Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    Ej-haj emberek, megint dúl a szellemi sötétség. :(
    Miért nem került még szóba, hogy a cukorgyártás bedőlését egy f@sz EU-s döntés ("importálunk cukrot óccsón D-Amerikából!") plusz egy barom ÁLLAMI döntés ("Mi sokkal több leépítést vállalunk, mint a kötelező!") okozta?
    Ilyen feltételek mellett tök mindegy ki a tulaj, csődbe ment volna a cég.

    Azon a kívül még mindig házi feladat versenyszférában nyereséges, állami céget találni.
    Megsúgom: nehéz lesz.
    Szerencsejáték Zrt. nem ér - a szerencsejáték állami monopólium
    A legtöbb állami vállalat nemzetbiztonsági érdekből az, vagy mert természetes monopólium, vagy mert piaci alapon nem éri meg működtetni. Nem mert állambácsi olyan ügyes.

    Az állami tulajdonba fokozottan beleszól a politika, ami mindig a hatékony működés ellen hat.
    A tőkét a garantált megtérülés vonzza, és igény a vezetőség számonkérhetősége.
    Mit gondoltok mi történik, ha állambácsi nem csak a törvényeken, hanem közvetlenül a vezetőségen keresztül is beledisznólkodhat egy cégbe?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Diopapa #181 üzenetére

    "...ahol szívesebben vesznek meg pl a hazaiak drágább/íztelenebb/kisebb paradicsomot csak mert hazai..."

    Ezért a hazai termelő nincs kényszerítve, hogy olcsóbban, jobb minőségű terméket állítson elő, befektessen, fejlesszen, hisz a hazait úgyis megveszik. A hazai vásárló pedig drágábban jut ugyanolyan, vagy rosszabb minőségű áruhoz. Így mindenki jól jár. :DDD

    Anyám borogass... ha hazait veszek, akkor általában azért veszem, mert finomabb. Ugyanis ennyit megér nekem, és a zöldségnek, gyümölcsnek jellemzően nem tesz jót a hosszú utaztatás (meg általában telenyomják vegyszerrel).
    De pl. a papírzsebkendő nem ilyen. Nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy a magyar felülete 3/4-e a normálisnak, plusz a 90 db-os csomagot is kitalálták. Kapják be zsebkendőjüket.

    Szóval kedves turbómagyarok, gondoljátok át, hosszú távon jót tesztek-e szép magyar hazánknak.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz gtasystem #185 üzenetére

    Oké, visszaveszek a sebességből, megpróbálom egy kicsit más példával elmagyarázni.

    Pl. szeretnénk elérni, hogy Mo gyorsúszásban nagyhatalom legyen.
    Kiválogatjuk a tehetségeket valahogy, és marhára büszkék vagyunk, hogy sikerült megtalálni azt magyar embert, aki a leggyorsabban úszik. Ezt elmondjuk mindenkinek, aztán az olimpián úgy járunk, mint ez a faszi.
    Lehet nem tudomást venni a világról, de akkor ne csodálkuzzunk, hogy lemaradunk. Büszkék persze lehetünk arra, hogy magyarok vagyunk, de mennyi munkát fektettünk abba, hogy ide születtünk? Semennyit.
    Így már nem is hangzik olyan jól, ugye? Akkor ideje dolgozni is valamit...

    A magyar papírzsebkendőgyárat meg nem "kell támogatnom". Egy normális állam nem máltai szeretetszolgálat. Nem azért szedi be az adód, hogy veszteséges cégeket támogasson belőle. (A szocializmus így működött, de az hova vezetett?)
    Ha egy cég nem képes megélni a piacon, csukja be boltot, vagy állítson elő olyat, amit el tud adni.

    U.I: wikipédiázz egy kicsit.
    Svájc: EFTA alapító tag, nemzetközi banknagyhatalom.
    Svédország: fa és acélipar (export)
    Azon kívül mindkét ország tetemes összegeket tol az oktatásba és K+F-be. Asszem megtérült, mert elég jó a high-tech iparuk is.
    Akkor most hogy is jön ide a svéd paradicsom? :N

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz gtasystem #200 üzenetére

    Tévedés, őket sem "kell" támogatnom. Egy normális államban van munkahely, van elég jövedelme az embereknek, hogy félretegyenek. Egy szorgalmas ember képes saját erőből boldogulni.
    Azon kívül számol azzal a lehetőséggel, hogy esetleg elveszti a munkahelyét. Nem várja, hogy az állambácsi védje meg a gonosz piacgazdaságtól.

    Oké, más példa. A nemzet védelme minden jobbernek fontos, igaz? Mit csináljunk, ha elavultak a honvédség géppityui? Válasszunk magyar gyártót? Az mindenkinek jó.
    Hát persze!

    Bár ebben van egy jó adag korrupció is, de az elv ugyanaz - csakis a magyart, tökmindegy milyen.

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz McSpy #205 üzenetére

    OK, akkor ahhoz a felfogáshoz minek kell lenni, ha úgy gondolom hogy az állam nem óvóbácsi?
    Az állam nem célzott támogatásokkal teszi a legjobbat, hanem ha kedvező gazdasági környezetet teremt, pl. alacsony munkáltatói terhekkel.
    Én meg had döntsem már el, kinél van jó helyen a pénzem. Az állambácsi ne vegye ki a zsebemből, és adja oda puszira fűnek-fának.

    Meggyőződésem, hogy a magyar mezőgazdaság elég jó, hogy megálljon a lábán, csak minden érték elvész az olcsójánoskodásban.
    Van tejiparunk, de alig láttam még normális magyar kemény sajtokat. A száraz sonka is szinte ismeretlen.
    Szóval azt látom, hogy az átlag magyar termelő nem szeretne versenyezni, mert árban nem tud, minőségben meg nem akar (vagy hiányzik hozzá a tudás).

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz gtasystem #202 üzenetére

    "a linked pedig pont egy balos mutyiról szól.. "

    Itt nem a mutyi a lényeg, hanem hogy a magyar alternatíva mind korszerűségben (az SA-80 is!), mind költségben alulmaradt. A logikád szerint mégis azt kellene választani a jobb külföldi helyett.

    Az importkorlátozás problémáját már leírták...

    Nem tudom még hogy illusztráljam neked. Lehet hogy felesleges, a kognitív disszonancia nem engedi, hogy felülvizsgáld a dolgokat.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz McSpy #210 üzenetére

    ...az hogy te nem tudsz/vagy nem akarsz jó minőségű terméket venni,az nem a magyar gazda tudása,vagy nem tudása

    Jó napot kívánok, ha el akarom adni a termékemet, akkor erre is gondolni kell. Ezért sikeres pl. a Cserpes. Van, ahol szinte házhoz viszik.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz gtasystem #214 üzenetére

    nemzeti érdek érvényesítése..

    Magyarázd már el légyszi, az micsoda. Lehetőleg mellébeszélés nélkül.
    Az hogy nemzetközileg is versenyképesek legyenek a magyar gazdaság szereplői, nem nemzeti érdek? Az, hogy katonáink az elérhető legjobb felszerelést kapják, nem nemzeti érdek?

    Bocsánat nem személyeskedni akartam, sem idegen szavakkal zsonglőrködni. De nem találtam jobb szót.
    Tudod, arra a viselkedésre mondják, amikor valaki túl sok energiát fektetett már be egy döntésbe, hogy egy új információ miatt hibásnak nyilvánítsa.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz gtasystem #223 üzenetére

    Szerintem elég rossz irányba kezd menni ez a vita...
    Utolsó kísérlet: szerintem amit te gondolsz, a vállalkozások előnyben részesítése nemzetiségi alapon, pillanatnyi problémákra megoldás. Nem engedi, hogy pillanatnyi zavar miatt munkahelyek szűnjenek meg, ígéretes ötletek vesszenek el, komoly gazdasági károkat lehet vele elkerülni.

    Szerintem ez a nemzetnek rövid távon jó lehet, de hosszú távon növeli az államtól való függést, és fejlett világtól való lemaradást (versenyképtelenség).
    Amit én próbálok mondani, hogy a folyamatos támogatásra szorulás konzerválhat rossz struktúrákat, forrásokat von el a gazdaság jól működő részeiből.
    Közhely, hogy globalizálódik a világ, és ezt figyelembe kell venni a nemzeti érdeknél is. Mo. túl kicsi ahhoz, hogy egyedül a belső piaca tartsa el, így kénytelen a többi nemzet termékeivel is versenyezni. Nem zárhatjuk el a piacokat előlük, mert akkor ők is kizárnak minket.
    Nem tömhetünk pénzzel cégeket a versenyszférában nemzeti alapon, mert torzítja a fejlődést. Lehet hogy egy támogatott cég olyan másik, magyar céget lehetetlenít el, ami plusz segítség nélkül is megcsinálná ugyanazt.

    Ennyi.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák