Új hozzászólás Aktív témák

  • .bableWes

    őstag

    egy-két telefon már most erösebb mint ez a kisgép amiröl ezt a hsz.t irtam. semmi értelme. lassan atomerömü lesz a zsebembe...

    töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

  • k.

    őstag

    Jól leirtad, egy mai mobillal mindent meg lehet csinálni, csak a szint nem mindegy hogyan. Nem mindegy, hogy felveszed az 1080p videót, kiküldöd a tvre, vagy felveszed a vga videót és azt küldöd ki. Nem mindegy, hogy a szemkápráztatóan szép kijelzőn a baromi gyors menüt kezeled, amiknél a menüpontok között szépek az animációk. És igy tovább.
    Ugyan úgy, ha valaki kis autót akar, vehet Audi a1et meg chevrolet aveot is. A feladatát ellátja mindkettő, a szint mégsem ugyan az. Ennyire egyszerű ez.

  • Bling95

    őstag

    minden azt gondoljuk hogy nemigazán kell több, aztán úgyis kitalálnak valamit. én pl. üdvözlöm a 3D-t is :D

    videóhívásnak meg szerintem több oka is van hogy nem terjedt el, amikor kitalálták ezt az egészet nemvoltak ilyen bitang kijelző mobilok, meg vga kamera elől, drága is volt szóval nem lett belőle semmit. de mostmár akár lehetne létjogosultsága csak kicsit marketingezni kéne

  • kmisi99

    addikt

    Hát igen manapság a komolyabb telóprocik a tömörítetlen full HD-t is viszik!

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Bling95 #3 üzenetére

    A videohívás háttérben maradásának elég prózai okai vannak szerintem: drágább, mint a hanghívás, ráadásul ciki is rosszul kinézni az átlagos webkam minőségű, közeli kis cuccon.

  • molnarpeter

    nagyúr

    Az én telóm csak feleolyan erős, mint egy sulis gép ;] (keleronos oskolai mahina :DDD) Amúgy egyszerű: a férfiaknak főleg egyre jobb és jobb a cél, aztán néha a gyártók túllőnek a célon, de státuszszimbólum is kell... Azért optimus 3d lájk.

  • hakosh

    tag

    Olyat még ember nem látott, hogy túl erős volt egy hardver és nem volt mire használni. Van pár dolog, ami alá kell a vas: link vagy épp a beszédfelismerés. Hardware ügyileg szerintem arra fognak rámenni, hogy egyre több kütyüt ki lehessen váltani egy telefonnal. Szinte adta magát, hogy a mobil legyen a távirányító, de ettől nyilván lesznek sokkal menőbb dolgok is.
    A játékkészítők pedig biztos ki fogják használni, hogy már a TV-re is rá lehet kötni a mobilokat, azaz szempont lesz, hogy FullHD-ben is jól mutasson a játék. Persze ez csak később lehet igaz. Minél több dolgot csinálunk a mobilunkkal, annál fontosabb lesz a biztonság. A nagyobb biztonsághoz pedig több erő kell.

    Nem tartok tőle, hogy egyszer csak a mérnökök bejelentik, hogy "háát agyaltunk sokat, de tényleg nem tudjuk mire lehetne még használni egy mobilt".

  • rii

    nagyúr

    a kínálattal mesterségesen generálják az ál-keresletet.

    ha boltban lehet kapni "okostelefon"-t, akkor sok emberben felmerül, hogy neki okostelefon kell ... és az indok a "mer kell csak és kész"-ben ki is merül

    és mire fogja használni?

    telefonálni (mint egy nokia 3120-on) sms-t írni, mint egy siemens c150-en.

    bámulatos hol tart már a tudomány ... akarom mondani ... a fogyasztói társaladalom :U

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Dany007

    veterán

    válasz hakosh #7 üzenetére

    "Olyat még ember nem látott, hogy túl erős volt egy hardver és nem volt mire használni."

    Ebben én is egyetértek. Pontosan ezért is teszem fel a kérdést. Hiszen tudom, hogy lesz további fejlődés de kérdés pontosan hova is. Ezért vagyok kíváncsi.

    Továbbá amit írsz a kiterjesztett valóság már végülis létezik. Layar böngészőnek hívják. Letölthető iPhone-ra és Androidos telefonra is. [link]

    Szóval én valami áttörésre vagyok kíváncsi :) Az, hogy jobban fognak menni a játékok, meg szebbek lesznek, na az nem áttörés...

    Biztos nem lesz olyan, hogy na bejelentik itt a vége, nem tudunk tovább fejleszteni :D Ez azért vicces lenne.

    @k.:

    Igen, te érzékeltetted a különbséget egy Audi meg egy Aevo között.
    Én viszont olyan különbségeket várnék, mint mondjuk egy Trabant és egy Opel calibra között van. Mindegyik ellátja a feladatát, mindegyik ugyan régi autó a példa kedvéért, de a calibrában már van ABS, kipörgésgátló, légzsák, elektromos ablak stb... Tehát nem csupán extrákban jobb a Trabantnál, hanem olyan funkciókkal amik egy Trabantban is hasznosak lennének, hogy mégjobban ellássa a funkcióját...
    Szóval olyan fejlesztésekre, amikor az egyszínű kijelzőt felváltotta az RGB stb...

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Dany007 #9 üzenetére

    Sorry, én pl. egyáltalán nem éreztem és most sem érzem, hogy hasznos lenne, hogy a telefonomban az egyszínű kijelzőt felváltotta a színes :D Az egyszínűvel pont ugyanúgy tudtam telefonálni, zéró különbség.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Szten Márs #10 üzenetére

    a színes kijelzőnek én speciel annyi hasznát veszem, hogy kiraktam háttérnek magunkat, barátnőmmel... csak szebb, mint egy mono/kisfelbontású kijelzőn :) egyébként az l700-asom mire is használom? telefonálni és időnként sms-t írni... emellett számomra a határidőnapló, számológép hasznos benne és az mp3 lejátszó... időnként pedig az, hogy doc/xls/pdf fájlokkal is megbirkózik... szerintem sokan még ennyit sem használnak ki az okostelefonjukból sem... épp ezért veszek ritkán telefont, mert az alapfunkciók miatt tartom és csak akkor zárkózok fel a kor fejlettségi szintjéhez, ha az előző telefon bekrepál és nem nagy összegért kapok új telefont, aminek esetleg több a funkciója...

    egyébként a gui az, amivel pusztítani lehet az erőforrásokat... sokan nézni szoktak nálam, hogy a win7-et kb win95/98 stílusú minimáldizájnnal használom... számomra átlátható/megszokott és a sok áttűnés/átfedés/árnyékolás/aero/atomvillanás/istenharagja nálam nem növeli a felhasználói élményt... gondoljon bele mindenki most, hogy egy win95-nek milyen hw kellett, aztán mondjuk a vistának milyen kell... és lényegében oprendszerről beszélünk, aminél szerintem nem a csicsa a fontos, mert alapjáraton nem azt bámulja az ember, hanem játszik/programokat használ/netezik/filmeket néz rajta

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Dany007

    veterán

    válasz Szten Márs #10 üzenetére

    Tévedsz : ) Nem írtam, hogy hasznos, csupán azt, hogy elég nagy változás volt az egyszínűhöz képest.

    Amúgy pontosan ez a legnagyobb gond az egész kérdéskörrel.
    Hiszen valójában egy Ericsson GH688-as is tökéletesen megfelel ellátni azt a feladatot amit egy telefonnak el kell látnia. Lehet vele hívni és hívást fogadni, sms-t küldeni és fogadni. 3 soros kijelzője erre bőven elég.
    Tehát alapvetően, mint telefon egy ilyen őskori lelet is bőven lefedi a telefonálással kapcsolatos szükségleteket. Ehhez - mármint a telefonáláshoz - az összes többi plusz képesség fölösleges ebből a nézőpontból. Még az akksija is bírta ~ 1 héten keresztül. Persze picit nehezebb volt, mint a mostaniak.

    Viszont ma - sajnos vagy sem - de az a helyzet - ahogy próbáltam is érzékeltetni -, hogy egy mai telefonban a telefonálás már a lehető legkisebb jelentőségű.
    Nekem ugyan nem, de a tapasztalatok szerint a felhasználóknak igencsak szükségük van iwiw, facebook és hasonló alkalmazásokra :) Meg az ezt kiszolgáló környezetre.

