Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz opr #52 üzenetére

    Azért ebben van némi csúsztatás.

    Pl: mióta rendes, teljes CCC-t csinál az AMD, azóta nem nagyon tudok panaszkodni a driverükre, telepítése is pofon egyszerű, pl. Debianon a csomagkezelőből pikk pakk felmegy, de átlagosabb Linuxot nézve, pl a Chakra a leírás szerint telepítéskor már magától felpakolja.

    Yt videó nézése + 3 óra megint csúsztatás. Pl. Chakra már a böngészővel együtt rak fel flasht, hozzá sem kell nyúlnod, azonnal megy a Yt videó.

    Az meg, hogy hegeszteni kellene napi 3 órát, megint csúsztatás. Pl: Rokonom netbookjára raktam fel Ubuntut, aztán mégis minden azonnal működött benne. Thinkpadamen járt már 4 féle Linux disztró, mindegyikben minden azonnal működött nem kellett semmit buzerálni. Asztali gépen dettó.

    Mi tanultunk Linuxon "informatika" tárgyat, terminálban megmutattak egy csomó dolgot, amit egyszerűen nem lehet megcsinálni Windowson, mert nem hogy a cmd-ben nincs rá parancs, de az Officeban sincs rá semmi lehetőség beépítve.
    Meg aztán aki a ribbonos officet tanúlja meg, az a 2003-as officeban lesz bajban és fordítva. Már pedig az iskolában nem fognak 2 - 3 külön verziós office-t tanítani, nincs rá se gépterem, se idő, se akarat. Szóval pusztán attól, hogy az office egyik verzióját tanítják, nem lesz versenyképes az illető a munkaerőpiacon.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz ddekany #116 üzenetére

    Én ugyan Linuxot leginkább csak konzolon át látok (szerverek), de mintha az összes elterjedtebb Desktop Environmentnek intéző-szerű fájlkezelője lenne, nem NC szerű.

    Igen, mindben van, ráadásul F3-at lenyomva két ablakossá válnak, ami Windowson megoldhatatlan.

    Normális disztrókban még mindig nincs ott egy USB/CD/Floppy/Dokumentumaim stb. ikon/kamukönyvtár? (Ha belenyomják a felhasználó arcába, hogy /mnt/asdjqlwdhsjfh, akkor megérdemlik a sorsukat...)

    Dokumentumok az nincs így alapból, nem is baj, mert pl. Winen ha behalt a "C" partíció, vagy csak valamiért újrarakta az ember, jó eséllyel bukta a cuccokat.

    CD, USB az van, ahogy berakod, rögtön megjelennek a fentebb említett "fájlkezelőben" oldalt, a felcsatolt meghajtóid alatt, vagy akár az asztalra is kikerülnek ikonként, mint pl. Gnome alatt.

    Windows már rég nem mutatja a kiterjesztéseket (alapértelmezésben). Mellékesen a kiterjesztés különbség leginkább annyi, hogy Linux-on nem mindig van... De amikkel a felhasználó dolgozik desktopon, annak mint általában lenne (doc, xls, jpg, pdf, stb).

    Ez a Windowsos megoldás meglehetősen rossz, az egész csak arra jó, hogy ne zavarja össze a kiterjesztés R=1 Marikát. Remek, hogy nem is igen lehet kiterjesztést módosítani alapból a Winben (7), mert hiába írnád be, a nevébe kerül az új kiterjesztés...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák