Új hozzászólás Aktív témák

  • Interrupt

    csendes tag

    válasz bambano #4 üzenetére

    Nem értek veled egyet!

    Én is a 90-es évek zenéin nőttem fel.
    A 90-es évek elején a dancefloor és a rave hódított.
    Emlékszem arra az időszakra, amikor a Thunderdome sorozat részeit vásárolgattam, hónapról-hónapra várva a következő részek megjelenéseit. Igénytelen HC (techno) volt ez, lázadásom formázta meg. Később a psy,goa,trance,techno,progressive house,breakbeat stílusok között lavíroztam éveket. 6 éve pedig a dnb az, ami feldob.
    Az általad felsorolt 60-70-es években fénykorát élt, elektronikus zenei guruk az akkori "technológiáknak" (itt most főképp az akkor használt hangszerekre gondolok) megfelelő hangzásvilágot produkálták. Azonban a hangszerek fejlődése - szerencsére - nem állt meg. (A hangszerek fejlődése mellett fontos szerepet tölt be a számítógép is, egyre fontosabb szerepet kapnak a "virtuális" hangszerek, szoftverek...) A hangszerek fejlődésével átalakultak kissé a "ritmusképletek", változott a hangzás, egyre jobban kezdett elkülönülni a populáris az elvont gépzenétől.
    Gondolom ez az "új" hangzás téged már nem hoz lázba. Ezzel semmi gond nincs.
    Neked a "Kraftwerk" az igényes zene, nekem meg mondjuk "Technicolour" zenéje.
    Azt hiszem pár ponton erősen fogalmaztál, mert a kolléga által linkelt zenék között vannak korszakalkotó szerzemények. Itt most ugye lehetne beszélni Sasha munkásságáról vagy Hybridről, esetleg a Way out West-ről, de LTJ Bukem-ről is, aki a dnb egyik építő atyja. (Igaz ezek nagyon nincsenek a listában) :)
    Neked csupán szemét az, ami a 90-es években íródott, másnak viszont nem biztos.
    Általánosítassz úgy, hogy valószínüleg nem is ismered igazán azt, amit épp leszólsz.
    Úgy hiszem "kissé" te is el vagy tévedve...

    Egyébként a lista jó lett, nagyon sokat dolgozhattál rajt...
    Köszönjük!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák