Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz MaUser #212 üzenetére

    "Lehet, hogy cél a fejlesztőknek, nekem, mint felhasználónak egyáltalán nem számít, hogy mivel tud többet egy másik böngésző, ha az lassabb vagy ha állítgatnom kell."

    Nem cél, csak mivel egyre inkább a web irányába megy a számítógép használata, a legfontosabb eszközöd.

    De itt a lényeg azon van, hogy elég egyszer beállítanod és onnantól a te igényeidre van szabva.

    "Egyébként írtam, hogy generált a jelszó, a nem banki oldalaknál meg nem mindegy, hogy megjegyzi-e egy böngésző és aztán majd titkosítva eltárolja magának?"

    Nekem aztán teljesen, mivel más nem ül a gépemhez.

    (#217) BonFire: "Az az igazság, hogy ha valaki megszokja a legó-firefoxot, az nehezen tudja túltenni magát azon, hogy nem vághatom ki a plusz keresősávot a fenébe, nem oda rakom a könyvjelző eszköztárat, ahová akarom, és nem tölthetek rá email figyelőt, reklám és script blokkolót, jelszó exportálót, keresési előnézet mutatót, videoletöltőt és egyebeket."

    Nálam is ugyanez van. Az Operára először a sebesség, a reakcióidő és a stabilitás miatt váltottam, aztán megismertem a funkciókat, végül a lehetőségeket a bővítésre. A Webkit tetszett, mikor megjelent, aztán beláttam, hogy sem a Google, sem az Apple nem tud böngészőt (számomra) írni köré, végül már a sebessége sem a régi, vagy csak túlságosan a Superfetchre támaszkodott, aztán mivel mostanság már ritkán használom nem olyan fürge az indulása sem.

    Operát csinálni pedig a Firefoxból sem sikerült soha, mivel ott meg az volt, hogy a kevésbé népszerű addonok már nem kompatibilisek még a 3.6-tal sem, nemhogy a 4-gyel.

    GM-ből van működő Nightly, de például sem a FastForward, sem a keyconfig nem működött 3.0 óta. Az Add n Edit cookie 3.5 óta bugos, a sokfunkciós Tab Preview-ban nincs az, mint Operában, hogy első alkalommal késleltetéssel megjelenik az előnézet, majd végighúzva a fülsávon már csak váltogatja a keretben a thumbnailt, nem kell végigvárnom a késleltetést újra és újra.

    A popup context menü a szövegdobozokban is felugrik duplaklikkre, nem csak ha az oldalon jelölök ki szöveget.

    Olyan context menüs keresőt sem találtam, ami a gyári funkcióval felvett keresőket listázza ki a jobbklikk menübe.

    Az BBCodeXtra sem képes arra az egyetlen funkcióra, amire egy Operás menü képes (volt, amíg az is bugos nem lett), hogy felismeri a vágólapon lévő szöveget.

    Tehát ha kijelölöm a "link" szót és a vágólapon egy http://www.valami.hu van, akkor automatikusan berakja így: [url=http://www.valami.hu]link[/url], ha pedig a link címe van a vágólapon és a link elérési útvonala van kijelölve, akkor fordítva rakja.

    És sima BBCode-nál nem írja felül a vágólap eredeti tartalmát.

    A Linkifier sem teljesen úgy működött, ahogy kellett volna neki, azt még WonderCSabo is említette korábban, hogy a bugzillán például nem linkesítette a linkeket.

    Meg az MDI ablakkezelő is hiányozna, hogy nem nyit sem teljes fület, sem külön ablakot a tálcán ha egy JS popup nyílik meg.

    Sok ilyen apróság van még, ami zavart a fő dolog mellett (ami az exponenciálisan növekvő válaszidő a kiegészítők számával arányosan), pedig voltak dolgok, amik jobban tetszettek, mint Operában. Például a gyári könyvjelzőkezelője okosabb, még ha a SQLite miatt lassabb is, meg voltak hozzá olyan addonok is, amik Operában vagy megvalósíthatatlanok voltak, vagy nem volt, aki megvalósítsa őket userJS formában.

    De ha Opera nem lenne biztos Firefoxot használnék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák