Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz mikromanus #7 üzenetére

    Nem, ez nem az. Aki szabad internetet szeretne annak másik cikkhez kell hozzászólnia.

  • Tapsi

    addikt

    válasz mikromanus #12 üzenetére

    Az érdekeid nem egyenlőek azzal, mint amit te akarsz. Ez már átvezet a játékelmélet területére, mondjuk a közlegelők dilemmájára keress rá!

  • Boond

    addikt

    válasz mikromanus #12 üzenetére

    "de egyébként elvárható lenne, hogy akit megválasztasz az képviselje az érdekeidet = az legyen amit a szavazók akarnak."

    Pont erről folyik a cirkusz, van pár emberke, akinek, lényegében már mind1, mi lesz Európa jövője, se családja se más... mégis ők akarják minden áron megmondani, hogy mi legyen fehér, és mi fekete. - Még ha annak semmi köze sincs sem a feketéhez, sem a fehérhez, mert mondjuk szerintük a piros, a fekete szín megnevezése. És innentől aki ezt nem így gondolja, az szélsőséges.

    Amit te csalinak hívsz, az nem ellentétes azzal amit kifogásolsz.

    Nézzük világosan, nyugaton több államban, liberális média cenzúra működik. Legjobb példa Németország, Svédország pl.

    Egyszerűen nem lehet elmondani az igazságot, vagy jóval később hozzák nyilvánosságra, ha olyan szintre jutottak a dolgok. - ezzel egyébként csak egy dolgot érnek el, hogy maguk alatt vágják a fát.

    Ezért kell sürgetni a különböző médiaóriások mi előbb takarítsák le a "zavaró" tartalmakat. Különösen az Eu választások előtt nem kell tovább hergelni a lakosságot... - Magyarul politikai harc, akik eddig voltak a tűz közelében eszük ágában sincs, távozni, akár mekkora - többnyire szándékos - kárt is okoztak, mert az ő nézőpontjukból ez kívánatos eredmény...

    Ne mondja már nekem senki, hogy ezek a folyamatok, bármely eu-s ország, vagy nemzet előnyére válnának. Főleg annak tükrében, hogy az Eu előnyeit is pillanatok alatt, elpárologtatják, továbbá veszélyeztetik, a konstrukció fennmaradását, mivel értelmét veszti, így ezzel.

    Fontos lenne megjegyezni, az európai unió nem cél, hanem eszköz. Nem a nemzetek vannak az Euért, hanem fordítva. Az Eu önmagában egy nulla.

    Nincs olyan, hogy Európai polgár. Magyar van, Lengyel, van Szlovák van, Horvát, Német, Spanyol stb.

    - Ezért fontos a migráció, mert fel kell lazítani, ezeket a nemzeteket, fel kell oldani... és azokat a hangokat, akik ennek veszélyeire hívják fel a figyelmet, mindegy, hogy egyszerű állampolgár, vagy politikus, tudós, azt el kell tüntetni...

    Így igen elvárható lenne, hogy a szavazok érdekeit képviselje. Azonban az euban ülő képviselők jó része, nem így cselekszik. Sőt olyan bagatell dolgokkal foglalkoznak inkább, mint az óra átállítás. Ez kb az uborka görbülete szintjén van.

    Nem hoz érdemi változást. A fontos kérdésekről nem lehet diskurzust folytatni. Ez egyébként nagyon jól látszik a mostani jelentésből is.

    Ha így folytatja az Eu, akkor nem kell sok idő, és szét fog esni, minimum 2 részre. De az sem elképzelhetetlen, hogy teljesen felbomlik.

    - Valószínüleg azért, sok változás fog történni jövőre, és több olyan formáció is bekerül, akik ma még nem tagjai, vagy nem tényezők.

    Ez a választás ebből a szempontból bizonyos szempontból vízválasztó lesz. Annak kérdésében, hogy végre a józan ész irányába lesz-e elmozdulás. Vagy marad a száguldás a szakadék felé...

    "*= kivéve ha úgy módosítja a választás győztese a törvényt,"
    :) Remélem szívesen befogadsz otthonra te is pár migránst, mint Ferenc testvér... és nem csak 1-2 napra látvány politizálás végett...

    - Megjegyzendő, a választási törvény módosítását, már az alkotmány bíróság kérte az országgyűléstől, akik ezt a korábbi kormány(ok) idején (mszp-szdsz), nem tette meg.

    Második megjegyzés, tanulmányozd a francia, vagy az angol modellt...

    Ennyit a választási törvényről.
    A legtöbb országban, van kompenzáció a győztes felé, azért, hogy stabil kormányzás jöhessen létre, és nem a "vad keleten" hanem a "felvilágosult" nyugaton, lásd Anglia, Francia stb...

    "Aztán könnyen megszerezheti az abszolút-alkotmánymódosító többségi szavazatot és úgy trollkodja szét az országot ahogy akarja..."

    Ehhez még egy megjegyzés, az ellenzéket a hiteltelensége teszi, olyanná amilyen. Idióták gyülekezete.

    Szerencsére, az emberek is felismerték ezt. Amit meg most csináltak választásokon, az inkább volt egy kabaré, börleszk, mint komolyan vehető tényező. Ez az igazság, ezt mindenkinek be kell látnia, akár hol is álljon. Csak az elvakultak nem látják fától az erdőt.

    - Megjegyzendő, ez igaz az Eura is, milyen vezetője van? Egy alkoholista, gyenge, jellemtelen személy, akit könnyen befolyásolható, bizonyos körök által....

    Itt addig nem lesz rend, míg Európa nem kezdő összeszedni magát, és áll talpra...
    Már pedig, ha ezt nem teszi meg sürgősen, akkor a ma ismert formájában, elveszik végleg.

    Ezt mindenki beláthatja.

  • Boond

    addikt

    válasz mikromanus #21 üzenetére

    "Minden mindennel összefügg"

    Az fb, és más közösségi média szabályozása, lásd Országgyűlési választások, Németországi helyzet, sorolhatnánk, Nagyon is azt támasztja alá, hogy hogy itt nincs semmi offtopik. Ezek a dolgok mélyen összefüggnek... és csak azt nem látja, nem akarja látni.

    "A magyarországi hátrányos változásokkal kapcsolatos 7-es cikkely is el lett indítva"
    Lehet, de milyen áron, ez kb olyan mint a S. W. Baljós Árnyakban "De Nagy Úr ez biztos, hogy törvényes?
    - Majd én azzá teszem"

    Elég nagy demokrácia, és jogi deficitről tesz tanulságot, ez az eljárás. (Holott, ugye, ezt kifogásolnák... egy bukott elit próbálkozása, ragaszkodása a hatalomhoz minden áron...)

    Ennek előbb utóbb következményei lesznek. És nem feltétlenül csak a választásokon... hosszútávon, az eu szétesését eredményezi, mert nem fogja a tagállamok érdekét szolgálni az együtt működés.

    Amúgy meg úgy sem fog végig menni ez a 7-es cikk, ezt mindenki tudja. És azt is tudja, mindenki, hogy ilyen alapon, bármelyik olyan ország sorra kerülhet, aki nem tetszik egyes köröknek.

    Érdekes, hogy a jelentésben megkeresett szervezetek szerint 2006-ban volt Magyarországon a legjobb a helyzet minden téren, ami abszurd - Magyar szempontból nézve.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz mikromanus #21 üzenetére

    "hogy kizárjuk azt a havi 13 darab illegális menekültet/bevándorlót vagy sem."

    kicsit tájékozódjál, napi 5-10 ezer ember volt. És lenne ma is, sőt...

    "Elég szépen le lett írva, össze is van foglalva sok helyen magyarul és angolul is mit nehezményeznek."
    röviden, azt nehezményezik, hogy az a liberális világ ami a rendszerváltozáskor volt, az most kezd normális kerékvágásba visszaállni... - Még így is találunk sokkal durvább példákat, lásd Franciaország, és lehetne sorolni, szabályozásban...

    De tudjuk, rájuk nem vonatkozik, mert ők "Franciák" - idézet Junker úrtól, egy újságírói kérdésre, amikor hasonlót firtattak...

    Nem kell ide az álszent, duma...

    Amúgy meg, ha a Franciák annyira befogadóak, miért is tartják zárva a határaikat, az olaszoknál? Hm?

    "atlatszo'"

    Ez, mindent elmond... liberális vélemény buborék... kit érdekel?

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz mikromanus #21 üzenetére

    " Ez annyira nem működik jól ha nem csak a magyar közmédián nevelkedett a célközönség. A felvetett kérdéseket nem is érintette, "

    Értem, akkor az mszp idején bizonyára, amikor megszakították a közvetítést, egy önkormányzati választás után, az hiteles volt... Bravó... jár a keksz...

    De most, csúnya gonosz kezekben van... Nem csak a közmédia létezik ám. És nem csak a neoliberális világnézet létezik.

    2. Már az időkeret sem engedne lehetőséget, a válaszolásra. Arról nem is beszélve, hogy megkapták külön dokumentumként, a cáfolatot...(3. csak halkan jegyzem meg, nem egy képviselő valószínüleg tisztában is volt ezzel, hogy az egész csak boszorkány üldözés...)

    De ez tudtod olyan, hogy mindenképp rendre akarod utasítani xyz-t, És ha neki van igaza akkor sem érdekel.

    Pontosan tudhatnád, mert te is olyan vagy. Nem látod be, hogy az ellenzék egy 0-ával sem ér fel, azért is tart ott ahol. És nem a másik hibája.

    Lehet emberek ellen politizálni, meg megregulázni a netet. De előbb utóbb visszafog ütni.

    Én a magam részéről remélem az ellenzék továbbra is ilyen kitartó lesz, mert akkor még garantált pár 2/3.
    így csak annyit mondanék, így tovább...

    https://www.youtube.com/watch?v=F-Nkzwvz5sc

    [ Szerkesztve ]

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz mikromanus #30 üzenetére

    2018 augusztusában 13 illegális bevándorlót kaptunk el. Ez valós adat. Aki nem jut be az nincs itt. Akit elbírálnak és bejut az nem illegális és nem migráns, hanem menekült.

    Nem, nem valós adat. A rendőrség összesített statisztikát mutató oldala már évek óta nem jó adatokat mutat (vagyis valószínűleg azokat mutatja, akik már átjutottak a határellenőrzésen és valahol az ország belsejében kapják el őket).
    Mivel ennyit volt most kedvem végignézni, ezért csak augusztus utolsó négy (28, 29, 30, 31) napjának termése:

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    Tehát augusztusban csak négy nap alatt 82 darab migráns.

    [ Szerkesztve ]

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

  • hummel

    csendes tag

    válasz mikromanus #21 üzenetére

    Pontosan így van!

    A narancsköd egy fura, egysíkú gondolkozással járó betegség.

    Tel: +36(20)5084388 https://webshopkeszites.eu

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz mikromanus #21 üzenetére

    de az egyéni választókerületes lószar kategória: egyfordulós választásunk lett egyéniben és egyszerű többség nyer. Ha van 10 jelölt és egy kap 20%-ot és 80% másra szavaz akkor is nyer elsőre.

    A történetben az a vicces, hogy az egyfordulós választást az mszp-szdsz vezette be 1994-ben az 1994-es önkormányzati választásokra gyakorlatilag az első intézkedésükként a friss 2/3 birtokában. Akkor ez progresszív demokratikus változás volt.

    Ez szar ahogy van. A GYŐZTESKOMPENZÁCIÓ meg tipikus "agyf@sz" megint.

    vagy demokratikus irányból nézve ne vesszen el el a győztesre szavazó választópolgár szavazata se.

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz mikromanus #62 üzenetére

    A győzteskompenzáció azt jelenti, hogy aki a győztesre szavaz annak többet ér a szavazata "darabszámban" is.

    ezt hogy matekoztad ki?

    101 fős körzetben két jelölt indul. győzelemhez 51 szavazat kell.

    győztesre szavaztak 71en, vesztesre 30an.

    az első 51 győztesre leadott szavazat értéke 1 / szavazat.
    az első 30 vesztesre leadott szavazat értéke 1 / szavazat.

    a következő 20 győztesre leadott szavazat értéke "győzteskompenzáció" nélkül: 0
    a következő 20 győztesre leadott szavazat értéke "győzteskompenzációval": 1 / szavazat a listán.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz mikromanus #68 üzenetére

    a matek még mindig nem jön ki nálad...

    éppen azzal, hogy a "felesleges" egyéni szavazatokat átvezetik listára garantálja, hogy mindenki 2 hasznos szavazattal rendelkezik. Valaki 1 egyéni és 1 listás, vki meg 2 listás. Senki nem kap + extra szavazatot.

    Azért "több" ebben az esetben a győztesre szavazó, mert azon túl, hogy bejuttatott már egy képviselőt részben hozzájárul még egy bejuttatásához ugyanazzal a szavazattal.[/I

    nem juttatott már be egy képviselőt. az első 51 jutatott be valakit. az a 20, aki ezen felül van haszontalan szavazattal rendelkezik az egyéniben. azzal, hogy átviszik listára, ő is ugyan úgy 2 hasznos szavazattal rendelkezik, mint az első 51 hasonlóan szavazó.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz mikromanus #75 üzenetére

    a százalékokat meg is lehet fordítani, így nézhetjük úgy is, hogy a fideszt nem akarók voltak a legkevesebben a többi pártot nem akarókkal szemben. A fideszt 52% nem akarta, a jobbikot 80% nem akarta, az MSZP-t 88%, a többit meg az ország több mint 90% nem akarta.

    érdekes lenne, ha azok kapnának több képviseletet, akiket az ország ~90% nem akart ott látni.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • Boond

    addikt

    válasz mikromanus #72 üzenetére

    És a magyar választási rendszer fejtegetésed?

    2. Machron valami 11-17%-al kapott nagyobb mint 2/3 felhatalmazást, erről ennyit.

    "Európa mindig változik,"
    Nem mind1, hogy változik, vagy megakarják változtatni.

    "Nem, nem lehet "megfordítani"."
    Már miért ne lehetne? Amúgy az év világon semmi bajod nem lenne, ha a kormány az átlátszó, baromságait valósítaná meg, vagy mégis? Akkor rájönnél, hogy annyira még sem jó móka amit ott irkálnak...

    "Azt, hogy miért baromság a győzteskompenzáció. "

    Azért baromság, mert stabil kormányzást tesz lehetővé, és nem elhúzódó, törékeny politikai alkukat? (normális esetben, mértékben ez a lényege. De A francia, angol rendszer sokkal durvább, abban az esetben max 1-2 ellenzéki képviselő lenne azt jó napot. - Nem is ezzel van gond, hanem azzal, hogy nem balliberális gender baromságot támogat a kormány, ezzel van a legnagyobb gondja, az ilyen médiumoknak, szervezeteknek, akik ezt kifogásolják... )

    Ennyi erővel, az 5%-os küszöböt is ellehetne törölni, és a 0-1% közötti pártocskák is bekerülhetnének nem?

    Még valami, talán, ha az ellenzék nem ilyen politikát folytatna (hazaárulót), akkor talán más lenne a helyzet... De mivel képtelenek változni, ezért ez sem nagyon fog változni. Az euban az egyetlen ország akinek a képviselői a saját országuk ellen szavaznak.

  • Boond

    addikt

    válasz mikromanus #84 üzenetére

    Ott parlamenti választás is volt. Másik, Magyarországon is erősebb volt az elnöki pozíció, a libsik ürítették ki, mert nem nekik ált a zászló, anno ők döntöttek arról is, hogy inkább a parlament válassza meg, nem bíztak akkor sem a szavazókban, hogy "jó" döntést hoznak...

    Amúgy elég humoros, amikor a liberálisok mérhetetlenül mérhetetlen párt kiáll és a nép nevében szónokol...

    Francia választás:
    "Rekordalacsony részvétel mellett Emmanuel Macron elnök pártja, A Köztársaság lendületben (LREM) végzett az élen a francia nemzetgyűlési választások első fordulójában"

    - Ennyit erről, és arról, mi bajod a magyar választási rendszerrel. Egyszerűen annyi, hogy nem néhány idióta liberálisnak áll a zászló.

  • laposonly11

    senior tag

    válasz mikromanus #86 üzenetére

    Mikor volt ez? Mert én a saját szememmel láttam, jóval korábbi választások előtt, ahogy jött a kamion és hot-dogokat osztogatott az odacsődített kb. 500 "spanyolnak" hogy aztán "az mszp-re szavazzatok"!
    Aztán egy másik fórumon meg mástól, hogy a Fidesz is ugyanezt játszotta! :DDD

    A nemszavazók tényleg maradjanak csendben, azt bírom amikor szoktak jönni fórumokra floodolni, csak milyen morális alapon?

    Mellesleg a választási rendszer és berendezkedés neve, az egész pontosan liberális-demokrácia! Mindenki egyenlő az urnák előtt, hála a felvilágosodás óta velünk megetetett liberális eszmékkel, miszerint: "mindenki egyenlő", meg "elég embernek lenni", és hasonló bődületes baromságok!
    Ezek az EU közös üres alapfrázisai, amik ellen csak a filozófusok és az értelmiségi elit tiltakozik, de rájuk nem hallgat senki, főleg amióta madzagon rángatott kretének döntenek a fejünk felett, lásd Sargentini és a többi félnótásokból álló csapat! Kínában, Japánban, ha egy ilyen felszólalna, már a harmadik mondata után menne csatornát takarítani! Ja eleve el sem jutna odáig hogy megválasszák! Mert ott képességalapú minden pozíció, egyedül Európában van ilyen őrület, hogy a tanárnak van diplomája, az autóhoz jogsi kell, magyarul mindenkinek le kell tenni azt a papírt, hogy ért legalább ahhoz amit csinál, de parlamenti képviselő bárkiből lehet, nincs sem szakmához, iskolához sem IQ -hoz kötve!!! :W

    [ Szerkesztve ]

    Ordo est anima rerum.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mikromanus #86 üzenetére

    A részvétel nem minősíti a választási rendszert. ...mindegy hogy alacsony vagy magas részvétel volt ha érvényes a szavazás. ... Aki nem szavaz az beleegyezett a végeredménybe barmi is lett az...

    Már megbocsáss, de el is elolvasod amiket itt irkálsz?

    Hogy a részvétel nem minősíti a választási rendszert? Ezek szerint nem kívánatosabb egy 30%-os részvétellel szemben (USA) egy 60+%-os részvétel? Nem lehet, hogy egy 30%-os részvétel mellett sokan eleve azért nem mentek el szavazni, mert úgy érzik, hogy teljesen felesleges? Mert a parlament politikai összetételében és az ott képviselt dolgokban szavazósdival lehetetlen változást elérni?

    Visszatérve Magyarországra: Dúrván magas részvétel mellett született egyértelmű eredmény, ahol a győztes párt visszalépegetések nélkül sokkal többet kapott mint a második vagy a harmadik vagy ezek együtt véve...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mikromanus #90 üzenetére

    Ha nem mész el szavazni, bár megtehetned az a te sarad választópolgárkent.

    Ez nem ilyen egyszerű. Ha úgy érzed, hogy egy napos délután többet ér mint a szavazatod, mert úgy gondolod, hogy a te és a hozzád hasonlók szavazata semmilyen körülmények között nem ér semmit, az egy erős kritikája az aktuális politikai berendezkedésnek, akkor is, ha az aktuális szabályoknak egyébként megfelelt a részvétel. Mert ugye szükség esetén mindig elehet lejjebb adni ...

    A demokrácia arra az illúzióra épül, hogy a "többség gyakorolja" közvetve a hatalmat. Ha sorozatosan nagyon gyenge részvételek vannak és egyre lejjebb kell helyezni a küszöböt, akkor ez az illúzió kerül veszélybe.

    Ezért ér egy magasabb részvétel többet mint egy alacsonyabb és ezért visszás olyan országoktól elfogadni a "demokrácia állapotára" vonatkozó kritikákat ahol eleve sokkal alacsonyabb a részvétel. De legalább ugyanannyi választási szabálytalanság van.

    Mondjuk sose érdekelt a politika. Csak a mostani álszent propaganda mar tureshataron tul volt

    A politika mindig is ocsmány játék. Itt nincsenek olyan szereplők akik hosszú távon szimpatikusak,és akkor is azok maradnak, ha látod hogy mit csinálnak. A politika alapvetően a becsületes emberek kontraszelekciója. Hétpróbás zsivány kell legyél, hogy pozícióba kerülhess.

    Sokkal jobban jársz ha ki a legellenszenvesebb-alapú szimpátia helyett azt nézed, hogy ki képvisel olyan politikát ami neked hosszú távon hasznos. Mindig az tűnik a legellenszenvesebbnek aki éppen hatalmon van, de ez nem azt jelenti, hogy aki a háttérből ugat az jobb a deákné vásznánál.

    A netados terelesnel bukott balam a Fidesz támogatottsága. Korrupció? Leszarom. Netado? Vesszen a kormány! Kicsit ironikus

    Igen, kicsit ironikus...

  • Boond

    addikt

    válasz mikromanus #86 üzenetére

    Nincs igazad, Történelmi mélységek voltak franciáknál, ami egyértelműen jelezi az emberek kiábrándultságát a politikától, saját politikusaikból...

    A Demokrácia, egyenlőség, testvériség, hazájában, még csak meg sem merik kérdezni az emberek véleményét a migrációról. - Ahogy sok más eu-s országban sem. Sőt a francia zászló is tiltott egy Nemzeti választáson.

    Ez ám aztán, a demokrácia, a szabadság hazája...

    Erről ennyit.

    Magyarországon, sokkal magasabb részvétel mellett volt 2/3, ez is magáért beszél.

    Sargentini-ről annyit, hogy jó ha vna egy érettségije, és most megy vissza Soros papához, melyik "civil" szervezetéhez, ennyit elég is tudni erről a nőszemélyről. Csupa szubjektív elem, fikarcnyi objektivitás nincs benne...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mikromanus #96 üzenetére

    Nagyon kemény fejed van, de még egyszer, utoljára megpróbálom.

    Ne beszélj melle. Mas dolog ha igazságos a rendszer csak kiábrándult a nép es mas hogy a törvény es a választási rend férges és

    Egy bezzegország választási rendszeréből ami szerinted igazságos hogyan ábrándulhat annyira ki a nép, hogy el se menjen szavazni? Tehát ne használja azt az igazságos rendszert. Nem érzed az ellentmondást? Oka van annak, hogy egy csomó országban (értsd egy csomó ny-európai országban) választásról választásra alig-alig mennek el emberek szavazni. Kiábrándultak, mert úgy érzik attól függetlenül hogy mire szavaznak semmi de semmi jelentősége nincsen a szavazatuknak.

    Egy 70%-os részvétel (bármi is legyen az eredmény) jóval nagyobb részvételt jelent a "demokratikus folyamatokban" mint egy 49%-os részvétel (bármi is legyen annak az eredménye) attól függetlenül, hogy esetleg mindkettő választás érvényes az aktuális szabályok alapján.

    Garantálja a nagyobbnak a ketharmadot

    Nem garantálja.
    De azt szerencsére biztosítja, hogy a győztes képes legyen kormányozni anélkül hogy folyamatosan a nála kevesebb szavazatot szerzett konkurenseinek kéne politikai háttéralkukkal szavazásról-szavazásra engedményeket tennie, hogy meglegyen az egyszerű többség.

    Ennek a károsságáról már van elég tapasztalatunk az MSZP-SZDSZ kormányok idejéből, amikor egy 5%-os párt akarata irányította a koalíciós kormányt éveken keresztül. Amikor meg vége lett a koalíciónak akkor ugyanez ment ellenzékből.

    Macron pártja az első fordulóban szerzett 32%-ot 49%-os részvétel mellett. Ezzel minden tizedik francia szavazott a pártra. A második forduló után 60% fölötti arányuk van a parlamentben.

    Ez miez kéremszépen??? Ez hol jó? Ezek hogyan ugatnak nekünk demokráciáról?

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz mikromanus #105 üzenetére

    "Ezt vitatnam azért... Külföldön az EU országokban nincs majd minden tévé és nagy újság állami befolyas alatt."

    Oké, lássuk a német sajtót pl jelentős liberális szél, van ahogy a nyugati országokban általában...
    Ezt nem hívnám, sajtó szabadságnak. De lássuk az osztrák példát, kirúgják azért a főszerkesztőt, mert lemerte írni a migrációval kapcsolatos valós eseményeket, még 2015 környékén...

    Szerintem ennyit erről. Veled amúgy is felesleges erről társalogni, mert ugyan abban a liberális vélemény diktatúrában élsz (önszántadból), ami a nyugati embereknek még kezd nagyon tele lenni a töke...

    De lehetne itt ezer+1 példát felsorolni, nem csak sajtó, hanem valamennyi területről.

    A másik, amire felhívnám a figyelmed, addig senkit nem érdekelt Magyarországon mi volt, amíg minden a kommunista utódpárt kezén volt. Beleértve a teljes sajtót, médiát. (bőven a rendszerváltoztatás után is)

    Értem, én hogy fájdalmas az, hogy kezd nyílni az olló, és nem lehet mindent ellenőrzés alatt tartani, és kezd kialakulni egy egyensúlyi állapot...

    De erről szólna a demokrácia, nem gondolod?

    Ha itt akkora diktatúra lenne, mint kiáltanák, akkor már rég egy ****** se nyilvánulhatna meg. DE még nekik áll feljebb...

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz mikromanus #105 üzenetére

    "csak a propagandát hallhatja, mert a "független " hírközlési társaságok nem tul jól elérhetőek es sokan nem is neteznek. 50-80eves nem budapesti vagy nagyobb városban lakók közt"

    Vidéken is van, net nem kell aggódnod. Sőt atv, rtl és a többi szenny is fogható.
    Nem azért ment tönkre pl Simicska, mert akkora fogadó tábor lenne, a balliberális gondolkodásra. Hanem azért, mert a kutyát nem érdekli. (pár %-on kívül, az is egyre zsugorodik, lásd ellenzék támogatottsága)

    Az ellenzék, elment kampányolni Erdélybe, és vidékre, is. Mégis, egy vicc párt többet ért el, mint némelyik ellenzéki párt.

    Azért ez elgondolkodtató nem gondolod? Magyarországon a liberálisok akik szerint a nép mellettük áll, mérhetetlenül szarul állnak.

    - Segítek, azért mert nem kérnek belőlük. Nem azért mert "propagandát" hallgatnak. Sajnos, Magyarországon nincs, és kétlem, hogy lesz valaha is normális ellenzék a közel jövőben. A legjobb példa erre a jobbik története. Vagy ott az lmp- amiről már megalakulásakor látszott, hogy mi lesz belőle...

    De persze felőlem, beveheted, az általad kedvelt médiumok (liberális szeny) világnézetét, világ magyarázatát...
    Mégis ez a világ a valóság a trendek ennek ellene mennek. - Szerencsére, azért nem mindenkinek ment még el a józan esze.

    De ha ennyi bajod van a magyar viszonyokkal, kedves elvtársad is meg mondta Ferenc el lehet menni, nem kell itt lenni.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz mikromanus #108 üzenetére

    Egyiket sem nézem. Sem rtl sem tv2. Vannak természet filmek, és más csatornák bőven. De ált nem is tv-zem.

    A hörcsögös minősítésed meg téged minősít.

    Amúgy meg pont múltkor olvastam egy cikket, hogy saját gyártású műsorral fürödt be nagyon az rtl...

    Más részt ez amit írsz megint egy nagy ferdítés, mert kb mindig is alul maradt a tv2 az rtlhez képest valamennyivel.

    2. tanulmányok bizonyítják, hogy nehezen válnak meg nézők kedvenc csatornájuktól. Lásd rtl, és mondjuk a barátok közt, és többi szar.

    Ergo, ez sem ma kezdődött ez a folyamat.

    Van itt is piaci alapú csatorna, nem kell aggódnod. Simicska, pont ezért ment tönkre, nem lehet egy jobb oldali tv-ből, újságból egyik napról a másikra balliberlális médiát létrehozni. A morális hátteréről már ne is beszéljünk...

    "A tobbi "peldadra" meg hol a forrás? "
    Dolgozz vele, nem vagyok a titkárod, hogy xyz idővel ezelőtt olvasott cikkeket kutassak fel, ezzel csesszem el az időm.

    "mert facebookon "
    Miért is kellene elhinni?

    Másrészt aki, közösségi médiában posztol, és olyant lájkol vagy posztol, xyz pozícióban az magára vessen.
    Ez a lájk, nem a munkája része. Megint kevered a szezont a fazonnal.

    Ezt is kb annyira tudom komolyan venni mint az index-es újságíró, és a kfc ügyét...

    "A kormanymedia a sargentini jelentesrol meg hazudik. Közvetlen és objektíven ellenőrizhető formaban."
    biztos, azért jelentette be Sargentini, hogy gyuribácsi "civil" szervezeteihez megy vissza, ahol parlamenti mandátuma előtt is volt.

    - Ezt is a szemét kormány találta ki biztos...

    Nah de én befejeztem, nincs értelme neked írni, ha a falra borsot hányok, annak is több haszna értelme van.
    (meg esze).

Új hozzászólás Aktív témák