Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz hakosh #7 üzenetére

    "Olyat még ember nem látott, hogy túl erős volt egy hardver és nem volt mire használni."

    Ebben én is egyetértek. Pontosan ezért is teszem fel a kérdést. Hiszen tudom, hogy lesz további fejlődés de kérdés pontosan hova is. Ezért vagyok kíváncsi.

    Továbbá amit írsz a kiterjesztett valóság már végülis létezik. Layar böngészőnek hívják. Letölthető iPhone-ra és Androidos telefonra is. [link]

    Szóval én valami áttörésre vagyok kíváncsi :) Az, hogy jobban fognak menni a játékok, meg szebbek lesznek, na az nem áttörés...

    Biztos nem lesz olyan, hogy na bejelentik itt a vége, nem tudunk tovább fejleszteni :D Ez azért vicces lenne.

    @k.:

    Igen, te érzékeltetted a különbséget egy Audi meg egy Aevo között.
    Én viszont olyan különbségeket várnék, mint mondjuk egy Trabant és egy Opel calibra között van. Mindegyik ellátja a feladatát, mindegyik ugyan régi autó a példa kedvéért, de a calibrában már van ABS, kipörgésgátló, légzsák, elektromos ablak stb... Tehát nem csupán extrákban jobb a Trabantnál, hanem olyan funkciókkal amik egy Trabantban is hasznosak lennének, hogy mégjobban ellássa a funkcióját...
    Szóval olyan fejlesztésekre, amikor az egyszínű kijelzőt felváltotta az RGB stb...

  • Dany007

    veterán

    válasz Szten Márs #10 üzenetére

    Tévedsz : ) Nem írtam, hogy hasznos, csupán azt, hogy elég nagy változás volt az egyszínűhöz képest.

    Amúgy pontosan ez a legnagyobb gond az egész kérdéskörrel.
    Hiszen valójában egy Ericsson GH688-as is tökéletesen megfelel ellátni azt a feladatot amit egy telefonnak el kell látnia. Lehet vele hívni és hívást fogadni, sms-t küldeni és fogadni. 3 soros kijelzője erre bőven elég.
    Tehát alapvetően, mint telefon egy ilyen őskori lelet is bőven lefedi a telefonálással kapcsolatos szükségleteket. Ehhez - mármint a telefonáláshoz - az összes többi plusz képesség fölösleges ebből a nézőpontból. Még az akksija is bírta ~ 1 héten keresztül. Persze picit nehezebb volt, mint a mostaniak.

    Viszont ma - sajnos vagy sem - de az a helyzet - ahogy próbáltam is érzékeltetni -, hogy egy mai telefonban a telefonálás már a lehető legkisebb jelentőségű.
    Nekem ugyan nem, de a tapasztalatok szerint a felhasználóknak igencsak szükségük van iwiw, facebook és hasonló alkalmazásokra :) Meg az ezt kiszolgáló környezetre.

    Az iPad-es vitáknál is mindig hozom a szükségesség érvét, miszerint minimális az az emberi réteg, akiknek tényleg arra van szükségük stb... De voltaképp semmire nem megyek vele, mert mindig akadnak páran akik szépen elmagyarázzák, hogy mért is van erre szüksége szinte mindenkinek. A másik meg, hogy ma már nem a szükség alapján vásárolnak az emberek, hanem inkább a trendek alapján. Vagy úgy is lehetséges, hogy a trend csinálja a szükséget. Trend, hogy ma mindenki mindig elérhető akar lenni a neten (facebook, email stb) és ebből szépen kialakult egy szükség ilyen és olyan indokokkal. És csak egy kis részük az akiknek tényleg szükséges ez.

    Tehát a színes kijelző csak egy példa volt a fejlődésre, az ugrásra, nem arra, hogy mennyire hasznos. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Szten Márs #13 üzenetére

    Omg. Azt hittem a bejegyzésre gondolsz.
    Itt is inkább az ugrás szintjére gondoltam. Bár lehetne mondani, hogy a színes kijelző egy multimédiás telefonban nélkülözhetetlen. Elvégre képek megjelenése mégiscsak jobb színesben. Ahogy a fényképezésnél is a fekete-fehér-et felváltotta a színes.
    Mind1, ezek szerint tényleg félreérthetően írtam. Pusztán az ugrás mértékére céloztam ezzel.

  • Dany007

    veterán

    válasz Szten Márs #15 üzenetére

    Igen, direkt mondtam a fotózást. Mondhattam volna a színes tévét is példának.
    Amúgy szerintem a fényképezés alapvető lényege az lenne / az volt, hogy megörökítsen bizonyos helyzeteket, embereket, témákat az utókor számára. Aztán ebből fejlődött ki egy művészeti ág. Ami művész szintjére emelte a fotózást.
    Viszont az, hogy a fekete-fehérből színesbe ment át a fotózás az kiteljesítette ezt az alapvető célt, hiszen színesben egy fénykép sokkal élethűbben tudja visszaadni azt a pillanatot amit az illető meg akart örökíteni. Tehát így jobban megközelíti az elsődleges célját. Az meg már más dolog, hogy a fotóművészet szempontjából még mindig igen jelentősek a fekete fehér képek.

    Amúgy én mindig szerettem a sci-fi-t. Talán ezért is érdekesek számomra az új technológiák a telefonokban. Valójában iPhone-t anno én tényleg csak azért vettem, mert tetszett az érintőkijelző és olyan futurisztikus érzés volt. Lényegében azt is csak telefonálni, sms-re meg fényképezésre használtam. Mióta tönkretettem egy smasung ~ 5 ezer forintos telefonom van és tökéletesen elvagyok ezzel is :)

  • Dany007

    veterán

    válasz sbazsi #17 üzenetére

    Hehe, ez mind jó ötlet. Jórésze már most valóság.
    Kettő gond van velük. Az egyik, hogy sok általad felsorolt ötlethez kell egy 2.-3. eszköz.
    A klíma és egyéb lakásvezérlés is egy nagyon jó dolog, létezik is. Lakásautomatizálásnak nevezik. Kb millió körüli áron. Motorizálnak mindent a lakásodban, rákötik egy központi PC-re és igen, akár telefonról is vezérelhető :) Szóval jó sokminden kell hozzá, nem kizárólag a telefon adja az újítást.
    A másik, hogy ez már mind ma is megvalósítható a mai piacon kapható alkatrészekből, eszközökből, telefonokból. Én ennél kicsit távolabbi jövőre gondoltam :)

    Szóval igen, 20 évvel ezelőtt egy iPhone-ra ránézve biztos azt gondoltam volna, hogy valami földönkívüli ketyere :D És pontosan ez a kérdés, mire számíthatunk 20 év múlva?
    Mert 20 éve még tényleg ritka volt a mobiltelefon, legtöbb ember azt se tudta mi az. Ma meg már a 8-10 éves gyerekeknek is van.
    Ez bizony elég nagy méretű ugrás! :) Na ilyesmire lennék én kíváncsi a következő 20 évre? Az vajon mi lesz?

    Elképzelhető, hogy mindent kivált majd egy okostelefon. Kezdve a számítógépeken át a tabletekig mindent.
    Más téma, de személy szerint nekem ez annyira nem tetszik. Elvégre, ahogy felsoroltad a millió felhasználási területet - nekem úgy tűnik ha véletlenül elveszted a telefont vagy ellopják akkor voltaképp ellopták az életedet :D Kis túlzással persze.

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #20 üzenetére

    Na, megnéztem, tényleg nem rossz, de.
    Nem teljesen erre gondoltam. Valamelyik hsz-ben leírtam, mert már többen is összekeverték.

    Szóval tényleg nem rossz és azt már értem hol lesz kihasználva az a bivaly erős hardver. Egyszerű, szép lassan az okostelefon majd felváltja a laptopokat. Legalábbis teljesítményben és tudásban utolérheti. Dockolva egy laptopra pedig teljes értékű számítógép válik belőle.

    Ja, amit furcsállok, hogy ha már ekkora hardver akkor mér csak 720p-s videókat vesz fel? =/
    És kiírják, hogy full HD 720p... Ez inkább a HD almost ... akarom mondani HD ready kategória lenne :)

    Na, de a lényeg amiért odaírtam azt a "de" szócskát az az, hogy hol itt az új technológia? Hol a technológiai áttörés?
    Mert okés, hogy mocskosul kihasználja azt az erős hardvert, de ez még nem áttörés, csupán kihasználják végre a kézenfekvő lehetőségeket. Ötletesen, innovatívan.

    Szóval én olyan jövőbeli dolgokra gondolok, mint a holografikus kivetítés, vagy a gondolatvezérlés vagy valami hasonló extrém elképzelés, ami ma még leginkább scifi, de van halvány esély a megvalósításra... Szóval kicsit nagyobb távlatokra vagyok kíváncsi.

  • Dany007

    veterán

    Eszembe jutott valami. :)
    A kijelző méret. Voltaképp az egyetlen érdemi különbség a (szórakozásra használt) tablet és a telefon között. Hiszen hardveresen és szoftveresen is igen hasonlóak egymáshoz.
    Egy sima telefon nagy hátránya a kijelző mérete.
    De ugye senkinek nem esik jól egy mondjuk ~ 10,1 colos kijelzővel ellátott mobilt cipelni.

    Már az e-inkes megoldások megjelenésekkor lehetett számítani rá, hogy egyszer majd eljön a kihúzható / feltekercselhető kijelzők kora.
    Na, valami hasonló megoldást alkalmazó concept telefont találtam : [link]

    Szerintem mocskosul jól néz ki. Igaz lehetne kevésbé keskeny, de itt most leginkább az ötleten van a hangsúly.
    Egy sima méretű telefon, aminek az oldalából egy szép nagy érintő(!)kijelző húzható elő!
    Így meg van oldva a mobilitás és a nagy kijelző lehetősége egyben!
    Szerintem ez lesz a következő nagy áttörés a telefoniparban.
    Hiszen ha ezt bevezetik akkor gyakorlatilag a - nem munkára szánt - tabletek értelmüket vesztik. Gondolok itt iPad, galaxy tab és megannyi hasonmásra.
    Hiszen ezektől hardveresen már ma sem különböznek jelentősen a telefonok. Lásd Optimus x2. Szoftveresen meg végképp nem, hiszen egyik platform w7, másik Android, harmadik meg iOS. A symbiant meg leginkább már bele se veszem a sorba. Szvsz hamarosan el fog tűnni, de ez tényleg csak szvsz.
    Innentől kezdve pedig egy ilyen kihúzható kijelzős telefon gyakorlatilag semmi (érdemiben) nem különbözik egy mostani tablettől. Persze gondolom a tablet ágazat is fejlődni fog, meglátjuk hová.

    Továbbá költői kérdés:

    Mért nem valósul meg semmi ezekből a concept képekből? Rákerestem a google-ben, kismillió brutálszép mobiltelefont látni, amiből semmi valós nem született... =/

Új hozzászólás Aktív témák