Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz opr #9 üzenetére

    Elég nekem az a talán 5%al kevesebb pénz, ha cserébe nem vagyok idegileg teljesen romon minden nap már a tudattól, hogy mi vár rám mág megint, milyen irgalmatlan baromságot talál ki a vízgereblyéző szakkör (managerek), milyen hihetetlen baromságot küld ki a HR körlevélben, meg milyen 4 oldalas mailt kapok egy drogos f@sztól a management "vízióiról".

    Érdekes gondolatok. Azt hiszem az ilyenre szoktam azt mondani, hogy mindenki olyan problémát generál magának, amilyet csak szeretne - mindig is irigyeltem az ilyen embereket, a sok szabadidejük és lekötetlen szellemi kapacitásaik miatt.

    Tudod először is illik tudni felmérni, hogy milyen hatással vannak a közvetlen napi munkádra és értékelésedre (fizu, bónusz) az általad "drogosnak" titulált management körlevelei. A legtöbb esetben NULLA. Dolgoztam és láttam már jó pár multit, ha nem is naponta, de kellően gyakran változik a menedzsment ahhoz, hogy egyszerűen ne kelljen vele törődni. Az igazán lényeges és fontos infók és változások amúgy is leszivárognak ilyen-olyan csatornákon keresztül.

    Arról nem is beszélve, hogy a "hihetetlen baromságok" általában az alábbi témakörökben merülnek ki egy tipikus multinál:

    - Fogadd el a munkatársad faji-, vallási- és nemi hovatartozástól és preferenciáktól függetlenül
    - Ne lopj-csalj-hazudj, ne vesztegesd meg az ügyfelet-beszállítót
    - Ne vegyél sportkocsit a céges hitelkártyával
    - Ne akarj megdugni minden kolléganőt

    Hát akinek ezek lelki törést okoznak, ott bizony baj van. És nem a "drogos" menedzsmenttel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák