Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    Két dolgot jegyeznék meg a témával kapcsolatban.

    Először is. Nem hiszem hogy az online terjesztés belátható időn belül felváltaná a hagyományos értékesítést, nem is annyira technikai, mint inkább az emberi természetet érintő tényezők miatt. Az ember szereti birtokolni azt ami tetszik neki, és egy szénné védett online letöltött filmmel ezt nem teheti meg. Nem rakhatja fel a polcra, nem mutogathatja büszkén az ismerőseinek, és nem veheti le onnan évek multán, hogy ismét megnézze. Online lehet terjeszteni egy foci meccset, lehet egy t6v show -t esetleg, de filmeket nem nagyon hiszem. Legalábbis amíg a digitális jogkezelés ilyen korlátokkal működik, illetve amíg az emberek egy jelentős hányada akkor sem tudná hogyan kell lemezre írni a letölétött filmet, ha nem lennének az említett védelmek.
    Tehát amíg gyűjteni akarjuk a filmeket, addig lesznek boltban megvásárolható lemezek, (amik a mai lemezminőséget figyelembevéve nyilvánvalóan tovább bírják egy házilag megírt példánynál)

    A másik dolog pedig az, hogy mindenki sietteti ezt a váltást, holott a dvd -nek is 10 év kellett mire megette a piacot, és ehhez képest a BD bizony igenis gyors. Amint emberi árú írók lesznek, akkor a számítógépes adattárolásban biztosan kiváltja majd a dvd -t, és ez hamarabb be fog következni mint az asztali lejátszók népszerűsödése. Aztán majd valaki megtöri a ps3 -at, amiől megugranak az eladások, és a lemezek ára is esik. Ezt követően az asztali lejátszók is szépen zuhannak majd, és minden megy ahogy kell neki. Ezek a kis riogatások semmin sem változtatnak. A sony pénzt akar látni ezekből a fejlesztésekből, és fog is...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz rudi #4 üzenetére

    Ja, illegálben meg torrentről gyorsabban lejön az x sorozatrész vagy film, mint amennyi alatt megnézné az ember

    Ez mind rendben van. Sőt! Az én filmes ízlésem nem igazán mondható átlagosnak, jóformán az álltalam kedvelt művek 10% -át sem lehet nálunk kapni, és tv -ben sem igazán adják őket (nem szeretem a hollywood -i filmeket, egy amerika seggét nyaló országban.. ezt hívják úgy, hogy pechh..:) ) Az internetes warez úgymond ezért is felsőbbrendű, mivel azontúl hogy ingyen van, még a választék is korlátlan, és nem csak azt nézheted amit az arcodbatolnak. Sok olyan kedvenc együttesem is van, amit így ismertem meg, és ha nem lenne az internet, soha az életben nem hallottam volna róluk.

    Azért ha nagy ritkán megjelenik egy álltalam ismert és kedvelt film, akkor azt megveszem, (feltéve hogy rajta van az eredeti hangsáv, és minimum egy angol, illetve egy magyar felirat, mert gyakran ezeket is lefelejtik.

    De mindenesetre nekem nem tetszik a megoldás amit említesz, nekem kell a tudat hogy a nehezen megszerzett filmjeim ott vannak amikor kellenek, és hogy nem kell értük 86x fizetnem, hanem csak egyszer (vagy ha nem adták ki, akkor torrent, és akkor egyszer sem..:) ) Rólam ne húzogassanak le ennyi bőrt. Ha fizetek a filmért, akkor az az enyém.

    A BD viszont olcsósodhatna, mert az adattárolási gondjaimat mindenképpen enyhítené...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz ujoimro #8 üzenetére

    Azért a nem kedves módszerrel eddig többé kevésbé be tudtam szerezni azokat az alkotásokat amit nálunk még véletlenül sem találtam meg. A vicc az, hogy nem is annyira rétegfilmekről van szó. (bár igaz hogy vannak olyanok is szépszámmal)
    Egyszerűen arról, hogy azt ami egyszer népszerű volt orrba szájba nyomják, ami pedig kevésbé, azt meg sem találja az ember. Nekem tv -m sincs, és útálom a rádiót is pontosan azért, mert mindíg azt harsogták hogy "és akkor most a legnagyobbak" következnek. De ha én sz---ok a legnagyobbakra, és szeretném látni, vagy hallani a többieket, akkor az interneten kell kutakodnom. És kik a legnagyobbak? Akikre éppen rányomják ezt a jelzőt a domináns kiadók. És persze mindent csak amerikából.. A harry potter a csapból is folyik. Pillanatok alatt beszerzi az ember bárhonnan. De mi van ha neked nem az kell?

    És ez lesz az online shopokban is. Nálunk biztosan.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz ujoimro #8 üzenetére

    Azt állítani, hogy jobb a polcon, mint a merevlemezen, butaság.

    Persze gondolom most DRM -et nem vetted figyelembe.. Pedig kellene, mert az online terjesztés ezzel jár együtt. Az rendben van hogy fel lehet törni, de akkor meg lőttek az egész érvrendszernek, mert akkor akár P2P is letölthettem volna nem?

    Az ugyan olyan mint hogy jobb a kinyomtatott email, mint a képernyős, jobb a könyv, mint a pdf,

    Gondolom egyéni problémám, de én sokkal jobban szeretek könyvet olvasni, és sokkal nagyobb értéknek tartom mint a pdf -et....

    Akár csak egyszer nézed meg, akár többször, rengeteg helyet elfoglal,

    A sok kis vékony műanyag lemez milyen iszonyatos sok helyet elvesz tőled... hihetetlen... :DD

    sokkal praktukisabb, ha nyolcszáz dvd-t felvált két ötszáz gigás harddisk

    A hdd napi használatra való, nem archiválásra. Ha az 500gb -os merevlemezben rávágódik a fej a lemezre mert épp olyan napja van, akkor elúszott a fél gyűjteményem? Na nem...

    Az emberek egyre többet olvasnak a képernyőről

    Ez igaz. De nézd meg miket.. Híreket, leírásokat, forum -okat. Nem nagyon hiszem hogy több 100 oldalas regényeket bárki is nekiállna tft -ről olvasni. Egyszerűen kényelmetlen. És nem is arra van. Használhatjuk persze a nyomtatás varázslatot, de attól még mindíg nem lesz könyv... :DD

    A kellemetlenségei ellenére az emberek sokkal jobban értékelik, ha este kilenckor bérelhetnek vagy vásárolhatnak egy filmet az interneten, mintha el kell érte menni a tékába.

    A TK esete valóban érdekes, azokat vélhetően valóban leváltja majd ez az új módszer, mivel annak egy egyszerűsített változatát takarja végülis az egész. (És a választék is ugyanolyan gyér... kaphatsz kalózos, meg zöldemberes filmet, de ha más kell, mehetsz a netre torrent -ezni..:) )

    A tartalomszolgáltatóknak nem-kedves (de semmiképpen sem illegális, csak illegálisnak kikiáltott) tartalomszerzéssel kapcsolatban pedig versenyképeseknek tartom az online boltokat.

    Ha lenne választék, és nem lenne drm, akkor igazad lenne. De nekem ne mondják meg hogy hányszor játszhatom le a filmet, vagy hogy hányszor írom meg magamnak, és legyen milliós nagyságrendű a választék. Akkor majd versenyképes lesz...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz WonderCSabo #26 üzenetére

    A HD-s felkonvertálós DVD-lejátszók télleg nagyon népszerűek

    Mondjuk az egész csak egy trükk, hogy ne legyen annyira gagyi a képe a hdtv -nek, mint amikor nem natív felbontásban küldöd bele a képet. A software -es konverzió azonban mesze nem ugyanaz mint ha ténylegesen ilyen felbontásra készült a film, ahhoz viszont elég hogy adjon egy pofont a drága BD -nek. Ez a szegény ember HD mozija....:)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    Azért látom elég sokan egyetértenek az érveimmel, és nem csak én szeretem magaménak tudni a filmet amit szeretek.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz remington2 #21 üzenetére

    "Az online filmterjesztésre én valami hasonlót képzelek el mint a Steam a játékokra. A lejátszóban legyen egy HDD és egy író, a HDD-re letöltöm a kifizetett filmemet, és ugyanúgy megmarad az online listámon is ahonnan bármikor újra leszedhetem, ha letörölném a HDDről. Plusz legyen lehetőség archiválni lemezre ha igényt tartok rá, és onnan vissza lehessen nézni még akkor is ha már a szolgáltató archívumában nincs meg."

    Ez az ami soha az életben nem lesz így megvalósítva, mert a jogvédők szemét szúrná hogy te kiírkálhatod a filmet, és ott nézheted meg ahol akarod...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz shtml #25 üzenetére

    Nekem kb, 1,200 DVD-n vannak zenék (FLAC-ban)

    Gondolom ezek mind biztonsági másolatok igaz?.. :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz dabadab #32 üzenetére

    Ajanlom figyelmedbe az iTunes store-t: az pontosan igy mukodik.

    Bevallom őszintén hogy soha nem volt szerencsém az itunes -t közelebbről megvizsgálni, d biztos vagyok benne hogy vannak komoly megkötései annak is.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz shtml #45 üzenetére

    Hamarosan küldök PM-et, mert itt kimoderálnák

    Én sem tudom mi az slp, légyszíves mondd el nekem is...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz tdd587 #99 üzenetére

    kijelentik egy Saving private Ryan-ról, hogy sz*r film.

    Pedig az tényleg szar film..:)
    Tipikus amerikai önajnározó szemét tűzrevaló mozi. A szuper amcsi katonák legyázik a világot, megölnek egy csomó embert benne, ami persze erkölcsileg tökéletesen hejtálló, bezzeg ha az egyik "hős" közülük hal meg, az már egészen más..... ehh Útálom az amerikaiakat. Főleg mert minden filmjük ráaggatható egy kb 5 db sémából álló listára....:) Kb 5 évvel ezelőtt még követtem az ő filmiparukat is, így ezeket a filmeket még én is ismerem....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz WN31RD #102 üzenetére

    Ez a hangnem itt nem kívánatos, megkérlek, hogy tartózkodj tőle

    Elnézést kérek. A helytelen megfogalmazás miatt más jelentéstartalmat kapott a szöveg mint szerettem volna. Az amerikai mentalitást, és világnézetet útálom, nem konkrétan az ország lakóit. Legközelebb jobban vigyázok....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz WN31RD #102 üzenetére

    ...és persze legfőképp az unalmas klisés effekt filmeket nem szeretem, amiket a hatalmas marketing tevékenységgel, és cg technikákkal elkábított tömegeknek adnak, ám mindennemű valódi tartalom, vagy legalább elfogadható történet nélkül. Esetleg az imént említett amerikai világképpel gondosan átitatva, amit valami oknál fogva a mi kis országunk is példaként állít maga elé... Csak azt nem értem miért...

    Így már pontos.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák