Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Eszembe jutott valami. :)
    A kijelző méret. Voltaképp az egyetlen érdemi különbség a (szórakozásra használt) tablet és a telefon között. Hiszen hardveresen és szoftveresen is igen hasonlóak egymáshoz.
    Egy sima telefon nagy hátránya a kijelző mérete.
    De ugye senkinek nem esik jól egy mondjuk ~ 10,1 colos kijelzővel ellátott mobilt cipelni.

    Már az e-inkes megoldások megjelenésekkor lehetett számítani rá, hogy egyszer majd eljön a kihúzható / feltekercselhető kijelzők kora.
    Na, valami hasonló megoldást alkalmazó concept telefont találtam : [link]

    Szerintem mocskosul jól néz ki. Igaz lehetne kevésbé keskeny, de itt most leginkább az ötleten van a hangsúly.
    Egy sima méretű telefon, aminek az oldalából egy szép nagy érintő(!)kijelző húzható elő!
    Így meg van oldva a mobilitás és a nagy kijelző lehetősége egyben!
    Szerintem ez lesz a következő nagy áttörés a telefoniparban.
    Hiszen ha ezt bevezetik akkor gyakorlatilag a - nem munkára szánt - tabletek értelmüket vesztik. Gondolok itt iPad, galaxy tab és megannyi hasonmásra.
    Hiszen ezektől hardveresen már ma sem különböznek jelentősen a telefonok. Lásd Optimus x2. Szoftveresen meg végképp nem, hiszen egyik platform w7, másik Android, harmadik meg iOS. A symbiant meg leginkább már bele se veszem a sorba. Szvsz hamarosan el fog tűnni, de ez tényleg csak szvsz.
    Innentől kezdve pedig egy ilyen kihúzható kijelzős telefon gyakorlatilag semmi (érdemiben) nem különbözik egy mostani tablettől. Persze gondolom a tablet ágazat is fejlődni fog, meglátjuk hová.

    Továbbá költői kérdés:

    Mért nem valósul meg semmi ezekből a concept képekből? Rákerestem a google-ben, kismillió brutálszép mobiltelefont látni, amiből semmi valós nem született... =/

Új hozzászólás Aktív témák