Keresés

Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Kafa. #5958 üzenetére

    Szerintem elsősorban próba kérdése az egész..."gyengébb" patronnal ugye nem érzed a nikotint,a 24-est is lehet szívni "hegyilevegőként" egy gyengébb patronból...NEKED kell tudni,hogy mit kell pótolni.Jellemzően aki gyengébb patronból erős nikotinnal is hiányolja pár slukk után a cigit,annak igenis kell az "égetés",a Magnum is jó erre,talán a legjobb,egy tankba téve,mert erős gőzt kapsz,de nagy élettartammal(1-2 hét),avagy ha ez is kevés,ott vannak a dual coilok.Akinek a gőz kell,az elérheti jó íz mellett egy átlagos Tubby-val,Helix-el,ha kicsi TH is kell,válassza az 1.8-as kazánt,igaz ezek a patronok azért annyira nem díjazzák ezt,hamar bekoszolódnak,egyszerűen ez az elv,ami a Helixé,elsősorban az ízek kedvelőinek való...
    Én pl.használok lyukasztott .44 Magnum-ot is kicsi tankkal,ha tényleg pótlásnak kell a cigi,pl.este,sörözéshez,ha tudom,hogy szar nap,és kell a "cigi" nyugtató hatása is,avagy használom most már ugye a Tubby-t,a hétköznapi "normál" füstölgéshez.
    Egyébként az én véleményem,hogy alapvetően az embereknek,főleg kezdéskor a TH az,ami hiányzik...a legtöbb patron,kazán ugyan füstöl,DE pont ezt nem tudja pótolni igazán,szívod,és pár mp múlva mintha nem csináltál volna semmit,íz elillan,vágysz rá megint/a cigire.Amitől az embernek hörgés jön és fél óráig bagószagú a feje.Ilyenkor kell a Magnum vagy a Dual coil vatelinesek,mint pl.a tankok gyári patronja.HA az ember már le tudja ezekkel csökkenteni 2-3 slukkra,és köhög,igazából onnantól kezdődik a Tubby-s,Helix-es élet.Sajna az elv olyan,hogy itt ugye nincs "light",stb,itt a NIC-től jobbára független az igazi TH.Igaz a 24-es anyag is köhöget,de ízben nem jön ki,mint a talpas cigi vs. extra light...emiatt érdemes tartani mindkét fajta patront szerintem.Persze aztán a legjobb,ha az ember rászokik a Helix-rendszerre,mert onnantól,ha már tudja a torokkaparás nélkül bírni az e-bagóval,egyenes út,hogy lehet a nikotint csökkenteni,hisz minimális a szerepe az ízre...persze kerülni kell,hogy az e-bagó íze túlságosan is bejöjjön,mert abból könnyen 5-10ml-es napi fogyasztás lesz,és árban is cigiszint,függőség elhagyásban is kaki.Emiatt a legjobb talán dual coillal,cigiszerű max 10 slukkos adagokkal kezdeni,és ha bírja az ember,áttérni/párhuzamosa a single coil,pl.Magnum,aztán a Helix-szerű patronok.Persze érdemes figyelni,hogy maradjon a cigiszerű mennyiségi használat,max.2ml,ha túlságosan ízlik a lötyi,vagy keresni vackabbat,vagy keverni valamivel,hogy az ember ne lépje túl a cigivel elkövetett slukkszámát.Sokan esnek át a ló túlsó oldalára,és az ebagón át vesznek levegőt...és ezek a nikotint is hiába csökkentik le,ha 6mg-osból is elpöffentenek 5doboz ciginek megfelelőt...
    Meg kell érteni,hogy aki LESZOKNI akar,az az ebagót is le kell,hogy tegye,viszonylag szűk időn belül,ez egy segédeszköz,nem egy új "függőség",mert akkor félig a szarnak egy pofon.Emiatt is kell az ízzel vigyázni...a vacak íz sem jó,de a túl jó sem.Olyan íz kell,ami nem igazán szerethető,de azért élvezhető.A cigi íze sem "jó",ezt kell észben tartani.Aki túl jó lötyit választ,az ettől fog függeni,mégha a cigit el is hagyja,és ez még rosszabb is lehet,normális tartalék nélkül meg még rosszabb,mint az igazi cigi,mert lemerülhet az akksi,kifogyhat a lötyi,megéghet a kazán...tartalékkal sem a legjobb,mert aki erre függ rá,az mindig a kis tartalékos cuccát piszkálja,akksicsere,lötyitöltés,patroncsere...és a környezetét is akár SOKKAL jobban taszíthatja,mint aki cigizik!MErt pl.a bagós óránként elpöffent 1 szálat,de aki erre függ rá,és ki is használja,hogy ezt lehet szívni sok helyen,az füstfelhőben van egész nap,és a nemdohányzóknak EGY FOKKAL SEM jobb az ecigis,mint az igazi,füst szaga ide vagy oda.Plusz még az idejét is elveszi az állandó slukkolgatás.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Aktív témák