Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz UnA #80 üzenetére

    A tömegközelekdést a nagyfogyasztók közé sorolom, ahogyan az ipart és a légkondicionálást is, ezért említem őket egy lapot. És minden további nélkül összemoshatóak mivel mindegyiknek jelentős kapacitás igénye van amit elő kell állítani valahol.

    A légkondival kapcsolatban: szerintem ez erősen régió függő (és most nem s sivatagra vagy az Északi-srakra gondolok). Arról nem beszélve, hogy mondjuk egy geotermikus fűtési-hűtési rendszer megépítése egy családi háznál mibe kerül, mekkora ennek a környezeti terhelése stb. Én középutat keresek: szigetelek amennyire ép ésszel lehet, így racionalizálom a hűtési/fűtési kapacitásokat amiket lekötök, de még ha sikerül is ezeket 30-40-50%-kal csökkenteni ami óriási teljesítmény, akkor is jelentős kapacitás igény marad amit nem lehet megújuló forrásból jelenleg biztosítani.

    Egyébként nem az USA-beli pazarláshoz, inkább a németekhez vagy a sakndináv államokhoz hasonlítok. Amit amerikában művelnek az nyilván nem fentartható (így is milyen ára van...). Pont ez a lényege a mondandómnak: hogy még német vagy sakndináv szemmel nézve is maradnak olyan nagy kapacitás igények, amikkel nem tudunk mit kezdeni atomenergia nélkül.

    A másik, hogy az USA-ban sem élnek jobb körülmények között az emberek, csak a kb. hasonló életszínvonalhoz használnak fel 2-3szor annyi erőforrást. Szóval nem gondolom, hogy katasztrófaként élnék meg ha szigetelniük kéne a háaikat, meg hatékonyabb vízmelegítési és klimatizálási rendszereket kellene beépíteni. Ettől nem élnének rosszabbul.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák