Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Eltakarodhatna ez a kiélt alkoholista kretén már a sunyiba... :U

    Addig fogják ezt az ökörséget szavaztatni, amíg egyszer át nem megy. Itt aztán igazi demokrácia és szólásszabadság van/lesz:

    -(1)
    Ha egy szavazás eredménye nem tetszik, akkor addig szavaztatnak, büntetnek, szalámiznak, amíg egyszer a kívánt dolog át nem megy. Utána már kőbe van vésve...

    -(2)
    A kiváltságos kevesek köre saját hatáskörben eldönti, hogy mi a szélsőséges beszéd, ki mit mondhat el és kinek mit van lehetősége meghallani/elolvasni. Ha valami nem esik bele ebbe a kategóriába, akkor majd kopogtatnak a zsernyákok vagy jön a csekk...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Fred23 #66 üzenetére

    Aranyos hogy diszkréten felhívod a figyelmet arra, hogy hol a politika topik, de azért még gyorsan leírod a véleményedet sok-sok csúsztatással fűszerezve a válaszban.

    Nem volt szó itt semmiféle "nemzethy díszben vasárnapi templombajárásról", ezt te keverted ide fel nem merült az előző hsz-ben. Lehetséges, hogy azért mert nem értetted meg miről ír az előtted levő hozzászóló vagy mert nevetségessé akarod tenni az ő álláspontját pedig a tied áll ingatag lábakon?

    A hozzászólása alapján -amit osztok, csupán nála borúsabban látom a dolgokat- nagyon egyszerű a képlet az én interpretációmban:

    Vagy megőrizzük többé kevésbé a hagyományos nyugati értékekre alapuló és ezek alapján változó kultúránkat vagy pedig ez gyökerestől lesz kitépve és erőszakosan lecserélve valami másra. Valami másra ami alapvetően az iszlámon fog alapulni:

    -Ami nem fogja megengedni neked (és a gyerekeidnek ha esetleg lesznek) ezeket az úri huncutságokat amiket itt összeirkálsz és természetesnek veszel, és azért veszel természetesnek, mert ebben nőttél fel.

    -Ebben az esetben a vallás (ami nem kereszténység lesz) nyilvános közegben nem opcionális hanem kötelező lesz, a hozzá tartozó ceremóniák és szokások no meg hatalmi ágazatok sem lesznek opcionálisak.

    -A gyerekeid veled együtt majd imádkoznak Mekka felé amikor kell, és mindenkinek a fejébe verik hogy mennyit ér a "modern világ modern tudása" a hagyományokhoz, az ő hagyományaikhoz képest.

    -Nemhogy szivárványos zászlóval vonulás meg szabadon genderelméletről vélekedés hanem még koedukált szauna sem lesz. Egyenlőségesdi is aligha lesz addig amíg mindenki szépen be nem áll a sorba vallás és szokások terén.

    Az iszlám elemek integrációja még sehol sem sikerült. Az iszlám hódítani akar és tűzzel-vassal elterjeszteni az ideológiát pont úgy mint a kereszténység is másfél évezreden keresztül. A lényeges különbség az iszlám és a keresztény vallás között az, hogy az iszlám vallás erős a kereszténység pedig gyenge vagy már éppen meg is halt.

    A kereszténységnek kellett 300-400 év hogy megzuhanjon, hidd el nincs időnk kivárni és arra bazírozni, hogy az iszlám világot és annak öklét az iszlamistákat észérvekkel meg holmi modern tudományokkal meggyőzd arról, hogy az ami a Koránban van ökörség, Mohamedet börtönbe kellett volna zárni mert pedofil volt ráadásul a vallásuk kirekesztő ezért dobják inkább és táncoljunk inkább közösen a a sokszínűség jegyében. Ha megengeded én nem erre akarom alapozni a saját és leendő utódaim túlélését, boldogulását.

    Vagy - vagy

    Vagy megmarad a világképünk és gondolkodásunk olyannak amilyen ma, illetve szervesen a tegnapi és a mai világunk fejlődik tovább a holnap Európájává

    vagy

    vagy ezt eltapossa a beözönlő horda az erő jogán és a saját képére formálja.

    Nem lesz köztes út, mert eddig ebben a küzdelemben eddig sem volt köztes út. Az ókori görögök és rómaiak meghódították a világot, gazdagak, műveltek és szabadgondolkodásúak voltak. Aztán mire volt ez elég? Jött több mint ötszáz év sötétség...

    Az hogy ésszel meg értelemmel meg modern tudománnyal érvelsz és közben nem veszed észre a vallás szerepét meg külön vicces. Már régen nem az a szerepe a vallásnak hogy a nem "felvilágosult", "modern tudományok és oktatás" elől elzárt népek kapjanak egy teremtésmagyarázatot és ne érezzék magukat egyedül a kozmoszban amíg a seti@home projekt nem találja meg az idegeneket.

    Ezt kérem szépen csak a nagyon fiatalok meg a nagyon naivak gondolják.

    A vallás azért van, hogy a népesség butábbik és irányíthatóbb felét (90%+) lehessen valamivel terelni és mozgósítani illetve legyen valami ami a nép szintjén egy rendkívül erős küzdeni és megmaradni akarást ad a csoportnak. Bármilyen nevetségesnek tűnik is számodra a keresztény vallás, a nemzeti identitás mellett még mindig a vallás illetve a vallási szokásokon alapuló világkép a legnagyobb közösség-összetartó erő amit adott esetben a csoport saját létének és identitásának megvédésére tud használni. Összetartó erő nélkül semmilyen csoportnak nincsen esélye megvédeni magát.

    Teljesen biztos vagyok benne, hogy a legtöbb keresztény értékeket valló vezető sőt ezeket az értékeket valló ember nem hisz istenben, de ez majdhogynem lényegtelen. Jelenleg ezek a (nagyon leamortizált) keresztény értékek az egyik pajzs ami vég a sötét horda ellen. Nem erős pajzs, de nincsen jobb. Az ember nem dobhatja egy a páncélját ameddig nincsen jobb, csak azért mert nem tetszik a minta rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mikromanus #86 üzenetére

    A részvétel nem minősíti a választási rendszert. ...mindegy hogy alacsony vagy magas részvétel volt ha érvényes a szavazás. ... Aki nem szavaz az beleegyezett a végeredménybe barmi is lett az...

    Már megbocsáss, de el is elolvasod amiket itt irkálsz?

    Hogy a részvétel nem minősíti a választási rendszert? Ezek szerint nem kívánatosabb egy 30%-os részvétellel szemben (USA) egy 60+%-os részvétel? Nem lehet, hogy egy 30%-os részvétel mellett sokan eleve azért nem mentek el szavazni, mert úgy érzik, hogy teljesen felesleges? Mert a parlament politikai összetételében és az ott képviselt dolgokban szavazósdival lehetetlen változást elérni?

    Visszatérve Magyarországra: Dúrván magas részvétel mellett született egyértelmű eredmény, ahol a győztes párt visszalépegetések nélkül sokkal többet kapott mint a második vagy a harmadik vagy ezek együtt véve...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #89 üzenetére

    Amilyen borzalmas állapotban van a magyar lakosság szellemileg, az sokat levon abból, hogy mennyire minősít a részvétel.

    És valószínűleg a hülyébbik fele nem ment el szavazni :)

    a győztes pár a saját maga által kreált választókörzetekben, kamura bejelentett külföldi magyarokkal, stb. érte el ezt az eredményt, a többiről nem is beszélve.

    Nem tudom, hogy volt-e kimutatható eredménye a trükközésnek, mindenestre az eredmények tükrében semmit nem számított, akkora különbségek voltak. Abban persze egyetértek, hogy jó lenne a választási visszaéléseket jobban kordában tartani.

    Amilyen borzalmas állapotban van a magyar lakosság szellemileg, az sokat levon abból, hogy mennyire minősít a részvétel.

    És mégis melyik országban érzed elegendőnek a lakosság szellemi színvonalát a demokráciához?

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mikromanus #90 üzenetére

    Ha nem mész el szavazni, bár megtehetned az a te sarad választópolgárkent.

    Ez nem ilyen egyszerű. Ha úgy érzed, hogy egy napos délután többet ér mint a szavazatod, mert úgy gondolod, hogy a te és a hozzád hasonlók szavazata semmilyen körülmények között nem ér semmit, az egy erős kritikája az aktuális politikai berendezkedésnek, akkor is, ha az aktuális szabályoknak egyébként megfelelt a részvétel. Mert ugye szükség esetén mindig elehet lejjebb adni ...

    A demokrácia arra az illúzióra épül, hogy a "többség gyakorolja" közvetve a hatalmat. Ha sorozatosan nagyon gyenge részvételek vannak és egyre lejjebb kell helyezni a küszöböt, akkor ez az illúzió kerül veszélybe.

    Ezért ér egy magasabb részvétel többet mint egy alacsonyabb és ezért visszás olyan országoktól elfogadni a "demokrácia állapotára" vonatkozó kritikákat ahol eleve sokkal alacsonyabb a részvétel. De legalább ugyanannyi választási szabálytalanság van.

    Mondjuk sose érdekelt a politika. Csak a mostani álszent propaganda mar tureshataron tul volt

    A politika mindig is ocsmány játék. Itt nincsenek olyan szereplők akik hosszú távon szimpatikusak,és akkor is azok maradnak, ha látod hogy mit csinálnak. A politika alapvetően a becsületes emberek kontraszelekciója. Hétpróbás zsivány kell legyél, hogy pozícióba kerülhess.

    Sokkal jobban jársz ha ki a legellenszenvesebb-alapú szimpátia helyett azt nézed, hogy ki képvisel olyan politikát ami neked hosszú távon hasznos. Mindig az tűnik a legellenszenvesebbnek aki éppen hatalmon van, de ez nem azt jelenti, hogy aki a háttérből ugat az jobb a deákné vásznánál.

    A netados terelesnel bukott balam a Fidesz támogatottsága. Korrupció? Leszarom. Netado? Vesszen a kormány! Kicsit ironikus

    Igen, kicsit ironikus...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mikromanus #96 üzenetére

    Nagyon kemény fejed van, de még egyszer, utoljára megpróbálom.

    Ne beszélj melle. Mas dolog ha igazságos a rendszer csak kiábrándult a nép es mas hogy a törvény es a választási rend férges és

    Egy bezzegország választási rendszeréből ami szerinted igazságos hogyan ábrándulhat annyira ki a nép, hogy el se menjen szavazni? Tehát ne használja azt az igazságos rendszert. Nem érzed az ellentmondást? Oka van annak, hogy egy csomó országban (értsd egy csomó ny-európai országban) választásról választásra alig-alig mennek el emberek szavazni. Kiábrándultak, mert úgy érzik attól függetlenül hogy mire szavaznak semmi de semmi jelentősége nincsen a szavazatuknak.

    Egy 70%-os részvétel (bármi is legyen az eredmény) jóval nagyobb részvételt jelent a "demokratikus folyamatokban" mint egy 49%-os részvétel (bármi is legyen annak az eredménye) attól függetlenül, hogy esetleg mindkettő választás érvényes az aktuális szabályok alapján.

    Garantálja a nagyobbnak a ketharmadot

    Nem garantálja.
    De azt szerencsére biztosítja, hogy a győztes képes legyen kormányozni anélkül hogy folyamatosan a nála kevesebb szavazatot szerzett konkurenseinek kéne politikai háttéralkukkal szavazásról-szavazásra engedményeket tennie, hogy meglegyen az egyszerű többség.

    Ennek a károsságáról már van elég tapasztalatunk az MSZP-SZDSZ kormányok idejéből, amikor egy 5%-os párt akarata irányította a koalíciós kormányt éveken keresztül. Amikor meg vége lett a koalíciónak akkor ugyanez ment ellenzékből.

    Macron pártja az első fordulóban szerzett 32%-ot 49%-os részvétel mellett. Ezzel minden tizedik francia szavazott a pártra. A második forduló után 60% fölötti arányuk van a parlamentben.

    Ez miez kéremszépen??? Ez hol jó? Ezek hogyan ugatnak nekünk demokráciáról?

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #98 üzenetére

    A hülyébbik fele elment, narancs az egész ország.

    Ne röhögtess...
    A Fidesz szerintem egy gyenge választás volt, de nála csak egyértelműen gyengébbek voltak. Mint ahogyan azt a választások óta eltelt idő is bizonyította.

    A trükközéseknek lehet hogy volt némi eredménye, lehet hogy pár ezer szavazat elment ide-oda. De az összes jelentősebb (nem kamu) párt delegáltjai ott ültek a szavazatszámláló bizottságokban és ők is átszámoltak mindent. Ahol számított ott kétszer. Jelentősebb kihágás nem történhetett.

    _______________

    Ausztriában masszív választási csalás volt, amit mellesleg a liberálisok követtek el, és magát a szavazatok számlálását érintette, tehát nem 1-2000 nyugdíjas megvirsliztetését (MSZP) vsgy pár ezer cigány kisbuszoztatását. Ott a szabálytalanságok több mint félmillió szavazatot érintettek. Sehogyan sem összehasonlítható a magyar esettel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák