Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Donki Hóte #4 üzenetére

    Nagyon zanzásítva egy blockchain alapú token megoldás arra, hogy tulajdonjogot igazoljon digitális alkotások felett. Készítesz egy alkotást, készítesz hozzá egy NFT-t és felteszed egy NFT piactérre, ahol (jellemzően) kriptodevizával lehet fizetni érte. Onnantól a tulajdonjog átkerül a vevőhöz és maga a blockchain garantálja a tranzakció hitelességét. A kriptodevizákhoz hasonló a működési elv.

    A probléma viszont az, hogy semmi nem akadályozza meg a csalókat, hogy mások alkotásait sajátjukként tüntessék fel, adják el a hozzájuk készített NFT-t és meglógjanak az érte kapott kriptopénzzel, mire bárkinek feltűnne az átverés.

    Ugye a boomerek még úgy adták el a digitális alkotásaik tulajdonjogát, hogy szerződést kötöttek erről, így a felek ezzel a papírral igazolták az adás-vételt. Ha valaki csalt, az felelősségre vonható volt.

    Az egész NFT őrület pár komolyabb botrány után le fog csengeni, mert igazából jelenleg csak a bele vetett bizalom és a busás fizettségek vonzzák az alkotókat, mint fénycsapda a molylepkéket. Van egy csomó 20-30 éves kölyök, akik nagyot szakítottak a kripto bizniszen és elkezdtek úgy viselkedni, mint a Wall Street öregjei, csak ők nem olajfestményt vesznek a falra felfoghatatlan összegekért, hanem egy Gif-et, illetve annak a tokenjét.

    De amint kiderülnek az első komolyabb átcseszések, úgy fognak elmenekülni a vásárlók, mint a húzat. Kínos kifizetni több ezer, több tízezer dollárt egy szaros Gif-ért, hogy később kiderül, nem is az igazi alkotótól vette meg.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Donki Hóte #9 üzenetére

    Ezzel csak részben értek egyet, mivel digitális alkotások millióinak tulajdonjoga cserél gazdát most is napi szinten, az NFT ezt meg tudja könnyíteni. Ennek alapesetben nem az a célja, hogy csillagászati összegekért menjenek el az alkotások, senki nem mondta, hogy 5000 dollárt kell fizetni egy grafikáért, de most a felhajtás, hype, láz és az érzés, hogy "egyedit" veszel a digitális térben, az felfújta az árakat.

    Egy barátom próbálkozik vele egy ideje, az egyik piactérre rakott fel 4 darab grafikát pár hónapja, darabja kb 80 euró volt, hogy belistázzák. Azóta bottal se piszkálta senki és mínuszban van. Közben reménykedik, hogy majd neki is beesik egy pár ezer eurós vásárlás és akkor boldog lesz. Na ebben a cipőben van az NFT-vel csencselni próbáló művészek nagy többsége is.

Új hozzászólás Aktív témák