Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz MaUser #133 üzenetére

    lehet simán címsorba írva keresést indítani, szövegdobozok tartalmát nem veszti el, ha egy oldalt visszalép az ember

    Tök jó, h. ezeket a Firefox ezer éve tudja. :)

  • Sweet Lou 6

    addikt

    válasz MaUser #133 üzenetére

    Chrome-nál fent van a Smooth Scroll kiegészítő? Mert Firefoxban default be van kapcsolva a Smooth Scroll, míg Chromeban default kihagyták. Azért is írom, mert nekem Chrome-ban Smooth Scroll-al pont, hogy többet kell várnom, mint Fx-nál, amíg teljesen betölt az oldal (az utolsó reklámig) és csak utána tudom görgetni az oldalt, mert a kiegészítők csak oldalbetöltés után aktiválódnak. Rohadt idegesítő, ezt pl. javíthatnák.

    sweetlou6.wordpress.com

  • Narxis

    nagyúr

    válasz MaUser #133 üzenetére

    Igen, anno aki nekem megmutatta Fox-ot haver, az ma már Chrome-ot használ, tesóm is Fox-ról Chrome-ra tért, szüleim gépén is a Fox-ot előbb Operara majd Chrome-ra cseréltük. Chrome valahogy jobban működik a 8 éves gépükön.

    Én is néha-néha szemezgetek a Chrome-al, hát igen...Mozilla nagyon lemaradt ebben a versenyben.

    Thanos was right.

  • Dakos

    tag

    válasz MaUser #133 üzenetére

    Én heckelés nélkül índítok neked keresést az Fx-ben is a címborból.

    És nem tünik el a szövegdoboz tartalma ha visszalépsz egy oldalt ez beállítástól függ.

    [ Szerkesztve ]

    What is the browser? Is the Yahoo :DDD :D :DD :C

  • Sweet Lou 6

    addikt

    válasz MaUser #133 üzenetére

    Chrome-ban azért lehet címsorból keresni, mert nincs külön keresősáv. Firefoxban mi szükség lenne rá, mikor ott van neki a külön keresősáv? vagy lusta vagy egy <Tab> - ot nyomni?

    sweetlou6.wordpress.com

  • Penge_4

    veterán

    válasz MaUser #156 üzenetére

    Azért ne hasonlítsuk már az Operát a Chrome-hoz.

    Inkább úgy fogalmaznék, hogy előbbiből kávéfőzőt is csinálhattál, a másikban pedig minden alapból benne volt már régen, ami szükséges a böngészéshez és kényelmesebbé, gyorsabbá teszi azt.

    Párhuzamot maximum a UI sebességének különbségében vonnék, de ebben az Opera máig verhetetlen.

    A többire inkább nem válaszolok, mert már párszor kifejtettem mi a véleményem arról, mikor valaki világraszóló logikusságnak vél felfedezni olyasmit, ami évek óta ott volt az orra előtt, de csak az utóbbi időben tolták jól az arcába, hogy leessen a tantusz. ;]

    Kicsit olyan, mintha vennék egy Suzukit és azzal oltanám a BMW-st, hogy mekkora királyság, hogy van neki kereke meg botváltója és hogy ez mennyire logikus.

    szerk: Ja és erre még jön a kedvencem, a belga user, akinek ha az arcába tolják az a baj, ha nem tolják az arcába az a baj. :DDD

    (#157) BonFire: Erről ennyit. Bár a fülsávot és a felső sávot érdemes lenne megcserélni az elérhetőség végett. Nem mindegy, hogy fellököd az egeret és csak horizontálisan pozicionálsz, vagy egy 20 pixel vastag sávon kell vertikálisan betájolnod. És még ha gyorsan kezeled az egeret akkor is mérhető a különbség.

    [ Szerkesztve ]

  • fatal`

    titán

    válasz MaUser #156 üzenetére

    Ha googleval keresel máshol sem kell semmit csinálni, se Operán se FF-n (az az alapértelmezett kereső). Többi keresőhöz kell kulcsszót beállítani, de azt Chromeon is.

  • julius666

    addikt

    válasz MaUser #159 üzenetére

    A böngésző csak egy eszköz nem a cél. Ezért nem lett igazán népszerű soha az Opera sem és ezért fogja megelőzni részesedésben a Chrome az FF-et ha így megy tovább.

    Ott a pont, nagyon szépen megfogalmaztad.
    A sokat szidott "marketing" az leginkább csak gyorsítja a folyamatokat, ami a tűzrókának (elődjeivel együtt) 8 évbe tellett, azt a chrome simán el fogja érni feleennyi idő alatt.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz MaUser #156 üzenetére

    nem kell egeret sem pöckölni, megnyomod a Ctrl+L kombót, és máris ott vagy a címsávban (ez amúgy más böngészőben is megy). ráadásul ez azért is jó, mert így eleve kijelöli az ottani szöveget (linux alatt egy kattintásra nem).

    #164: ahogy már írták előttem is, magától veszi fel. elég egyszer keresni az adott oldalon. aztán később elkezded írni a címsávba a domain nevét, amelyik karaktertől felismerte az általad kívántat, akkor nyomod a tabot, és írod a kulcsszót. ami a lényeges és nem elhanyagolható különbség, hogy ehhez _semmit_ nem kell beállítani, teljesen magától megy.

  • Penge_4

    veterán

    válasz MaUser #159 üzenetére

    Az Operával nem lehetett mindent megcsinálni és ma sem lehet. FireFTP szintű FTP klienst soha nem tudsz integrálni bele. Az M2-t és az IRC klienst nem tudod userJS-ekkel bővíteni. Bár mindkettőhöz van egy-egy hardcoded CSS, de mint tudjuk only CSS-ben a csúcs az alapszintű flashblock, változókat nem tudsz deklarálni és eseményeket sem kezelni.

    Tehát például IRC-nél kilőve az auto reconnect és a periodikus naplózás.

    Operában van egy szint, ami valóban bütykölősebb, mint más böngészőkben (hozzáteszem, Firefoxban is userChrome.css, userContent.css és user.js gondolom mond valamit), ezen a szinten amit meg lehet azt meg lehet.

    Az Opera régen volt a gyorsabb és a kézreállóbb, amiben mindent ami szükséges volt a böngészéshez megkaphattad. A többihez már vagy bütykölni kellett, vagy extrém igény esetén nem lehetett megvalósítani.

    De mindezért kárpótolt a sebesség (indulási, UI, oldalbetöltés, scriptfuttatás, stb.)

    A Firefoxot valóban lehet a végletekig bütykölni, de aligha nyom 2-3%-ot a piaci részesedésén az az embertömeg, akik valóban ilyen szinten bütykölik. Még Adblock Plus-t is jóval kevesebben használnak, mint gondolná az ember.

    Szóval a Firefox anno azzal nyert (a marketing mellett, ami mindig is az első számú oka volt), hogy IE-Like böngészőt csinált. Billentyűparancsok, GUI és minden más terén. Ezt felturbózta néhány muszáj kategóriába tartozó fícsörrel, mint tabos böngészés és ilyesmi.

    A Chrome sem változtatott azért olyan forradalmit, a Windows címsor eltüntetése a Winamp zenelejátszóig vezethető vissza.

    Ők is léptek pár Gizikének extrém kategóriába esőt, mint keresődoboz eltüntetése (az funkciót már előtte is a Safari kivételével minden böngészőben képes volt ellátni a címsor, csak nem volt egyértelmű .

    A fülek felülre kerültek, majd a konzisztenciára hivatkozva máshol is felülre kerültek az Opera kivételével, ahol már évek óta így volt, a menüsávot 2006-tól el lehet tüntetni saját gombbal (egy kattintás, nem bütykölés), ami 2008-ban be is került a gyári lehetőségek közé is.

    A címsor még megmaradt, azt végül bütykölés nélkül (egész pontosan DLL patch Rafal jóvoltából) a 10.50 első alfájában tűnt el.

    Tehát az ötlet nem volt új, csak a tömeges megvalósítás egy mainstream termékben. Ne feledd, a Microsoft kapcsán szoktak sokan példálózni vele, hogy nem garázsproject, hogy csak úgy széleskörű tesztelés és piackutatás nélkül belevágunk ezt-azt, akár hotfixek, akár funkciók terén.

    Ugyanez van ilyen nagyobb tömeg által használt szoftvereknél is. A lehetőség adott, aztán figyelgetik, hogy ki hogyan reagál rá. Például az App Tabs. Volt rá lehetőség azóta, mióta skinezhető a böngésző. 10.50-től volt egy ugrás, mikor elterjedtek a skinek, ahol már alapból így volt beállítva a padding. Majd 11 bétában meg is valósították gyárilag is.

    Ugyanez a hibakonzolhoz tartozó billentyűparancs, vagy bármi más.

    És ezzel azt mondom miért nem lett a geekek között még a jelenleginél is népszerűbb az Opera (érdemes megfigyelni, hogy IT oldalakon nem ritka a 20-30%-os Opera sem).

    Az átlagfelhasználónál teljesen más dominál. Mert lehet egy informatikus is átlagos böngésző user, de nem mindegy, hogy meg tudná csinálni, de nem akar vesződni vele, ha nem muszáj, vagy alapból lövése sincs hogyan kezdjen hozzá.

    "Én pl. vagy kétszer próbáltam megtalálni, hogy miért töröl oda vissza lapozásnál az FF, de nem találtam (valaki megírhatná így okulásul utólag )."

    Az a baj, hogy nem tudom, mivel nálam friss telepítésnél így működik. Viszont Operából kiindulva valami history navigation nevű stringet keress az about:configban.

  • Penge_4

    veterán

    válasz MaUser #200 üzenetére

    "de a többi adatot kissé kényelmetlen naponta akár többször is begépelni."

    Ezért jó az Opera. Ott a jelszókezelő megjegyzi a checkboxokat is és minden mást és neked már csak a jelszót kell beírnod.

  • Penge_4

    veterán

    válasz MaUser #212 üzenetére

    "Lehet, hogy cél a fejlesztőknek, nekem, mint felhasználónak egyáltalán nem számít, hogy mivel tud többet egy másik böngésző, ha az lassabb vagy ha állítgatnom kell."

    Nem cél, csak mivel egyre inkább a web irányába megy a számítógép használata, a legfontosabb eszközöd.

    De itt a lényeg azon van, hogy elég egyszer beállítanod és onnantól a te igényeidre van szabva.

    "Egyébként írtam, hogy generált a jelszó, a nem banki oldalaknál meg nem mindegy, hogy megjegyzi-e egy böngésző és aztán majd titkosítva eltárolja magának?"

    Nekem aztán teljesen, mivel más nem ül a gépemhez.

    (#217) BonFire: "Az az igazság, hogy ha valaki megszokja a legó-firefoxot, az nehezen tudja túltenni magát azon, hogy nem vághatom ki a plusz keresősávot a fenébe, nem oda rakom a könyvjelző eszköztárat, ahová akarom, és nem tölthetek rá email figyelőt, reklám és script blokkolót, jelszó exportálót, keresési előnézet mutatót, videoletöltőt és egyebeket."

    Nálam is ugyanez van. Az Operára először a sebesség, a reakcióidő és a stabilitás miatt váltottam, aztán megismertem a funkciókat, végül a lehetőségeket a bővítésre. A Webkit tetszett, mikor megjelent, aztán beláttam, hogy sem a Google, sem az Apple nem tud böngészőt (számomra) írni köré, végül már a sebessége sem a régi, vagy csak túlságosan a Superfetchre támaszkodott, aztán mivel mostanság már ritkán használom nem olyan fürge az indulása sem.

    Operát csinálni pedig a Firefoxból sem sikerült soha, mivel ott meg az volt, hogy a kevésbé népszerű addonok már nem kompatibilisek még a 3.6-tal sem, nemhogy a 4-gyel.

    GM-ből van működő Nightly, de például sem a FastForward, sem a keyconfig nem működött 3.0 óta. Az Add n Edit cookie 3.5 óta bugos, a sokfunkciós Tab Preview-ban nincs az, mint Operában, hogy első alkalommal késleltetéssel megjelenik az előnézet, majd végighúzva a fülsávon már csak váltogatja a keretben a thumbnailt, nem kell végigvárnom a késleltetést újra és újra.

    A popup context menü a szövegdobozokban is felugrik duplaklikkre, nem csak ha az oldalon jelölök ki szöveget.

    Olyan context menüs keresőt sem találtam, ami a gyári funkcióval felvett keresőket listázza ki a jobbklikk menübe.

    Az BBCodeXtra sem képes arra az egyetlen funkcióra, amire egy Operás menü képes (volt, amíg az is bugos nem lett), hogy felismeri a vágólapon lévő szöveget.

    Tehát ha kijelölöm a "link" szót és a vágólapon egy http://www.valami.hu van, akkor automatikusan berakja így: [url=http://www.valami.hu]link[/url], ha pedig a link címe van a vágólapon és a link elérési útvonala van kijelölve, akkor fordítva rakja.

    És sima BBCode-nál nem írja felül a vágólap eredeti tartalmát.

    A Linkifier sem teljesen úgy működött, ahogy kellett volna neki, azt még WonderCSabo is említette korábban, hogy a bugzillán például nem linkesítette a linkeket.

    Meg az MDI ablakkezelő is hiányozna, hogy nem nyit sem teljes fület, sem külön ablakot a tálcán ha egy JS popup nyílik meg.

    Sok ilyen apróság van még, ami zavart a fő dolog mellett (ami az exponenciálisan növekvő válaszidő a kiegészítők számával arányosan), pedig voltak dolgok, amik jobban tetszettek, mint Operában. Például a gyári könyvjelzőkezelője okosabb, még ha a SQLite miatt lassabb is, meg voltak hozzá olyan addonok is, amik Operában vagy megvalósíthatatlanok voltak, vagy nem volt, aki megvalósítsa őket userJS formában.

    De ha Opera nem lenne biztos Firefoxot használnék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák