Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Jhonny06 #6 üzenetére

    "Amúgy pedig minden idiótának lehet gyereke, aki képes szülni."

    nem a szülés az igazi probléma, mert nem hagyják bent a gyereket: valahogy kijön, vagy "kiszedik"... inkább a teherbeeséssel szokott probléma lenni... meg azzal, hogy komplikációk nélkül végigmenjen a 9 hónap :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Sanyi.mTs #20 üzenetére

    ezt akartam írni, hogy nem olyan egyszerű a dolog: statisztikát láttam róla, hogy a nagyon kicsik a legkelendőbbek és több év a várólista... nagyobbakat már könnyebb kapni, de a legtöbb örökbe fogadásra váró gyerek már iskolás korú, vagy tizenéves :(

    az lehet leginkább a háttérben, hogy sok embernek egészségügyi okok miatt nem lehet saját, ezért lehetőleg újszülöttet szeretne, hogy átélhesse a babával a legtöbb pillanatot... egy nagyobb gyerek már nevelve lett valahogy (vagy épp sehogy) és kb a francnak sem kell :U a statisztika azt mutatja, hogy folyamatosan rengeteg gyerek vár örökbefogadásra (csak sokat torzít az életkoruk ezen a számon)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Ghoosty #27 üzenetére

    "3,6 ordítás/óra: nem jó, de nem is tragikus" :DDD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz csƵ #32 üzenetére

    szerintem ha elkezdenénk körbenézni, nagyszüleink között sok embert találnánk, akinek a 8 általános se volt meg :U ...közben meg tudnék én is olyan példákat, hogy hiába van valakinek érettségije, 35 körüli fejjel érzelmileg egy 10éves szintjét se üti meg...

    alaposan meg kellene figyelni egy család hétköznapjait, hogy ki lehessen jelenteni, hogy alkalmasak-e a gyereknevelésre... az, hogy utcán/boltban lát az ember egy gyerekével üvöltöző anyukát, nem jelent még semmit... nem szép jelenet, de azt is hozzá kellene nézni, hogy mi van még a háttérben és ezen kívül a nap maradék 1439,5 percében hogy viselkedik vele, amikor nem látja senki... (nem egy sétagalopp a gyerekvállalás/gyereknevelés: az aki nincs benne, az ne is alkosson ilyen határozott véleményt, mert lövése sincs az egészről... simán lehet akár gyerekét egyedül nevelő anyuka, vagy olyan akinek a férje abszolút nem vesz részt az egészben és akkor rá hárul minden: gyerek ellátása, játék vele, főzés, takarítás, vásárlás, stb... plusz ehhez szépen hozzájön a kimerültség, mert egész napot felölel, ha helyt akar állni... nem az, hogy letudja a 8órás műszakot, majd jön a lazítás: nincs lazítás... ilyen állapotban meg érthető, ha idegileg már olyan állapotban van, hogy felemeli a hangját... és még ez a legjobb eset, ha csak ennyi történik)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz csƵ #37 üzenetére

    nem azt mondom, hogy lényegtelen az oktatás, csak azt, hogy az iskolázatlanság nem feltétlenül jelenti azt, hogy valaki sz@r ember, vagy nem tud normálisan felnevelni 1-2-6-7 gyereket (még szüleim is 7-en voltak testvérek, mamámnak meg talán 8 általánosa se volt)

    #41: nem azt mondtam, hogy most nincs meg a 8 általános, mert az már kötelező, csak arra mutattam, hogy anno sok esetben nem volt meg ez sem, mégis normális nevelést kapott az ember... 8 általános már minimum, de adódhat simán olyan élethelyzet, hogy nem tanul tovább az ember, mégsem válik belőle rossz ember... (közeli példa egyik exem, akinek pl 8 általánosa volt: kiskorában baleset érte, ami után a matekhoz meg számolós tárgyakhoz abszolút lövése nem volt, így esélytelen lett volna érettségire... élet egyik területén ott volt ez a hátránya, másik oldalon pedig emberileg semmi panasz nem lehetett rá... azóta van férje, 2 gyereke, nem láttam már vagy 10 éve, de biztos vagyok benne, hogy helyt áll :K ez 1 eset a közelből, lehet 1000 hasonló)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Egon #71 üzenetére

    nálunk előző lakásban (35m2, 1 szoba) fölénk költözött egy elmebeteg nő a nagytestű kutyájával... csaj dolgozott simán este 10-11-ig, amikor a kutya már kb kezdett minden nap megőrülni és fel-alá rohangált a lakásban, ugatott, vonyított... (haza érése után is 1-2 órán át általában) jeleztük neki, mire poénkodott, hogy "biztos a körmével zörög a kutya, majd elviszi pedikűröshöz" ...tegyük hozzá, a nő is volt kb 130kiló és úgy járkált a lakásban, mintha godzilla felhúzott volna egy holland fapapucsot :U szomszédokat is idegesítette, közös képviselőnek is szóltunk, senki nem tudott semmit tenni: el kellett viselni :U nem vagyok kutyagyűlölő, de senki ép eszű ember ne mondja, hogy normális egy kb 30-40kilós jószágot bezárni egy ekkora panellakásba felügyelet nélkül egész napra

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák