Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    Hát azt meg tudom erősíteni, hogy ismeretségi körben gyakorlatilag mindenki átállt Chrome-ra egy ideje. Egyszerűen azért, mert gyorsabb. És a különbség nagyon nagy FF-hez képest, nálam 800MHz-re levett procival egy egérgörgetésre kb. 2mp-et kellett állandóan várni FF-nél egy képekkel teli oldalon, Chrome-nál semmi ilyen gond nincs, az oldalbetöltés is jóval gyorsabb leszabályzott procival vagy netbook-on.

    Amit átlagban használ az ember (download manager, adblock, exif viewer, jelszó megjegyző hack, stb.) megvan mindkettőre.

    Emellett alapból jönnek figyelmes és hasznos dolgok a Chrome-mal: hackkelés nélkül lehet simán címsorba írva keresést indítani, szövegdobozok tartalmát nem veszti el, ha egy oldalt visszalép az ember, stb.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz fatal` #154 üzenetére

    Alapból vagy állítani kell hozzá? Itt a lényeg azon volt, hogy semmit nem kell állítgatni, hanem logikusan működik mindenféle keyword nélkül.

    Ezen kívül nagyjából megválaszolt mindenki előttem mindent, amit írni akartam, de most feldobtam újra egy alap FF-t és bizony még mindig nyomni kell a tab-ot, hogy elérjek a keresőmezőbe, vagy kulcsszót kell hozzáadni, az előre-hátralépésnél is töröl alapból. Tehát állítgatni kell, hogy úgy működjön, ahogy szerintem logikus lenne.

    Chrome-mal valahogy egyértelműbb volt az egész. Elég csak felpöccinteni a pöcökegeret a címsorig és lehet is gépelni amit keresni akarok (igaz google.com-on, de máson úgy sem keresgélek), nem kell előre-hátra lépésnél félni a beírt szöveg törlésétől már alapállapotban sem, stb.

    Smooth scroll: Azért cseréltem eredetileg le az FF-et, mert 800MHz-re le szoktam venni a notit, hogy ne pörgesse a ventit még alapjáraton sem. Ilyenkor azonban sokszor akkora terhelést csinált az FF egy index.hu betöltésénél is, hogy 2mp-es szünet volt, mire bármit csinálhattam. Normál órajelen nem volt ilyen gond, de Chrome alatt 800MHz-en sincs.

    Úgy érzem olyan most a Chrome - FF páros, mint régebben volt az FF - Opera. Utóbbi tudott mindent, de az előbbi gyorsabb és kézre állóbb volt a többség számára. Az FF-et is azért kellett most újra feldobnom, mert egyszerűen szükségtelen volt fennhagynom. Ami viszont tényleg pozitív, hogy három hónapja elvagyok úgy Chrome-mal, hogy nem hiányzik az i.e. tab. Nekem bejött, de nyilván mások az igényeink és az egyéni preferenciáink. Az FF jóval szabadabban állítgatható, valakinek ez tetszik, én meg már kiöregedtem ebből, működjön oszt jó van, úgyse értem mi hajtja. :DDD

    Szerk: egyvalami eszembe jutott, hogy hiányzik: a sztaki középső ujjas szótára.:)

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Penge_4 #158 üzenetére

    Lehet nem voltam egyértelmű: az FF és a Chrome mai viszonyát hasonlítom az Opera és az FF mondjuk két évvel ezelőtti viszonyához. (Azaz a régi Opera a mai FF, azaz egy böngésző amivel mindent meg lehet csinálni, de bütykölni kell vele, míg a "konkurencia" (a régi FF és a mai Chrome) valahogy alapból jobban kézre áll.) Remélem így már érthetően fejezem ki magam. :)

    A többiről meg az a véleményem, hogy kit mi izgat. Én pl. vagy kétszer próbáltam megtalálni, hogy miért töröl oda vissza lapozásnál az FF, de nem találtam (valaki megírhatná így okulásul utólag :) ). Inkább megszoktam, hogy ilyen. Több időt nem ért nekem a probléma. Chorme-mal nincs ilyen gond, használom azt. (Meg persze azért is mert jóval gyorsabb.) Azt hiszem az embereknek ez kell, kit érdekel, hogy mit lehet és hogyan beállítani, ha szenvedni kell vele? A böngésző csak egy eszköz nem a cél. Ezért nem lett igazán népszerű soha az Opera sem és ezért fogja megelőzni részesedésben a Chrome az FF-et ha így megy tovább.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    Chrome-nál jelszó megjegyzését lehet kikényszeríteni az Autocomplete=on kiegészítővel. (Lehet, hogy nem mindenhol működik, de eddig nekem jó: banki adatok, meg egyéb oldalak, amik alapból nem engednek jelszót megjegyezni) FF alá is voltak/vannak ugyenerre kiegészítők, de ott végül egy könyvjelzőként felvehető script vált be nekem.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Penge_4 #199 üzenetére

    A jelszót te döntöd el. Ha hiányzik, hogy megjegyezze, fel kell dobni a kiegészítőt és kész. Bankjaimnál szeretem megjegyeztetni, mert a jelszavak generáltak, de a többi adatot kissé kényelmetlen naponta akár többször is begépelni. Ráadásul minden tranzakció követett és késleltetett. Az, hogy a többi belépési adatot megjegyzi-e a rendszer vagy nem, nem sokat számít. Azért remélem már nincs olyan bank, ami ad egy jelszót és felhasználó nevet és jónapot. Ott tényleg nem illik megjegyeztetni az adatokat.

    gtasystem: freemailnél is megjegyzi, csak bele kell kattintanod a név mezőbe, majd az ott listázott nevedre.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Penge_4 #201 üzenetére

    Opera már az elején elhasalt a sebessége miatt, el sem jutottam vele a jelszavas dolgokig. 800MHz-re levett procival ugyanúgy döcögött, mint az FF. Amikor előjött az FF döcögése, felraktam több böngészőt és a Chrome maradt meg sebessége és kézre állósága miatt. Mindent tud ami nekem kell.

    Jó volt előtte az FF is, de most már üresen is nagyon lassúnak tűnik. Egyszerűen nincs az Opera vagy az FF vélt vagy valós többlettudására szükségem. Ennyi, ebből kár hitvitát csinálni. Ugyanígy elvagyok a WLM-el is, hiába tud százszor többet a Thunderbird, csak gond lenne a migrálással, de hasznos funkcionalitásban nullával nyújtana többet. Mondom, a böngésző eszköz és nem cél az egyszeri usernek. Lehet, hogy cél a fejlesztőknek, nekem, mint felhasználónak egyáltalán nem számít, hogy mivel tud többet egy másik böngésző, ha az lassabb vagy ha állítgatnom kell.

    Egyébként írtam, hogy generált a jelszó, a nem banki oldalaknál meg nem mindegy, hogy megjegyzi-e egy böngésző és aztán majd titkosítva eltárolja magának?

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák