Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Interrupt #65 üzenetére

    "A 90-es évek elején a dancefloor és a rave hódított.": sokkal kevesebb kritikát kapott volna, ha ő is jobban specifikálja, hogy miről beszél.

    Például a Hold sötét oldala 13 évig volt a Billboard magazin lemezeladási listáján. Utána kiesett, de pár hét múlva megint visszament vagy 7 évre. Ezalatt a 20 év alatt a zenei stílusok, a zenegépek meg mindenki átalakult, de ezt a lemezt akkor is és azóta is mindenki szereti. Ez tehát értékes, a lefolyóban két hét után eltűnő műanyag sztárok meg nem azok. A lemez jól példázza azt is, hogy nem a szintetizátoron múlik, hogy milyen zene készül.

    A kolléga által linkelt zenék milyen korszakot alkotnak meg? a puffogó ritmustalan szintidob korszakát? Egy csomó "sztárt" tudnék mondani, akikre passzol a korszakalkotó kifejezés, csak éppen pejoratívan, pl. Kiszel Tüncike...

    "Általánosítassz úgy, hogy valószínüleg nem is ismered igazán azt, amit épp leszólsz.": ne álmodozz, a cikk tele volt linkekkel, egy csomót meghallgattam belőle. ja, és majd ha végigolvasod a hsz-eket, rájössz, hogy milyen más baj is van ezzel a cikkel.

    na megyek, hallgatok egy kis húsnevűt, mert kell az agyradír ennyi hulladék után.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • orbano

    félisten

    válasz Interrupt #65 üzenetére

    Na ezt a technicolourt meghallgatom majd otthon rendes hifin, összehasonlítom a Kraftwerkkel szigorúan igényesség szempontjából (Kraftwerket egyébként nem szeretem, nem az én világom), de ha elbukik, jajj neked, nagyon nagy fikát kapsz :))

    Mondjuk nem értem egy ilyen zenét miért nem lehet hangszerekkel előadni. Nagyon hasonlít pár jazz próbálkozásra, csak épp hiányoznak az igazi hangok. Ezért szeretem például Floexet (2. track a listán zseniális)(bambano figyelmébe ajánlom, hogy lássa, vannak azért igényes dolgok is a műfajban).

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák