Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Ixion77 #15 üzenetére

    Bocs hogy belekotyogok de egyáltalán nem biztos hogy a UPC hibája. A problémád ebből pár mondatból kivéve nagyon hasonló ahhoz ami nálam volt. (sávszél emelés után szakadozott/gyenge volta sávszél... )

    Több telefon váltás meg "szakértő" kiküldése után a harmadik tényleg hozzáértő megnézte az összes kábelt belenézett a modem logjába és azt mondta cseréjem ki az összes bejövő és házban levő koaxot kettős szigetelésűre ugyanis a magasabb szávszélhez emeltek a adat frekvencián is 500MHz-re és a kedves MÁV a 450Mhzes EDR távközlésével megszórja a hálózatukat. (persze ez nem publikus infó ne mondjam tovább) és ez miatt zajos a kapcsolat és a modem ezért dob le néha ha épp hívás van a közelben...

    Kicseréltem mindent kettős szigetelésű koaxra, kicseréltem a slpittereket kis veszteségűre és azóta lekopogom egyszer sem szakadt meg. És inkább magasabba sávszél mint alacsonyabb az ígértnél. A pingek is javultak kb 15% ot. Igaz a net leválasztása után (TAP-al) beraktam egy 15k ért vett szélessávú erősítőt a tévéknek azóta sem HD csatornával sem nettel semmi gondom nincs.

    Nem tudom nálad is hasonlóak problémák mint nálam voltak de érdemes végignézni a kábeleket főleg ha egynél több TV és 3-4 méternél több koax van a lakásban. Nem mindig a szolgáltatónál van a probléma...

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

Új hozzászólás Aktív témák