Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Ghoosty #34 üzenetére

    Corvinuson tanultam közgáz tárgyakat (nem közgáz végzettséghez), amit ott mondtak, az téves volt. Ha neked a corvinus bokorban fellelhető diplomagyár, én elfogadom :))

    Határköltséget nem számíthatod deriválással, mert nem folytonos a függvény, hanem egész számokon értelmezett, magyarul sok szakadás van benne (igazából egy pontja sincs, ahol folytonos lenne). feltéve, hogy még mindig nem lehet fél autót eladni.

    Ha csak kereslet függvényt kellett rajzolni, akkor is fordítva rajzolták a corvinusos tanárok. Ha marshall keresztet kellett rajzolni, azt is fordítva rajzolták. Ha beírod a guglinak, hogy marshall kereszt, a képtalálatok még most is fordítva vannak.

    "A modellek mögött pontos precíz matematika van, csak nem tanítják meg a legtöbb helyen": ha a kiindulási matematika gázos, a továbblépések már hiába precízek.

    "De a legnagyobb gond, hogy senki nem tudja, hogy mekkora a mérete,": megmondom neked: Föld. Egyébként meg egy ország megítélése esetén a kereskedelmi szféráját kell figyelembe venni. A probléma pedig az, hogy a neoklasszikus közgáz alapjai dőlnek össze, amikor kiderül, hogy hiába lépnének új termelők egy piacra, ha azon már nem lehet eladni az árut.

    Az, hogy a közgázosok az operációkutatás nevű tárgyat magukénak hiszik, mindegy. az opkut rendes tisztességes matematikus tárgy, legalábbis, ha azt nézem, hogy a mögé rakott elméleteket mind tisztességesen bizonyították.

    "Én személy szerinte csak a természettudományokat sorolnám a tudományok közé": én ezt szívesen elfogadom :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Ghoosty #38 üzenetére

    "Most rákerestem a mashall keresztre és tényleg így van" :R

    A víz meg a villany nem folytonos, hanem természetes számokon értelmezik, csak köbmétert meg kilowattot számláznak.

    "hogy hiába lépnének új termelők egy piacra, ha azon már nem lehet eladni az árut.": ha már a mobilpiacot emlegeted, vagy annak egy szegmensét: a készülékgyártók közül nem is egy épp most siet becsődölni. akár a nokia, akár a htc, de mondhatnám a csőd elől felvásárlódásba menekült motorolát is. Az autópiac is túltelített, a sonyi is épp összedőlni akar, és még sorolhatnám. Vagy a mezőgazdasági-élelmiszeripari piacokat. nincs hova bővülni.

    szóval az, hogy most euroválság van, az valójában nem a valós oka a problémáknak, hanem tünete. túltermelési válság van, aminek egy következménye a hitelpiacok anomáliái, azok összedőlése, amiből euroválság lett.

    Szerk: a 4. szolgáltató meg arról szól, hogy az állami mobilelőfizetések hasznát nem akarják se a németeknek, se a norvégoknak kitolni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • trolglodita

    csendes tag

    válasz Ghoosty #42 üzenetére

    Amúgy hogy van ez a hitel dolog?
    A kb minden ország el van adósodva, és ez az adósság nő is.
    Ez a rengeteg pénz, amit kapnak kinek hiányzik, vagy éppen nem hiányzik?
    Látszólag mindig annyi pénz van, amennyit akarnak, hogy legyen.

  • buherton

    őstag

    válasz Ghoosty #43 üzenetére

    Négyzet egészen biztosan nem lehet mindig a legoptimálisabb, maximum négyszög (csak a viszont kötekedés végett :P :DDD )

    A linkelt függvényre korlátozódott az okfejtésem.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • trolglodita

    csendes tag

    válasz Ghoosty #50 üzenetére

    Ahamm, köszi.

    Szerintem már az a felfogás is kritizálni való, hogy állandóan növekedést kell elérni. Merthát hova vezethet ez?

    Azt jól gondolom, hogy a gazdaság növekedésébe az is beleszámít, ha raktárra termelik az árut?

Új hozzászólás Aktív témák