Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz bambano #39 üzenetére

    Most az, hogy mit, hogyan számláznak ki, az egy másik történet és csak egy döntés a management részéről, ha egyik hónapban valamivel kevesebb számláztak ki, azt a töredéket majd következő hónapban hozzáadják, így a következő hónapban többet fognak számlázni, a töredék kilowattok előbb utóbb kiszámlázásra kerülnek.

    Mezőgazdasági piac is bővül, ha értékben vizsgálod. Megjelent a biodivat és ugyanazt az almát már 2x-es áron tudod eladni. De mennyiségben is növekedhet, ha célba ér az egészséges táplálkozásra való nevelés és több gyümölcsöt kezdenek fogyasztani az emberek, de sok országban növekszik a népesség is, ami önmagában is nagyobb élelmiszer fogyasztást generál, amit ki kell szolgálni.

    Amit leírtál az euroválsággal kapcsolatban azzal nagyjából egyetértek. Hozzátenném még, hogy szerintem a populizmus az ami még rátesz egy lapáttal, hogy a kormányok nem reagálnak időben a problémákra, mert csak népszerűtlen intézkedésekkel lehet orvosolni, így elveszítik a következő választást.
    Maga a hitelválság kirobbanása szerintem tipikus közlegelő játékelméleti probléma. Ha nem szállsz be a folyamatba, akkor lenyomnak, de mivel mindenki beszállt, így meg összeomlott az egész.

    A 4. szolgáltatóval kapcsolatban egyetértek, azért raktam csak zárójelbe, mert nem piaci alapon jött létre, de a virtuális szolgáltatók igen.

Új hozzászólás Aktív témák