Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoli03

    őstag

    válasz htc07 #18200 üzenetére

    "Ezt a ferdítést hagyjuk már, mutasd meg, hol írtam, hogy itthon nem kapsz egészségre ártalmas terméket."

    Ezt írtad:

    "amit itthon a boltban megveszel kínai import műanyag cuccokat (vagy gyógyszert, hogy a példánál maradjak), meg kell felelniük bizonyos kritériumoknak, hogy forgalomba kerülhessenek."

    "Elméletben ennek így kellene lennie, mivel azokat bevizsgálják a legtöbb esetben."

    Az első mondatod szerint nem került forgalomba egészségre ártalmas kínai termék itthon. A második mondatod szerint nem kerülhet forgalomba itthon akárhonnan származó egészségre ártalmas termék.

    Szerintem pont, hogy te nem támasztod alá érvekkel, én viszont igen.

    "És nem, nem kerülhetnének forgalomba olyan élelmiszerek/kellékek, amik egészségre ártalmasak."

    Írtam, és más is írta, hogy de, forgalomba kerülhetnek. Volt már rá számtalan példa, ha akarod, akkor a belinkelem a konkrét eseteket is. Ha akarom, akármilyen mérgező terméket árulhatok itthon, amíg nem ellenőrzik valamilyen okból (mondjuk az X-edik ember hal/betegszik meg tőle), addig a kutyát se érdekli. De ezt is írta már más is neked, de te csak az tudod mondani, hogy meg kell felelnie az ilyen-olyan szabályoknak, amiknek nem néztél utána, de még azt sem tudod, hogy létezik-e egyáltalán ilyen szabály.

    De én itt befejeztem, úgy látszik, téged tényekkel és érvekkel sem lehet meggyőzni a tévedésedről.

Új hozzászólás Aktív témák