    Az iPad-es vitáknál is mindig hozom a szükségesség érvét, miszerint minimális az az emberi réteg, akiknek tényleg arra van szükségük stb... De voltaképp semmire nem megyek vele, mert mindig akadnak páran akik szépen elmagyarázzák, hogy mért is van erre szüksége szinte mindenkinek. A másik meg, hogy ma már nem a szükség alapján vásárolnak az emberek, hanem inkább a trendek alapján. Vagy úgy is lehetséges, hogy a trend csinálja a szükséget. Trend, hogy ma mindenki mindig elérhető akar lenni a neten (facebook, email stb) és ebből szépen kialakult egy szükség ilyen és olyan indokokkal. És csak egy kis részük az akiknek tényleg szükséges ez.

    Tehát a színes kijelző csak egy példa volt a fejlődésre, az ugrásra, nem arra, hogy mennyire hasznos. :)

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Dany007 #12 üzenetére

    "Tévedsz : ) Nem írtam, hogy hasznos, csupán azt, hogy elég nagy változás volt az egyszínűhöz képest."

    "Tehát nem csupán extrákban jobb a Trabantnál, hanem olyan funkciókkal amik egy Trabantban is hasznosak lennének, hogy mégjobban ellássa a funkcióját...
    Szóval olyan fejlesztésekre, amikor az egyszínű kijelzőt felváltotta az RGB stb..."

    ;)

    Egyébként részemről a telefont telefonálásra használom. Néha - igen ritkán - sms küldésre. Semmi másra. Épp ezért sem igényem, sem indíttatásom extra funkciókban bővelkedő készülékek beszerzésére, sőt, arra sem, hogy utánanézzek, mit is tudnak manapság a mobilok. Tulajdonképpen azzal sem vagyok tisztában igazán, hogy mi a fene az az okostelefon... a név alapján arra tippelnék, hogy ha még lenne Legyen Ön is milliomos játék, akkor ezek a készülékek segítség nélkül eljutnának legalább a 800ezres kérdésig... esetleg vetélkedhetnek az intelligens mosóporokkal, ki tudja.... szóval érdemben nem tudok hozzászólni a témához :) Biztos van, akinek tényleg igénye, hogy tudjanak ezer dolgot.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Szten Márs #13 üzenetére

    Omg. Azt hittem a bejegyzésre gondolsz.
    Itt is inkább az ugrás szintjére gondoltam. Bár lehetne mondani, hogy a színes kijelző egy multimédiás telefonban nélkülözhetetlen. Elvégre képek megjelenése mégiscsak jobb színesben. Ahogy a fényképezésnél is a fekete-fehér-et felváltotta a színes.
    Mind1, ezek szerint tényleg félreérthetően írtam. Pusztán az ugrás mértékére céloztam ezzel.

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Dany007 #14 üzenetére

    Teljesen off, csupán egy apró kiegészítés, ami a hobbifotós énemet birizgálja: a fényképezésnél nem váltotta fel a színes a fekete-fehéret, hanem kiegészítette. Egymás mellett létezik a kettő, és egyik sem jobb a másiknál, hanem másra való, máshol jó. Amúgy értem mire gondolsz :K

  • Dany007

    veterán

    válasz Szten Márs #15 üzenetére

    Igen, direkt mondtam a fotózást. Mondhattam volna a színes tévét is példának.
    Amúgy szerintem a fényképezés alapvető lényege az lenne / az volt, hogy megörökítsen bizonyos helyzeteket, embereket, témákat az utókor számára. Aztán ebből fejlődött ki egy művészeti ág. Ami művész szintjére emelte a fotózást.
    Viszont az, hogy a fekete-fehérből színesbe ment át a fotózás az kiteljesítette ezt az alapvető célt, hiszen színesben egy fénykép sokkal élethűbben tudja visszaadni azt a pillanatot amit az illető meg akart örökíteni. Tehát így jobban megközelíti az elsődleges célját. Az meg már más dolog, hogy a fotóművészet szempontjából még mindig igen jelentősek a fekete fehér képek.

    Amúgy én mindig szerettem a sci-fi-t. Talán ezért is érdekesek számomra az új technológiák a telefonokban. Valójában iPhone-t anno én tényleg csak azért vettem, mert tetszett az érintőkijelző és olyan futurisztikus érzés volt. Lényegében azt is csak telefonálni, sms-re meg fényképezésre használtam. Mióta tönkretettem egy smasung ~ 5 ezer forintos telefonom van és tökéletesen elvagyok ezzel is :)

  • sbazsi

    veterán

    Hova fejlődik? Kis fantázia kellhet, és akár a gépet is felválthatja.
    Írtad a mini projektort. Ez lenne a kijelző. Ott az asztalra vetített billentyűzet.
    Amíg ezeket nem fejlesztik ki teljesen használható mértékig, addig meg adott a dokkoló, amit a motorola most mutatott be.
    De mini projektor helyett már sok kütyü most is ráköthető a tv-re.

    És így már el tudom képzelni, hogy kiváltja a képszerkesztő/irodai csomagot is.

    Egyébként nem biztos, hogy a trabant-opel páros megállná a helyet, mert alapvető funkciókban mindkettő ugyanarra való. Helyváltoztatásra.
    Márpedig egy okostelefon nem csak telefonálásra való, hanem sokminden másra.
    Inkább egy auto (lehet trabi is :) vs lakóauto párosítást szerencsésebbnek tartanék. ;]

    Gondolj bele. 20 évvel ezelőtt azt sem tudtuk, hogy mi az, hogy mobil, vagy akár internet. Ma melyik nélkül lennél meg egy hétig? Nem pihenésképp, és nem nyugalomból.
    Akkor még az is futurisztikusan hangzott, hogy a buszról felhívsz valakit.

    Most meg állsz a boltban, és azon töprengsz, hogy megvegyél-e egy fényképezőt/egeret.
    Előkapod a telefonod, és megnézed, hogy máshol mennyi: arukereso.hu progi. (Nyilván ha vásárlási szándékkal mész, akkor tudod, hogy mit, és hol szeretnél megvenni, de én vettem már egy barátomnak úgy fényépezőt, hogy tudtam, hogy keres és megláttam egyet 25k-ért, ami nekem gyanusan olcsó volt. arukereso.hu, és mindenhol 45 felett volt. Vagy láttam egeret 15-ért, máshol 8-9 volt.)

    Szállást foglalni, pizzát rendelni, már ma is pár kattintás a "telefonon"

    Jön az NFC chip. Ezzel helyettesítheti a bankkártyát. Meg a sok Törzsvásárlói/kedvezmény kártyát. Amiből nekem személy szerint kicsit elegem van.

    Távirányító helyett telefon. Igencsak jó ötlet. Szép lassan kinyírja a Logitech Harmony családot? A hálózati lejátszókat már ma is lehet vezérelni, meg a gépet is.
    Aztán jön a riasztók és kamerák elérése telefonon. Betörnek, telefon riaszt, és a telefonnal be tudsz nézni a lakásba, és látod, hogy egy egér mászik a cipőd mellett.
    Majd a kocsikba beraknak egy motormelegítőt, és telefonról be tudod kapcsolni. Vagy legyen kocsiba riasztótávirányító-slusszkulcs páros. Zsebben a telefon, beülsz, és nyomod a start gombot. Esetleg újlenyomatolvasóval megspékelve, csak a biztonság kedvéért.
    Szállodákban olvastam, hogy vannak ilyen irányú fejlesztések.
    Vagy az otthoni nas-on tárolt fényképek-videok-zenék-dokumentumok távoli elérése bárhonnan.

    Tesztelik az RFID-s fizetést, vagyis minden termékre raknak egy ilyen chipet.
    Otthon beteszel a hűtőbe, és a kamrába egy olvasót, és amikor raknád be a bevásárlókocsidba a kukoricát, a telefon kijelzi, hogy 6 doboz van otthon, biztos akarod?
    Nyáron 20 percel azelőtt, hogy hazaérnél, bekapcsolod a klímát. Vagy télen feltekered a fűtést, hogy ne menjen egész nap.
    Olvastam, hogy valaki megcsinálta a telefonjára a progit, ami GPS alapon kinyitja a garázst, ha megközelíti.

    Nyilván ezen gondolatok egy része nem fog megvalósulni/hülyeség/lehetetlen.
    Kb mint ahogy a buszon történő telefonálásról gondoltuk mondjuk 20 éve.

  • Dany007

    veterán

    válasz sbazsi #17 üzenetére

    Hehe, ez mind jó ötlet. Jórésze már most valóság.
    Kettő gond van velük. Az egyik, hogy sok általad felsorolt ötlethez kell egy 2.-3. eszköz.
    A klíma és egyéb lakásvezérlés is egy nagyon jó dolog, létezik is. Lakásautomatizálásnak nevezik. Kb millió körüli áron. Motorizálnak mindent a lakásodban, rákötik egy központi PC-re és igen, akár telefonról is vezérelhető :) Szóval jó sokminden kell hozzá, nem kizárólag a telefon adja az újítást.
    A másik, hogy ez már mind ma is megvalósítható a mai piacon kapható alkatrészekből, eszközökből, telefonokból. Én ennél kicsit távolabbi jövőre gondoltam :)

    Szóval igen, 20 évvel ezelőtt egy iPhone-ra ránézve biztos azt gondoltam volna, hogy valami földönkívüli ketyere :D És pontosan ez a kérdés, mire számíthatunk 20 év múlva?
    Mert 20 éve még tényleg ritka volt a mobiltelefon, legtöbb ember azt se tudta mi az. Ma meg már a 8-10 éves gyerekeknek is van.
    Ez bizony elég nagy méretű ugrás! :) Na ilyesmire lennék én kíváncsi a következő 20 évre? Az vajon mi lesz?

    Elképzelhető, hogy mindent kivált majd egy okostelefon. Kezdve a számítógépeken át a tabletekig mindent.
    Más téma, de személy szerint nekem ez annyira nem tetszik. Elvégre, ahogy felsoroltad a millió felhasználási területet - nekem úgy tűnik ha véletlenül elveszted a telefont vagy ellopják akkor voltaképp ellopták az életedet :D Kis túlzással persze.

  • sbazsi

    veterán

    válasz Dany007 #18 üzenetére

    igen, sok fejlesztés kell hozzá, nem csak a telefon oldalon, ez tény. mint amennyire drága volt 20 éve egy mobil, kb olyan drága ma a "túloldali" hardver.
    mondjuk úgy, hogy ma irreálisan drága az intelligens otthon. ennek pont az lenne a célja, hogy spórolsz vele. de jelenleg az van, hogy kb többe kerül az egész felára, mint amennyit a termék élettartama alatt spórolsz rajta.
    de a kérdés az volt, hogy mi a mobilozás jövője. ez is. igaz, valamelyest a jelene is, de csak nagyon kevesek számára. mint ahogy 10 éve így volt a netezés/levelezés is mobilon.

    Egyébként 20 éve a telefonok egyre kisebbek lettek. most meg egyre nagyobbak. 3,7->4->4,5" kijelző.
    Valszeg a mini projektorokkal ez megint megfordul.

    Ha rendesen megy majd a hangfelismerés, akkor megint sokminden megváltozik. Úgy értem, ha tényleg sok nyelven, mindenféle akcentussal működik rendesen. És a felolvasás is emberszerű lesz.
    Kb elő sem kell kapni, csak mondod, hogy kit szeretnél felhívni, és hívja. Jön egy leveled, kérésre felolvassa.
    Keresés, hírek olvasása, sztm mind menni fog.

    nekem úgy tűnik ha véletlenül elveszted a telefont vagy ellopják akkor voltaképp ellopták az életedet
    Ajánlom a filofax c filmet. Mondhatnánk, hogy semmi sem változik ;]

  • joey04

    titán

    Nem olvastam végig a kommenteket (meg a postot is csak átfutottam, nagyon sok az MWC-s anyag MA-n :) ), de a válasz röviden: Motorola Atrix. ha utánaolvasol, megérted. És akkor rögtön előjön, hogy bizony ez is bőven kelleni fog. persze az Atrix csak az első fecske, és csak éppen egy homályos jövőképet mutat, de egyértelműen ez az irány. és jó is ez. Pár komment, amikkel teljesen egyetértek:

    [link] [link]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz rii #8 üzenetére

    szinte a legkevésbé fontos funkció számomra a hívás és az sms egy mobiltelefonban. Olvastam itt is, hogy de hát ez egy telefon. Az, csak maga a szó jelentése már átalakult.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • rii

    nagyúr

    válasz joey04 #21 üzenetére

    te egy külön célcsoport vagy - a szó pozitív értelmében - én azokról beszélek akik oknélkül, a reklámok hatására veszik meg.

    és a "telefon" szó jelentése nem fog megváltozni :) nekem ezt ne akarja senkise bemagyarázni. :)

    a mai készülékek 5% telefon 20% adatkommunkáció (wap, irda, bluetooth 3g, ...), 30% applikáció 20% game 5% SMS/MMS, 20% netezés

    nem a szó jelentése lett más, hanem a szó mögött levő tartalom.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • joey04

    titán

    válasz rii #22 üzenetére

    Akkor úgy mondom: ezek nem telefonok. :)
    Helytelenül hívjuk őket annak.
    de pl egy kimutatás szerint az oksotelefon tulajok átlagosan naponta legalább 20 percet neteznek a készüléken (iPhone 31 perc)

    aztán:

    A legtöbben alkalmazásokat, azon belül játékokat töltenek le készülékükre. Az iPhone használók 96 százaléka tölt le alkalmazásokat.

    Az okostelefonokat használók körében intenzív az emailhasználat is. A naponta elküldött emailek számában a céges ügyfelek járnak élen (átlagosan kilenc-tíz levél), de az egyéni ügyfelek is rendszeresen használják mobiljuknak ezt a funkcióját (naponta ötször-hatszor). A csúcsot a céges iPhone-ok tartják napi 10-11 elküldött emaillel.

    Az összes megkérdezett 69 százaléka szinkronizálja készülékét számítógéppel, az iPhone használók esetén ez az arány lényegesen magasabb, 86 százalékos.

    Ez csak azért lényeges, hogy azért szerencsére (szerintem szerencsére) elég kevesen (vagy legalábbis egyre kevesebben) vannak azok, akik úgy veszik meg, hogy nincs rá szükségük. Azt nem mondom, hogy nem a reklámok hatására, hiszen ha szigorúan nézem, én is annak hatására vettem, de gondolom te az előbbi esetre (fölösleges vétel) gondoltál, főleg a 8. hsz alapján. :)

    szerk.: én pl 90%-ban már telefonról nézem a mailjeimet, twittert meg kb 99%-ban csak telefonon. fb-n szintén olyan legalább 80% mobilos belépés. Netezni meg majdnem annyit, mint PC-n.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • k.

    őstag

    válasz joey04 #23 üzenetére

    Nagyon érdekes az is, hogy ha valaki iphonet vesz, mert az menő, aztán elmagyarázza neki valaki, hogy mire jó, és elkezdi használni. Pl a matektanárom nemsokára lehet vesz egy szifont-csak egy 2G-t- de nagyon tetszik neki, hogy mi mindent lehet vele csinálni. És életében nem használt semmi ilyesmit, de most hogy tudja, hogy mennyire jók ezek, lehet elkezdi.

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #20 üzenetére

    Na, megnéztem, tényleg nem rossz, de.
    Nem teljesen erre gondoltam. Valamelyik hsz-ben leírtam, mert már többen is összekeverték.

    Szóval tényleg nem rossz és azt már értem hol lesz kihasználva az a bivaly erős hardver. Egyszerű, szép lassan az okostelefon majd felváltja a laptopokat. Legalábbis teljesítményben és tudásban utolérheti. Dockolva egy laptopra pedig teljes értékű számítógép válik belőle.

    Ja, amit furcsállok, hogy ha már ekkora hardver akkor mér csak 720p-s videókat vesz fel? =/
    És kiírják, hogy full HD 720p... Ez inkább a HD almost ... akarom mondani HD ready kategória lenne :)

    Na, de a lényeg amiért odaírtam azt a "de" szócskát az az, hogy hol itt az új technológia? Hol a technológiai áttörés?
    Mert okés, hogy mocskosul kihasználja azt az erős hardvert, de ez még nem áttörés, csupán kihasználják végre a kézenfekvő lehetőségeket. Ötletesen, innovatívan.

    Szóval én olyan jövőbeli dolgokra gondolok, mint a holografikus kivetítés, vagy a gondolatvezérlés vagy valami hasonló extrém elképzelés, ami ma még leginkább scifi, de van halvány esély a megvalósításra... Szóval kicsit nagyobb távlatokra vagyok kíváncsi.

  • k.

    őstag

    válasz Dany007 #25 üzenetére

    Ott az áttörés, hogyha fogom a cif kamerámat, és szoftveresen kihúzom fullhdra, az is fullhd. A minőség nem mindegy, ott pedig mennek előre.

  • joey04

    titán

    válasz Dany007 #25 üzenetére

    A megjelenésekor 720p-s videókat fog tudni felvenni, de elméletileg lesz hozzá frissítés ([link]), és akkor tudni fogja a fullhd-t. Amit el is lehet várni, mert az LG Optimus 2x-ben is ez a hw van, és az tudja.

    A nagy áttörés nem tudom mi lehetne, most ez a 3D mánia van, de én azt még moziban sem igazán tudom értékelni, nem még telefonban.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz ArSeTh #28 üzenetére

    A dualcore is segít az üzemidő kinyújtásán. persze az akksival is kéne valamit kezdeni, valami alakul is

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • ArSeTh

    csendes tag

    válasz joey04 #29 üzenetére

    Remelem sikerul, illetve aztis hogy nem csak apple szabadalom lesz belole :)

  • Dany007

    veterán

    Eszembe jutott valami. :)
    A kijelző méret. Voltaképp az egyetlen érdemi különbség a (szórakozásra használt) tablet és a telefon között. Hiszen hardveresen és szoftveresen is igen hasonlóak egymáshoz.
    Egy sima telefon nagy hátránya a kijelző mérete.
    De ugye senkinek nem esik jól egy mondjuk ~ 10,1 colos kijelzővel ellátott mobilt cipelni.

    Már az e-inkes megoldások megjelenésekkor lehetett számítani rá, hogy egyszer majd eljön a kihúzható / feltekercselhető kijelzők kora.
    Na, valami hasonló megoldást alkalmazó concept telefont találtam : [link]

    Szerintem mocskosul jól néz ki. Igaz lehetne kevésbé keskeny, de itt most leginkább az ötleten van a hangsúly.
    Egy sima méretű telefon, aminek az oldalából egy szép nagy érintő(!)kijelző húzható elő!
    Így meg van oldva a mobilitás és a nagy kijelző lehetősége egyben!
    Szerintem ez lesz a következő nagy áttörés a telefoniparban.
    Hiszen ha ezt bevezetik akkor gyakorlatilag a - nem munkára szánt - tabletek értelmüket vesztik. Gondolok itt iPad, galaxy tab és megannyi hasonmásra.
    Hiszen ezektől hardveresen már ma sem különböznek jelentősen a telefonok. Lásd Optimus x2. Szoftveresen meg végképp nem, hiszen egyik platform w7, másik Android, harmadik meg iOS. A symbiant meg leginkább már bele se veszem a sorba. Szvsz hamarosan el fog tűnni, de ez tényleg csak szvsz.
    Innentől kezdve pedig egy ilyen kihúzható kijelzős telefon gyakorlatilag semmi (érdemiben) nem különbözik egy mostani tablettől. Persze gondolom a tablet ágazat is fejlődni fog, meglátjuk hová.

    Továbbá költői kérdés:

    Mért nem valósul meg semmi ezekből a concept képekből? Rákerestem a google-ben, kismillió brutálszép mobiltelefont látni, amiből semmi valós nem született... =/

  • feka007

    nagyúr

    Mobil projector? Nem hiszem, hogy normál méretben meg lehetne oldani. Akkor már lehetne benne imbuszkulcs-készlet, meg 4 bar-os biciklipumpa is..

Új hozzászólás Aktív témák