetőség adott, akár pénzre is válthatod (de valójában ez is pénz, csak digitális formában), illetve akár fizethetsz is velük bankkártya révén."

    De csak addig, amíg a spekulációs spirál kitart, azaz amíg akadnak olyanok, akik elhiszik, hogy a kripto idővel többet fog érni, mint amennyiért megvették.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz , #262 üzenetére

    ez pontosan így van
    mi tettünk a "papír" mögé értéket
    ahogy mi tettünk a coin mögé is értéket
    csak az előbbi kb muszáj, az utóbbi meg nem lett volna az
    anno valamikor fizettek ilyen-olyan érmékkel, pl ezüst, ami valóban érték volt, de amögé is mi raktuk az értéket, ahogy az arany mögé is - mert ritka fém, sok mindenre használható, stb -
    lehetne az a kavics is ma fizetőeszköz, ha véges számú lenne és ritka, lenne különböző méretekben...kb mint az arany és ezüst
    és ha belegondolunk a gyémánt nevű "kavics" ha nem is használható 1:1-ben fizetőszeközként, de ha van egy szép nagy darabunk belőle, lehet meg tudunk venni belőle egy kis-közepes-nagy ékszerboltot kompletten ( : egy "kaviccsal"...
    nyilván a világ arra felé tendál, hogy a régi arany-ezüst érmék mai érme utódja, és a papír alapú utódjaik is "kopjanak ki", és legyen az egész digitális alapú
    ahogy mondod pont arra való egy pl húszezres', hogy mennyi kiflit vagy egyebet kapunk belőle aktuálisan, egyébként egy darab papír
    ahogy az arany is egy szimpla fém lenne, ha nem rakunk mögé értéket - ha jönne egy 3. vh - ne jöjjön -, elég gyorsan kiderülne hogy megenni sajnos nem leet, ha még egy darabig ki is húzna olyanokat a sz@rból akiknek sok van -

    szerk:
    Scorp2011
    akadnak, nem kérdeztem őket, de hosszú távon ennek jó vége nem lesz, lassan a komplett gép kiesik ha nem integrált vga-s alapú megoldás
    amit a bányász vga-t elvisz eleve a nagyker is drágán dobja, és azzal megint eggyel kevesebb gépet adnak el
    nyilván a notebook most menő' lett, pont addig lesz az amíg emiatt hiány nem lesz belőle és még jobban megdrágul
    látom alza is leállt az rtx értékesítésről - itthon biztos -, csak komplett géppel adják, ha eladnak egy vga-t, eladnak mellé egy gépet is
    egyébként látom te is úgy tolod, teljesen érthető

    FPSTunker
    azt én majd tudom, hogy mibe fektetek és mibe nem, de köszönöm
    olyanban biztos nem, amivel tudom hogy embereket oboáztatok kb szándékosan, mert tudom mit hoz magával ez a "befektetés"

    morgyi
    nem a blockchain a baj, hanem magával a "coin" létezésével ( : szerintem
    tényleg a nagy semmi mögé odarakunk egy értéket, holott már a régi rendszerben is lassan a nagy semmi mögé raktunk értéket
    lásd utolsó "gazdasági világválság", nettó idióták bravúros találmánya
    de akkor tegyünk az egyébként libikókás pénzügyi rendszer mellé egy olyat, ami majd "stabilizálja"...nyilván:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • #54625216

    törölt tag

    válasz , #262 üzenetére

    "Az számomra kizárólag azért képvisel értéket, mert fizetni tudok vele, egyébként egy értéktelen papírdarab lenne a szememben ugyanúgy, mint pl. a Gazdálkodj okosan játékban lévő papírpénz. "

    Fordítva ülsz a lovon. A papírnak nyilvánvalóan sosem volt értéke, csak annak, amit a társadalom felé képvisel.

    Ha veszel egy házat, akkor a szerződésért meg a tulajdoni lapért fizetsz ki milliókat vagy a házért?
    Nyilván nem a szerződés meg a tulajdoni lap ér milliókat, hanem a ház, a papír csak azért kell, hogy az állam, vagy tágabb értelemben a társadalom elismerje a tulajdonjogodat a ház felett.

    Ugyanígy a papírpénzért is csak azért tudsz bármit venni, mert annak, amit képvisel valós értéke van, ezért mások hajlandóak más valós értékre cserélni.

    A kriptoval nem az a baj, hogy önmagában a pucér digitális adat nem értékes, hanem mert az értékét kizárólag az határozza meg, hogy aki megvette, az mennyire bízik benne, hogy többért tudja majd továbbadni.

  • nexplo

    őstag

    válasz , #282 üzenetére

    Nyomott áron átveszek tőled videókarit ami marad Chasercoin bezuhanása után :DDD :D

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz , #282 üzenetére

    Eliszor meg a Chaser's Choice brand legyen meg ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • nexplo

    őstag

    válasz , #288 üzenetére

    Jogos. Akkor gyűjtök addig a gépre :K :D

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • Chaser

    titán

    válasz , #288 üzenetére

    dehogy utálom a bányászokat, tisztességes munkával keresnek pénzt
    a "bányászokat" sem utálom, nem is kívánok nekik rosszat
    csak 5-10 évre küldjék el őket egy szénbánya mélyébe, majd aztán meséljék el milyen volt valóban bányászni:) ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Piszmaty76

    aktív tag

    válasz , #140 üzenetére

    Kereslet= fizetőképes vásárlási szándék. Legalábbis kb. 30 évvel ezelőtt ez volt a definíciója (az érettségi tétel szerint). :)

    Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

Új hozzászólás Aktív témák