Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dtomka

    veterán

    válasz Ixion77 #15 üzenetére

    "Jelenleg 15-30 közt a korábbi 5-10 helyett." - Azért ez még bőven a jó kategóriába tartozik. A szomszéd pingje volt, hogy 2000 ms volt a 30-40 helyett. Mondtam neki vmi nagyon nem ok. Ki is derült, hogy a vezeték ami az oszloptól megy be a házba beázott és az okozta. :)

    A net sebességét mivel szoktátok tesztelni? Én többet is kipróbáltam, de az eredmények eléggé eltérőek.
    melyik mérő a legpontosabb\leghihetőbb?
    http://www.speedtest.net/ - Ez a jók között van gondolom.

    [ Szerkesztve ]

  • nihill

    őstag

    válasz Ixion77 #15 üzenetére

    Engem is kb. 2 hónapja felhívtak, hogy váltsak 120-ra. El is fogadtam az ajánlatot mert nem volt nagy összeg.
    Erre most meg itt van ingyen :W :(((
    Persze véletlen egybeesés, nyilván..... [gépfegyveresszmájli]

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Ixion77 #15 üzenetére

    Bocs hogy belekotyogok de egyáltalán nem biztos hogy a UPC hibája. A problémád ebből pár mondatból kivéve nagyon hasonló ahhoz ami nálam volt. (sávszél emelés után szakadozott/gyenge volta sávszél... )

    Több telefon váltás meg "szakértő" kiküldése után a harmadik tényleg hozzáértő megnézte az összes kábelt belenézett a modem logjába és azt mondta cseréjem ki az összes bejövő és házban levő koaxot kettős szigetelésűre ugyanis a magasabb szávszélhez emeltek a adat frekvencián is 500MHz-re és a kedves MÁV a 450Mhzes EDR távközlésével megszórja a hálózatukat. (persze ez nem publikus infó ne mondjam tovább) és ez miatt zajos a kapcsolat és a modem ezért dob le néha ha épp hívás van a közelben...

    Kicseréltem mindent kettős szigetelésű koaxra, kicseréltem a slpittereket kis veszteségűre és azóta lekopogom egyszer sem szakadt meg. És inkább magasabba sávszél mint alacsonyabb az ígértnél. A pingek is javultak kb 15% ot. Igaz a net leválasztása után (TAP-al) beraktam egy 15k ért vett szélessávú erősítőt a tévéknek azóta sem HD csatornával sem nettel semmi gondom nincs.

    Nem tudom nálad is hasonlóak problémák mint nálam voltak de érdemes végignézni a kábeleket főleg ha egynél több TV és 3-4 méternél több koax van a lakásban. Nem mindig a szolgáltatónál van a probléma...

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Ixion77 #110 üzenetére

    A nem kettős szigetelésű koax az még a régi analóg TV-hez tökéletes volt de a magasabb frekvenciákon már antennaként viselkedik és összeszedi a zajt. Én sem tudtam kihúzni a régit mert falban volt egy S kanyar és az istennek nem jött át így sajnos a fal mellett kellett végig húzni az újat, de segített. Én sat boltba vettem HD műholdhoz való magas frekvencia átvitelű kis veszteségű kábelt. (20m kb 8 ezer volt 8 csatalakozóval ha jól emlékszem) (a műholt 2GHZ fölött van) (próbálkozhatsz splitter(két 3,5 dB es ág (ez a legjobb de már a két 4,5 is jó ) helyett TAP-al(8-és 2dB es veszteségű ág (szintén ennél van rosszabb is) Mivel a decibel logaritmikus ezért három decibel különbség már közel dupla jel erősséget jelent. Ha máshova nem megy csak TV-Modem akkor az összes többi osztót szedd ki és csak toldó legyen benn ha már kábelt nem tudsz cserélni.

    A többszörös osztó nagy veszteséggel jár egy négyes osztó már 15-20 dB veszteséget okozhat minden ágon. (akkor is ha nincs rajt kábel (üres végpont ne legyen mert az csak veszteség! és nem kicsi) Ha a többszörös osztót kicseréled egy sima kettéosztó splittere, akkor már jól jársz, de abból is olyat érdemes venni ami minél nagyobb frekvencia átvitelre jót tehát a régi analóg tv-hez való 900-ast ki kell cserélni jó minőségűre lehetőleg 1000+MHz (ez csak pár száz forint)

    Ha a kábelt a tervezettnél magasabb frekvencia átvitelre használod (gyengébb szigetelés/zavarszűrés) akkor drasztikusan kezdi veszteni a jel-zaj viszonyt ami a modemnek 55dB körül ideális. 50 alatt lehetnek gondok.

    És mivel aszimmetrikus netnél feltöltés mindig jóval alacsonyabb frekvencia sávban van mint a letöltés ezért először a letöltés kezd szakadozni gyengülni és végül a modem újra indítja magát ami net szakadással jár.

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

Új hozzászólás Aktív témák