Új hozzászólás Aktív témák

  • Darthforce92

    tag

    válasz bambano #116 üzenetére

    Helyettesítsd be a magyart, belső piacon történő termék hűséggel, ha zavar a jelző . Helyessége vitathatatlan közgazdasági fogalom. Ha erősítem a belső piacom, erősebb a gazdaságom, erősebb a lakosság a recessziókkal szemben. Tőke szegény országokban ez a követendő példa. A tőke szabad áramlásának és a verseny piacnak egyetlen egy alapja van, hogy egy állam vagy lokalitás nem tud minden terméket magának megtermelni vagy legalábbis nem kellő hatékonysággal. De amit magad is megtudsz oldani saját erőforrásból kellő hatékonysággal , azt érdemes is magadnak megcsinálni mert könnyebben részesülsz a megtermelt javakból.

    "Ha a tőke itthon marad, akkor szerinted a magyar vállalkozó milyen kocsit vesz (BMW, Audi, Mercedes) ?" ---> Adott termék piacról van szó, pont ezért marad versenypiac mert 1000 helyen külföldre is szivárog a pénz. Ettől függetlenül ha csak a mobilpiacot nézed érvényes az elméletem.

    Abszolút off, csak akkor olvasd , ha van türelmed az agymenésemre :
    Tökéletes példának találom a külföldi cégek szerepét bemutatandóan a nagy élelmiszer láncokat. Azzal jönnek ő is , hogy rengeteg munkahelyet teremtenek . De a munkahelyeket a a Mo-i profitból fedezik. A meglévő infrastruktúrát a rendszer váltáskor gyakorlatilag ,teljesen magyar állam fedezte állami támogatással. Szóval mi mi álljuk a csekket és még cserébe fizetünk is. MIÉRT ? Kérdem én.....(http://www.youtube.com/watch?v=EpDnnyqSurI ) 3:19 másodperc érdemes megnézni

Új hozzászólás Aktív témák