Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz BonFire #79 üzenetére

    az 1. bekezdésednek légyszi fuss neki mégegyszer. az általad említett szervezetek közös jogkezelők. nem ők az alkotók, az előadók, ők csak megbízottak, szóval de, "nóném Móricka védi a más jogait".

    tudod, a fő gond ezzel az, h az EU vezetése valamint a felhasználók is nem egy nem öt megoldási javaslatot tettek a jogvédők felé. mi volt a válasz? több péééééééééééééééénnnnzzzzzzzzzzztttttttt! semmi más. erre volt egy első reakció anno a DC aztán a KaZaa és a többiek.

    amit nagyon szeretek, azt én is megveszem. no nem azért, h a CD-t rakosgassam be a gépbe. hanem, hogy ott legyen a polcon. továbbra is a netről letöltött mp3-at hallgatom, vagy ha nincs DRM a lemezen (ami egy másik világraszóló baromság) akkor legrabbelem magamnak.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • ddekany

    veterán

    válasz BonFire #79 üzenetére

    Ha a vevő tudná, hogy közvetlenül az alkotónak megy amit fizet (OK, mínusz az adó), én biztos vagyok benne, hogy sokkal többen fizetnének a tartalomért. Mindez persze a "jogi képviselőknek" ill. kiadóknak nagyon nem tetszene, mert őket akkor kihagynák a buliból, nem szedhetnék tovább a vámot a szerző és a fogyasztó közt, szóval ez még kalózkodásnál is jobban irritálná őket. A lényeg, hogy arctalan, nem mellékesen moralitást nem, csakis üzleti racionalitást ismerő entitásokkal szemben, mint amilyen egy modern cég, az embereknek nincsenek erkölcsi aggályaik. (Idő előrehaladtával talán a szomszéddal szemben sem lesznek? Nem tudom hol áll meg ez a folyamat. Akkor majd arra sem lehetne építeni, hogy közvetlenül fizetnek a szerzőknek.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák