Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Polllen #104 üzenetére

    A lakóhelyemről igen hamar kiérek a város szélére, az autópályára felvezető út meg már autóút.

    kicsit elkalandozok:

    A hozzászólásod akkor lenne maradék nélkül igaz, ha én lennék a bakter fia, vagyis a vasútállomásra nem kellene tömegközlekednem. Meg akkor, ha mindig csak a nyugatiban és a Nyugati téren lenne dolgom, max. a westendben.

    Pl. a szüleim is autópálya végén laknak, viszont a pályaudvar messze van, átszállás és három helyi járat buszjegy. Az három embernek kilenc darab buszjegy oda, másik kilenc visszaútra, ez járművön váltott vonaljeggyel 6480 forint. Ez jó közelítéssel 17 liter benzin ára, ha kicsit odafigyelek, az én benzintemetőmmel is megjárom ennyiből.

    Tehát ha itt Debrecenben ingyen kijutnánk a pályaudvarra és a vonat ingyen elvinne, amikor nagymamázni megyünk, akkor is az ottani helyi tömegközlekedés többen van, mint a benzintemetőmben az üzemanyag. De mivel ebből semmi nem igaz, marad az az állítás, hogy a tömegközelekedés nekünk mocskos drága.

    (#106) ro_bert17: úgy látom, az európai közlekedésről alkotott fogalmaink nem egyeznek. Amit te írsz, azt én sötétzöld ökoterrornak hívom, még akkor is, ha mindjárt megrohannak a bambanő a troll fanok. Nekem az nem európai közlekedés, hogy beülök a böszme járgányba és magasan, nagyon sokkal olcsóbban és fele idő alatt jutok el pl. a szüleimhez látogatóba, mint vonaton.

    "Ezt úgy számolta ki a gúgli, hogy beütöttem Bp. Nyugati - Debrecen vasútállomást." Pech, hogy nem vagyok a bakter fia:)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák