Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz Kansas #89 üzenetére

    A Windows 7 2020-ig tartó extended supportja már az operációs rendszer megjelenésekor ismert volt, és akkoriban szerintem még nemigen gondolkodtak el a Microsoftnál a rolling releasen.

    (#98) troviko Az utolsó mondathoz: amíg azonban a speciális céges szoftverek meg a hardverigényesebb videojátékok Windows alól futnak, addig ezt megtehetik.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • vicze

    félisten

    válasz Kansas #89 üzenetére

    Belenyúltak a GUI-ba most is már többször, csak "kisebbeket". A Start 2x változott, több panel is modern UI-s lett, folyamatosan butul a rendszer, ahogy egyre több minden kerül át ModernUI-ra. Lassan olyan érzés a Windows beállítások kezelése, mintha egy értelmi fogyatékossal beszélgetnék. Beállítások túlnyomó többsége meg még mindig Win32, mert hát mert...

    A legnagyobb problémám a verzió váltással, hogy konrolálhatatlan. Elhalasztani tudom 180napig és ennyi kész, egyszer csak a user egyik reggel úgy kapcsolja be, hogy 3 óra upgrade. Szerinted mennyire élvezik pl. egy meeting előtt? 2éve megy a sírás, az Intune user voice-on, hogy kezelje az Upgrade-et, kb. le se szarták.
    Na és akkor a problémám: 1607-ig az Intune kezeli a frissítéseket, és teljesen megakadályozza a upgrade-et, de 1703-nál átkerül a Windows Update-hez a frissítés kezelés, ami jó egyrészt, másrészt katasztrofális, mert így már az Upgrade is átkerül azaz 180nap múlva upgrade.
    Mi ezzel a probléma? Egyrészt elég erőteljesen megzavarja a munkát, rosszabb estben használhatatlanná válik a gép, mert driver hiba, esetleg nem támogatott a HW, vagy isten tudja mi. Ja azt említettem, hogy az upgrade kikapcsolja a BitLockert, az upgrade idejére? Mondjam, hogy ez milyen vicces kontrolálatlan körülmények között?
    A másik probléma, hogy változik a GPO, új dolgok kerülnek be régiek ki/átnevezik és a utóbbi 2év totál szerencsétlenkedés volt ezzel kapcsolatban. A Security Baseline fél évekkel jött ki a release után, 1703-nél 2 GPO release volt(???), és akkor ehhez kell igazodni időben, és megvizsgálni, hogy okoz-e bármi gondot, mint ahogy a 1607 változtatásai tették nálunk.Az hogy Office 2016-ra nincs Security Baseline meg se említem, a GPO-ja meg havonta változhat. Legalább van change log, ja nincs... :W
    Valami csoda folytán, a 1709 az első Win10, aminél időben kinn van a baseline. Öröm boldogság.
    De tényleg csak a felszínt kapargatom ezekkel a dolgokkal, hogy céges környezetben mit jelent egy Upgrade.

    "Ennek kicsit alá vágnak a nagycégek kedvéért"
    MS nem a nagy jófejségéből és nem a kedvükért támogatja a Windowst 10évig, hanem mert milliárdokat fizetnek a cégek, hogy megtegyék, pontosan a támogatásért fizetünk és nem azért hogy sz*passanak. Azt meg szánalmasnak találom, hogy egy Enterprise verzió telepítése után ott vigyorog rám a Candy Crush a Startmenüben és húzza csak húzza le a reklám appokat, hihetetlen.
    Egyszerűen rengeteg fundamentális probléma van a Windows as a Service-szel és nem látom azt, hogy egyáltalán, hogy 2020-ra ezek megoldódnak, addig pedig nagyon sok cég ragaszkodni fog a Win 7-hez és okkal, nagyon jó okkal.

    "Azt várom, mikor jönnek elő egy előfizetéses konstrukcióval á la O365."
    Jönnek, csak lassan.

    Csak éppen ezzel az MS nagyon erősen beleköp a partnerek(viszonteladók) levesébe, amit nyilván nem szeretne, így kb. az MS365 bevezetése is olyan kb. mintha nem is lenne, végig kell magad rágni egy sales processen, és elég macerás. Mai napig Microsfttól direkben nem vehetsz Windows Enterprise-t, kizárólagosan a dobozos Home/Pro verziót, majd dupla áron.

Új hozzászólás Aktív témák