Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz csƵ #32 üzenetére

    szerintem ha elkezdenénk körbenézni, nagyszüleink között sok embert találnánk, akinek a 8 általános se volt meg :U ...közben meg tudnék én is olyan példákat, hogy hiába van valakinek érettségije, 35 körüli fejjel érzelmileg egy 10éves szintjét se üti meg...

    alaposan meg kellene figyelni egy család hétköznapjait, hogy ki lehessen jelenteni, hogy alkalmasak-e a gyereknevelésre... az, hogy utcán/boltban lát az ember egy gyerekével üvöltöző anyukát, nem jelent még semmit... nem szép jelenet, de azt is hozzá kellene nézni, hogy mi van még a háttérben és ezen kívül a nap maradék 1439,5 percében hogy viselkedik vele, amikor nem látja senki... (nem egy sétagalopp a gyerekvállalás/gyereknevelés: az aki nincs benne, az ne is alkosson ilyen határozott véleményt, mert lövése sincs az egészről... simán lehet akár gyerekét egyedül nevelő anyuka, vagy olyan akinek a férje abszolút nem vesz részt az egészben és akkor rá hárul minden: gyerek ellátása, játék vele, főzés, takarítás, vásárlás, stb... plusz ehhez szépen hozzájön a kimerültség, mert egész napot felölel, ha helyt akar állni... nem az, hogy letudja a 8órás műszakot, majd jön a lazítás: nincs lazítás... ilyen állapotban meg érthető, ha idegileg már olyan állapotban van, hogy felemeli a hangját... és még ez a legjobb eset, ha csak ennyi történik)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #32 üzenetére

    "Ez kérlek szépen millióból az 1."

    Le sem tudnám tagadni, mert több topicban is ott van a nevem alatt leírva, hogy régebben hasonlóan gondolkodtam én is. Az is én voltam, vállalom. Nem véletlen, Északkelet-Magyarországon nőttem fel, jártam iskolába, és még annál is északkeletebbi faluba nősültem, oda járok haza a mai napig a szülőkhöz.

    Sajnos/szerencsére a valóság sokkal-sokkal összetettebb, mint kijelenteni hogy millióbólegy, és jó esetben erre rá is jön az ember idővel, miután már elég butaság mellett kardoskodott (mert a tények nélküli vagdalkozást nem nevezném érvelésnek).

    (#34) mephi666 ++

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • mephi666

    nagyúr

    válasz csƵ #37 üzenetére

    nem azt mondom, hogy lényegtelen az oktatás, csak azt, hogy az iskolázatlanság nem feltétlenül jelenti azt, hogy valaki sz@r ember, vagy nem tud normálisan felnevelni 1-2-6-7 gyereket (még szüleim is 7-en voltak testvérek, mamámnak meg talán 8 általánosa se volt)

    #41: nem azt mondtam, hogy most nincs meg a 8 általános, mert az már kötelező, csak arra mutattam, hogy anno sok esetben nem volt meg ez sem, mégis normális nevelést kapott az ember... 8 általános már minimum, de adódhat simán olyan élethelyzet, hogy nem tanul tovább az ember, mégsem válik belőle rossz ember... (közeli példa egyik exem, akinek pl 8 általánosa volt: kiskorában baleset érte, ami után a matekhoz meg számolós tárgyakhoz abszolút lövése nem volt, így esélytelen lett volna érettségire... élet egyik területén ott volt ez a hátránya, másik oldalon pedig emberileg semmi panasz nem lehetett rá... azóta van férje, 2 gyereke, nem láttam már vagy 10 éve, de biztos vagyok benne, hogy helyt áll :K ez 1 eset a közelből, lehet 1000 hasonló)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • pilóta

    nagyúr

    válasz csƵ #41 üzenetére

    Nemtudom, mej el afrikába vagy amazóniába, százezrével találni az ilyeneket.
    Kicsit túlértékeled szerintem az iskolai végzettséget. Van itt az utcánkban egy nőgyógyász professzor, annál prosztóbb, bunkóbb alakot még életemben nem láttam, pedig tuti megvan a 8 általánosa. Én nem engedném gyerek közelébe, de még emberek közelébe sem...
    Szóval az általános iskolai végzettség, azon kívül, hogy van lexikális tudása vagy sem, semmi mást nem jelent. Ha első két osztályban megtanult olvasni, akkor kb. bármilyen tudáshoz hozzájut, amihez egy 8-at végzett, ha akar, szóval...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #45 üzenetére

    "Köszi, az én világnézetemmel nem éheznének milliárdok, és nem haldokolna a természet." Thanos is ezt mondta :)

    "Ja és továbbra is a kedvencem a "van egy ismerősöm" érvek." Na várj. Itt többen kategorikusan kijelentették, hogy 8 általános nélkül kötelező sterilizálás, meg nem lehet jó ember stb.

    Erre hoztam példát, hogy ja, de, van olyan aki mégis jó ember. Én pont nem általánosítottam, hanem az általánosítást próbálom cáfolni.

    Hogy minden esetben törekedni kellene-e hogy meglegyen legalább a 8 általános? Igen, egyetértek. Hogy aki végigdolgozta az életét gyerekkorától kezdve, hogy eltartsa a családját, majd 40 évesen azt mondja, hogy ő már nem ül vissza az iskolapadba? Kár érte, sőt, kimondom (mert neki is kimondtuk a szemébe: szégyen) de valahol érthető - persze nem követendő.

    (#46) pulutodurumo "A nyolc általános kell. Pont." Ja, hát ilyen elsöprő érveléssel hova vitatkozzak? ;] (Még ha elvárható is, ahogy írtam)

    "Ezek a gyerekek nem sérültek szellemileg, csak nem tudnak tanulni, viselkedni, mert az iskolázatlan szüleik annyit nem tudnak nekik átadni, hogy alapvető normák vannak, amik szerint működik az élet, a társadalom."

    Leírtam, É-K-Magyarországról származom. Mégis azt mondom (több pedagógussal a családban, van aki 40 éve tanít, Borsodban, Hevesben és Budapesten is), hogy a következő mondat a jelen világra leképezve ugyanúgy értelmes marad (csak előítéletek nélkül...), és (sajnos) szinte semmivel nem lesz kevesebb gyerekek érintett, mondanivalóját tekintve, mint a tiedben:

    ""Ezek a gyerekek nem sérültek szellemileg, csak nem tudnak tanulni, viselkedni, mert az iskolázatlan szüleik annyit nem tudnak nekik átadni, hogy alapvető normák vannak, amik szerint működik az élet, a társadalom."

    Csak ugye az orvoscsemete nem hhh :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz csƵ #48 üzenetére

    Rá kell hagyni, egy ilyen megmondóemberrel nincs értelme vitába szállni! Láthatod mennyire magas lóról (ki)oktat másokat (#50-ben is kapálózik), úgy gondolja, hogy ő erkölcsileg mindenki felett (is) áll. Ha te írsz valamit, ami nem egyezik az ő világszemléletével, az általánosítás, de amit ő egyetlen személyes (kérdéses, hogy egyáltalán valós-e) tapasztalatára építkezve levon, az az egyetlen igazság. Rengeteg fórumon előfordul ilyen szentéletű hős erkölcslovag, itt Phn ő az egyik ilyen.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • Chaser

    titán

    válasz csƵ #94 üzenetére

    Egyreszt van elottuk egy rossz pelda, vilagkep, masreszt sajnos a tobbseguk ertelmi szintje alacsony, ha lenne is mogottuk megfelelonhatter, akkor sem sokra jutnanak az eletben, persze kivetelek vannak

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #97 üzenetére

    Az van, hogy nemcsak tényszerűen, de még példákkal sem tudok ellentmondani neked, ez már a vég :D Távolabbi idősebb ismerős fogadott örökbe egy romagyereket, babakorában. Most huszonpár éves korára nagyjából kikupálódott, tán egy főiskolát is elvégez a végén. De ráment a házasságuk és kb. az idegrendszerük, hasonló gyerekkora volt, mint amit te is írsz.

    Viszont, itt a fő probléma az volt a háttérben, hogy sokáig nem mondták el neki, hogy örökbefogadták (annyira sajátként próbálták nevelni), pedig elég hamar khmm, ránézésre is nyilvánvalóvá vált a dolog. Ellenben agyon volt kényeztetve a gyerek, a saját lelkiismeretfurdalásukat elkendőzendő.

    Nagyon remélem, hogy rosszul gondolom, mit akarsz sugallni a példáddal...

    Harmincas vagyok, a teljes ismeretségi körömben beütött a bababumm, voltam vagy 15 babanézőben már az elmúlt években, nekem is van gyerekem. Minden gyerek más és más. Egy családon belül is születhet két szögesen ellentétes nevelést igénylő gyerek. Az örökbefogadottakról nem is beszélve, de onnantól hogy tudjuk, mivel van dolgunk, nagyon nagy részben a szülőn múlik.

    Mivel jelen állapot szerint értelmes és egészséges a gyerekem, és tudtommal az anyja és én is azok vagyunk, saját kudarcunkként élném meg, ha a gyermekem (nem 1-1 alkalommal, én is csináltam mindet a felsoroltak közül) rendszeresen elszökne, lopna, otthagyná az iskolát stb. (erre már utaltam az #50-ben)

    Erre írtam korábban, hogy nem dobott mindenkinek azonos nehézségi szintet az élet, de nagyon rossz kifogás, (ha amúgy nincs testi/értelmi problémája a gyereknek) hogy azért alakult így az élete, mert roma, vagy akár csak azért mert örökbe lett fogadva.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Chaser

    titán

    válasz csƵ #97 üzenetére

    ilyenről én is tudok, rámentek a "szülők" is, pont ezt mondtam, sajnos többségüknek a háttér sem jelent érdemit, lehet rasszistázni, nagyon nem vagyok az, de sztem a sok családon belüli gyerkőc-gyártás megtette már a hatását is extraként náluk
    és viselkedés, egy ideje a nagy faluban élek, amit le tdnak művelni nyilvános helyeken az szégyen, nem mintha a kedves "magyarok" nem tudnának csodákat, tegnap jól szituáltnak tűnő házaspárt majdnem öszecsomagoltam ( : szólok a nőnek ne engedje póráz nélkül közelebb a kutyáját a miénkhez, az kb 30kg-s, a miénk 5...de mintha nem is hallaná, mondom még egy lépés és fejbe rúgom a kutyáját, se szájkosár, se póráz, vigye innen, azt mondja hülye vén f@sz - idősebb volt legalább 5 évvel nálam ( : -, közben megjelent a férje?, az meg h a kuvaanyámat' :d gondolom nem számítottak rá h utánuk megyek, végén megtalálta a helyét mindkettő, szóval jó lenne a kutya jogsi - is -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Vladi

    nagyúr

    válasz csƵ #101 üzenetére

    Ez egyértelműen a kiereksztő többség hibája. Ez ellen nem tudnánk valahogy tenni? :F

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • samujózsi

    tag

    válasz csƵ #107 üzenetére

    :U

    [ Szerkesztve ]

    Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

  • updog

    senior tag

    válasz csƵ #107 üzenetére

    "A túlnyomó többség által tapasztalt tény pedig pont nem ez."

    Na várj, ebben a threadben nagyjából 3-4 ember vitatkozik** mindkét oldalról. Mit értesz többség alatt?

    Másrészt, most akkor a tapasztalatok mégis tények? Akkor nekem is igazam van?

    **vagy megegyezhetünk abban, hogy tények amúgy egyik oldalról sem hangzottak el (tudod, számok, források, stb), és ez nem vita, csak oda-vissza vagdalkozás, mint a fórumon általában ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák