Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz net84 #71 üzenetére

    Pedig érdemes megnézni azokat a gyári adatokat. Ahogy előttem is írták, a kábel is könnyen lehet bottleneck.

    Androidra vannak appok, amik elvileg meg tudják mérni, hogy mennyi amperrel töltesz éppen - nem tudom ezek mennyire megbízhatóak. Továbbra is fenntartom, hogy szerintem egyik 4 éves telefon sem fog 2000mA-rel merülni csak úgy. Bár ha mindent csutkára tol a felhasználó, max fényerő, meg még mondjuk kriptót is bányászik, akkor lehet :DD szóval kiegészítem hogy normál használat mellett - kinek mi a normál persze.

    Nem kell a gyári kábellel rodeózni. Ahol én vettem a kábelt, ott le volt írva: 60W-ot tud. Köszönöm, megvettem (bár nem volt olcsó - összehasonlításképp a wishen "ugyanilyen" kábelt nagyjából 20-30-adjáért lehetett venni), megmértem, és tényleg (a wishest is megmértem a poén kedvéért, azt akármibe dugtam, 500mA fölé nem tudott menni :DDD ). Az eszköz amivel használom általában 60 alatt használ, így a töltés sima, de van, hogy felkúszik 90 fölé is akár - ekkor persze nem tölt.

    Amikor Androidos voltam, akkor még működött emlékeim szerint :) esélyesen azóta jóval többet fogyasztanak a telefonok. Nem mondtam, hogy 500-900mA-rel kell élni - de kétségkívül ez is egy opció. iPhone-okra pont feljebb írtam a példát, ezzel csak alátámasztod nagyjából, amit mondtam: 5,5-8,7W-ot tudnak fogyasztani (a SoC), emellé minél több mindent kapcsolsz be, annál többet kér - a 900mA sehogy se lesz elég neki ebben a környezetben. Én nem tudom mennyivel töltöm, egy átlagos USB-C-n egy átlagos kábellel töltöm mindig, de olyan hamar feltölt, hogy mindig csak nézek...

    Röviden: számomra a megoldás alapja a megbízható telefon, megbízható kábel és megbízható hálózati adapter, aztán minden más körülménnyel lehet sakkozni.

Új hozzászólás Aktív témák