Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Xpod #9 üzenetére

    Ahogy én látom, és talán nem egészen rosszul:

    A technika fejlődése szükségszerűen rengeteg vadhajtást hoz, rengeteg az eleve elvetélt ötlet, van bőséggel olyan, aminek nem sok értelme van, de a piac irracionalitása, a vásárlók érzelmei (vagy butasága) rövig, de akár hosszabb távon is eltartja (Tamagocsi?) -- és ezek közt fejlődhetnek a valóban jó koncepciók. Csakis a piac dönthet, ugyanakkor a piac finanszíroz. (És meg kell jegyezni, hogy vannak az olyan társadalmak, pl. Japán, ahol a fogyasztói kultúra kifejezetten a felülről jövő elgondolásokat várja, azaz gyakran a termékhez teremtik meg az igényt.)

    Ennek az egyik legszebb példája az SMS: bukott terméknek indult, totális bukásnak és gyorsan elhaló megoldásnak indult.

    Az IoT-piac nagyon a kezdeteknél jár, de ha a várható termékdömpingben húszból egy ötlet beválik, máris nyertünk rajta, és még csak az sem biztos, hogy arra fogjuk használni, amire el akarják adni.

    Édesanyám életét egy azóta filléressé vált, akkor még nettó baromságnak tartott IoT kütyü megmenthette volna...

    Tavaly egy bizarr véletlen óvott meg attól, hogy elázzon a lakásunk -- 15 dollárból van rá megoldás IoT-alapon.

    Egy nemrég meghalt ügyfelem még évekig élhetett volna a lakásában, ha pár szenzorral egy intelligens rendszerrel ki tudják váltani nála az ápolói idő felét.

    Az okosfridzsider, -mosógép, stb. széles bázist nézve valóban csak rétegigény, de annak a szűk rétegnek szüksége van rá, számukra pedig csak akkor lehet elérhető, ha azok is megveszik, akiknél pusztán májerkedési/kényelmi célokat szolgál -- akárcsak ezernyi más kacat.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák