Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz gtasystem #223 üzenetére

    Szerintem elég rossz irányba kezd menni ez a vita...
    Utolsó kísérlet: szerintem amit te gondolsz, a vállalkozások előnyben részesítése nemzetiségi alapon, pillanatnyi problémákra megoldás. Nem engedi, hogy pillanatnyi zavar miatt munkahelyek szűnjenek meg, ígéretes ötletek vesszenek el, komoly gazdasági károkat lehet vele elkerülni.

    Szerintem ez a nemzetnek rövid távon jó lehet, de hosszú távon növeli az államtól való függést, és fejlett világtól való lemaradást (versenyképtelenség).
    Amit én próbálok mondani, hogy a folyamatos támogatásra szorulás konzerválhat rossz struktúrákat, forrásokat von el a gazdaság jól működő részeiből.
    Közhely, hogy globalizálódik a világ, és ezt figyelembe kell venni a nemzeti érdeknél is. Mo. túl kicsi ahhoz, hogy egyedül a belső piaca tartsa el, így kénytelen a többi nemzet termékeivel is versenyezni. Nem zárhatjuk el a piacokat előlük, mert akkor ők is kizárnak minket.
    Nem tömhetünk pénzzel cégeket a versenyszférában nemzeti alapon, mert torzítja a fejlődést. Lehet hogy egy támogatott cég olyan másik, magyar céget lehetetlenít el, ami plusz segítség nélkül is megcsinálná ugyanazt.

    Ennyi.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák